Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem fogadta el a pincér...

Miért nem fogadta el a pincér a borravalót?

Figyelt kérdés

Tegnap este párommal vacsoráztunk egy elég jó kinézetű pizzériába,ahol leültünk ,a pincér meglátott egyből udvariasan étlapot hozott ,aztán visszajött kérdezni,hogy sikerűlt választani,mondtam igen.

Két pizzát kértem,felírta ,és mondta,hogy egy 20 perc mire elkészűl,addig hozhat-e innivalót,mondtam két ice teát kérünk.


Na mindegy ,amikor elfogyasztottuk a pizzát és az ice teát ,intettem,hogy fizetni szeretnék.


Hozta a blokkot és mondta,hogy összesen 3.410 ft lesz.


Adtam neki 4 ezret és mondtam,hogy nem kérek vissza,erre ő visszaadta a visszajáró 590 ft-ot és mondta,hogy nem fogathatja el,mert ő amiért ott pincér és neki ott ez a munkája,ő ezért kap fizetést és nekem meg ez az 590 vissza jár. Én utána mégis csak súgtam neki,hogy tegye már el,nem látta senki,de akkor sem fogadta el és utána már nem erölködtem. Hát akkor ez van,gondoltam.


Pedig sem az étlapon,sem a blokkon,minde t megnéztem,sehol nem volt feltüntetve,hogy szervízdíjjat számolnak fel és mégsem fogadta el.


Furcsa.

El szokták fogadni egy az egybe,mondjuk volt már máskor is olyan ,hogy egy kávézóban nem fogadta el a csaj de szinte mindig elfogadják az ilyen pincéres pizzériákba.


Szerintetek miért nem fogadta el?

Annyira jó a forgalom,hogy a tulaj nagyon jó fizetést ad és nincs rászorulva arra a vacak 10-20 % -os borravalóra?


Nagyon meg voltunk vele elégedve pedig,kedves volt és mi is kedvesen rendeltünk kedvesek voltunk vele.


De vajon miért nem fogadta el?

Ti is találkoztatok már ilyennel?


Annyira gondolok most,hogy ha nem fogadta el,megmaradt nekem,és ha nem fogadta el az az ő baja,pedig szívesen adtam volna.



2016. okt. 29. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, nem akarta, hogy a főnöke azzal a plusz 590 Ft-tal is tovább hízzon, mert "aki gazdag az meg tovább hízik

itt már senki senkiben nem bízik".

2016. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

En felszolgálóként akkor nem szoktam elfogadni a borravalót, ha látom a vendégen, hogy van jobb helye is annak a pénznek. "Egyszerű", dolgozó emberektől nem szeretem elfogadni, mert tudom, hogy ezer meg egy helye van a kemény munkával keresett pénznek. Gyerekektől, 20 év alatti fiataloktól kizárt, hogy egy forintot is elfogadják! Költsék magukra a zsebpénzüket!

Akikről lerí hogy tele vannak, puccosak és sokszor lekezelőek, szemrebbenés nélkül elfogadom! :)

Mindenesetre mindenkitől jol esik, ha adni akar, mert ezzel elismerik és tisztelik a munkám.

2016. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Most mit nem értesz? Te magad írtad le ide a választ miért nem fogadta el. Idézem: "mondta,hogy nem fogathatja el,mert ő amiért ott pincér és neki ott ez a munkája,ő ezért kap fizetést és nekem meg ez az 590 vissza jár"

Miért kattogsz rajta? És kár erőltetni, ha nem hát nem, meg kell érteni. A pincér nem tudhatja hogy te miért tukmálod, lehetsz te a főnök beépített embere és ha elteszi a lét akkor repül. Ha abban az étteremben ez van, akkor fogadd el és ne tukmáld, ne kattogj rajta. Nem gondolom hogy baromira meg lenne fizetve, de még az is lehet. Vagy egyszerűen egy bunkó a főnök. Mindegy , ezt a szabályt hozták és ez van. Azzal hogy tukmálod a pénzt őt hozod kellemetlen helyzetbe.

2016. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy a főnök elveszi a jattot és megtartja magának.
2016. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2 el értek egyet!

Én is voltam pincér.

2016. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozam egy olyan házaspárnak, ahol a férjnek étterme volt, a feleségnek szépségszalonja. Egyik helyen se fogadhattunk el borravalót, ha kaptunk (otthagyták a pulton, stb), az viszont a főnöknek ment. Gyakran voltak beépített embereik is, nehogy "meglopjuk" őket. Aki eltett bármennyi pénzt is, repült.

Ha azt mondja valaki, h ne hagyd ott a borravalót, azt okkal mondja, fogadd el és ne erőszakoskodj.

2016. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Sajnos ha a fõnöke elõzetesen nem engedélyezte neki akkor nem fogadhajta el, a munkatörvénykönyvére hivatkozhatva kirúghatja érte.
2016. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
És van pincér aki ilyen helyen dolgozik ahol nem fogadhat el jattot, meg a főnök az ismerőseivel tesztelgeti?
2016. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amíg nem talál jobbat az ember, addig a sz.r is jobb a semminél.
2016. okt. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem kapják meg a jattot, ezért nem fogadta el. Azt nem tudhatod, hogy látta-e valaki, a mai éttermek nagy része tetőtől talpig be van kamerázva.
2016. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!