Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem fogadta el a pincér...

Miért nem fogadta el a pincér a borravalót?

Figyelt kérdés

Tegnap este párommal vacsoráztunk egy elég jó kinézetű pizzériába,ahol leültünk ,a pincér meglátott egyből udvariasan étlapot hozott ,aztán visszajött kérdezni,hogy sikerűlt választani,mondtam igen.

Két pizzát kértem,felírta ,és mondta,hogy egy 20 perc mire elkészűl,addig hozhat-e innivalót,mondtam két ice teát kérünk.


Na mindegy ,amikor elfogyasztottuk a pizzát és az ice teát ,intettem,hogy fizetni szeretnék.


Hozta a blokkot és mondta,hogy összesen 3.410 ft lesz.


Adtam neki 4 ezret és mondtam,hogy nem kérek vissza,erre ő visszaadta a visszajáró 590 ft-ot és mondta,hogy nem fogathatja el,mert ő amiért ott pincér és neki ott ez a munkája,ő ezért kap fizetést és nekem meg ez az 590 vissza jár. Én utána mégis csak súgtam neki,hogy tegye már el,nem látta senki,de akkor sem fogadta el és utána már nem erölködtem. Hát akkor ez van,gondoltam.


Pedig sem az étlapon,sem a blokkon,minde t megnéztem,sehol nem volt feltüntetve,hogy szervízdíjjat számolnak fel és mégsem fogadta el.


Furcsa.

El szokták fogadni egy az egybe,mondjuk volt már máskor is olyan ,hogy egy kávézóban nem fogadta el a csaj de szinte mindig elfogadják az ilyen pincéres pizzériákba.


Szerintetek miért nem fogadta el?

Annyira jó a forgalom,hogy a tulaj nagyon jó fizetést ad és nincs rászorulva arra a vacak 10-20 % -os borravalóra?


Nagyon meg voltunk vele elégedve pedig,kedves volt és mi is kedvesen rendeltünk kedvesek voltunk vele.


De vajon miért nem fogadta el?

Ti is találkoztatok már ilyennel?


Annyira gondolok most,hogy ha nem fogadta el,megmaradt nekem,és ha nem fogadta el az az ő baja,pedig szívesen adtam volna.



2016. okt. 29. 12:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9#, amikor lepkehálóval kell keresni a normális pincért a jobb helyekre is, mert mindenki külföldre ment szerintem csak az nem talál ennél jobbat aki nem keres.
2016. nov. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Nincs igazad útolsó. Én konkrétan egy köpésre lakom az osztrák határtól, és még így sem találok itthon normális munkát.
2016. nov. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12#, pincér munkát? Ezt kötve hiszem, soproni vagyok, tudom mi a szitu. Mindenhol hiány van szakkèpzett pincèrből.
2016. nov. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is felszolgáló vagyok. Igaz, Ausztriában. De ha haza akarnèk menni már másnap dolgozhatnèk.
2016. nov. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet, h hiány van, de a felszolgáló ismerősöktől mást se hallok, csak hogy mindenhol a lehúzás megy. Nincsenek bejelentve, nincsenek kifizetve, nincs szabadság, nincs táppénz, túlórázni kell, de nem fizetik...
2016. nov. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15#, ez igaz amit írsz, én is ezért jöttem el otthonról. Mondjuk olyan hogy a jattunkat is behúzták volna még nem volt. De a szar bejelentés, szabadság pénz semmi és hasonlók teljesen általánosak sajnos. Viszont jó forgalmú helyen nyáron volt hogy megkerestük a 300 ezret. Persze nem napi 8 órát mentünk érte.
2016. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 szaszaa11 ***** válasza:
Képzeld, én is soproni vagyok. A némettudásom talán elegendő is lenne, hogy kinnt dolgozzak, de mindenképpen itthon szeretnèk erkölcsi okokból. Tudod hova keresnek felszolgálót? A soproni kórházba! Köszi, annyira mélyre nem süllyedek. Keresek, keresek, de nem találok.
2016. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!