Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Normális, hogy az ételfutár...

Normális, hogy az ételfutár szid, mert nem adtam borravalót?

Figyelt kérdés
Nem szoktam ételt rendelni bevallom ,még tiniként rendeltem pizzát otthonra,szóval kb 5 éve semmit nem vettem. Most egy hétig elkaptam egy vírust mozogni is alig tudtam,elfogyott minden étel, én kártyán tartom az összes pénzem így nagy örömmel fedeztem fel,hogy lehet kártyával fizetni. Így rendeltem 2x. Már első alkalommal is nagyon furcsa volt,villám gyorsan ide adta az ételt szinte egy pillanatot sem várt már fordult is meg és ment el,mondjuk legalább ekkor köszönt és halkan mondta,hogy "jó étvágyat". Mikor 2. alkalommal is rendeltem gondolkodtam,hogy adni kellene neki borrvalót,de akárhogy kutattam csak pár db 10,20Ft-ost találtam így úgy döntöttem most ez kimarad.Megjött a futár megint gyorsan bedobta a kaját,annyira gyorsan,hogy igazából,ha valaki adni is akar borravalót ideje sem lenne rá ráadásul most vissza sem köszönt,nem mondott semmit,pedig nagyon kedvesn beszéltem hozzá,megköszöntem ,hogy elhozta stb,aztán hallottam,hogy nagyon hangosan elkezd szidni és zsörtölődik..Nagyon rosszul esett.Mondanom sem kell,hogy soha többet nem rendelek onnan ételt,de lehet máshonnan sem. Az azért durva,hogy ennyire nehezére esik elvégezni a munkáját és semmi empátia nincs benne.
2016. okt. 16. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi pár évvel ezelöt apróval fizetünk .Hó vége volt kevés pénzünk volt igy hát rendeltünk pizzát.Több is volt talán 200ft -al.Igy is vágta fejeket a futár.
2016. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem normális. Hívd fel a helyet, ahonnan rendeltél, és panaszold be. Némelyik ételfutás különösen gyökér tud lenni. Én egyszer Simple-ön keresztül rendeltem pizzát - ott ugye előre ki is fizeted. A pizza sehol, csak egy sms jött, hogy nem fogadott hívás volt. Felhívtam, ott volt a futár, aki háborgott, hogy ő hozta a pizzát, de hiába csöngetett, hiába hívott, nem engedtem be, nem vettem fel. A telefon a kezemben volt éppen, ha hívott volna, és egyet kicsörög, észreveszem, hát egyet sem csörgött ki, csak sms jött. A kaputelefon meg hangos, azt is meghallom.

Ez este 11 körül volt már: kiderült, hogy valószínűleg le akart lépni a pizzáimmal, hogy majd azt hazudja, kihozta, de nem vettük át, hazamegy velük, és jóízűen megeszi. A már kifizetett pizzánkat.

Csaptunk is egy kis botrányt, felhívtuk az éttermet, akik visszaküldték a pacákot a pizzánkkal, és vissza kellett adnia a pénzünket is. Szóval ne hagyd magad, nagyon nagy f..szok vannak a futárok között, bánj csak velük keményen, ha bunkók.

2016. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Borravaló akkor jár, ha elégedett vagy a szolgáltatással.

Jelen esetben erről szó sincs, és én sem adtam volna egy fillért sem ilyen gyökérnek. Akkor se, ha lett volna nálam ennyi.

2016. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Felhívni nem fogom már őket, én is előre fizettem egy alkalmazáson keresztül. Legközelebb nem rendelek tőlük annyit értek el,az étel finom,csak a futár nem az igazi... Azt nem tudom mindegyik futár így viselkedik?
2016. okt. 16. 09:57
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindegyik ilyen szerencsére.

Vannak iszonyat bunkók, vannak semlegesek, és vannak halál aranyosak. :D

2016. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Szar a fizetésük, mert úgy is kapnak borravalót... Ettől még nem kéne bunkónak lenni, mert nem te tehetsz arról, hogy nem fizetik meg.
2016. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van másik fajta is, amikor készpénzzel fizetsz, vissza kellene adnia, de valahogy sehogy sem megy neki. Volt már úgy, hogy (nem vicc) 6 percet álltam az ajtóban, mert nem voltam rest megvárni, amíg rengeteg nyekergés és sóhajtozás árán leszámolja a visszajárót. Persze először mondta, hogy egyáltalán nincs nála apró, aztán meg az volt a probléma, hogy a kétmaréknyiból hogyan szedi össze.


Másik emberke, aki rendszeresen jár, totál rendes, udvarias, ugyanolyan fényes a mosolya, ha éppen nincs apróm a borravalóra, hát persze, hogy legközelebb duplán adok neki.

2016. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Én soha se értettem ezt a borravalós dolgot.

Kifizetem ami az oldalukon szerepel. Annyit szeretnék fizetni a megrendelt ételért amennyi oda van írva.

Neki az a munkája, hogy kihozza az ételt miért kötelességem adni még neki?

Ha én megcsinálom a munkámat én se kapok érte több bért mert mosolyogtam, vagy kedves voltam.

2016. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem is vagy köteles borravalót adni semmilyen futárnak. Ha valami extrát kérek a futártól, pl. más címre hozza, vagy előtte felhív, akkor szoktam borravalót adni, egyébként meg csak a visszajárót nem kérem vissza. Elhiszem, hogy sietnek, de azért normálisan kézbe kellene adni. Vicc, hogy valahol olcsóbb a pizza, megrendeled, a különbözetet meg odaadod borravalóba, néha többet kapnak a napi borravalóból, mint más amennyiért dolgozik, képzeld, ha csak 300 Ft-ot kap mindenkitől.
2016. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Ja másik..Pizza rendelés:

"jó napot pizzát szeretnék rendelni"

-"jó neked "

2016. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!