Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Gáz ha nem adok borravalot a...

Gáz ha nem adok borravalot a futárnak? Ez nagyon bunkó tőlem? [lent]

Figyelt kérdés
a futarnak soha nem adok borravalot mert azt gondolom ogy nem erdemli meg mert neki is van fizetese meg nekem se adnak csak ugy plusz penzt.ez nagy bunkóság?

2017. nov. 1. 10:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
52%
Én se adok soha. Ha látom a futáron, hogy tartaná a markát, akkor onnan többet nem rendelek. Amúgy ezért is fizetem ki mindig előre kártyával a rendelést, hogy a futárral már ne is kerüljön elő pénz.
2017. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
38%

én mindig adok 200-at ha nagyon nagy tételt rendelünk 5000+fölött akkor 400-at

És leszakadna a pofámról a bőr ha nem adnék :D bár ez sajátos véleményem

2017. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
71%
#2-es futár vagy mi tesó? :DD
2017. nov. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
68%
Ez egyébként marha idegesítő, hogy a futarok szinte már elvárják. Igenis jogos a feltevés, hogy más dolgozóknak akik mondjuk irodában dolgoznak vagy építkezésen vagy bárhol miért nem adunk borravalót? Miért?
2017. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim válasza:
82%
Nem,abszlút nem.Ugyanúgy ki kell szolgáljon,te döntöd el,hogy adsz-e neki vagy nem
2018. jan. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
37%

Érdekes így belelátni mások véleményébe, ki hogy gondolkozik erről.


Én vendéglátós vagyok, belülről másképp látom, mint a legtöbb itteni válaszoló. Nem vagyok futár (az ugye nem vendéglátós, hanem sofőr) ellenben ismerem az árakat, a beszerzési árakat, a bérköltségeket, az üzemeltetési költséget, adókat, járulékokat, pontosan tudom mennyi haszon vagy egy pizzán, és mennyiből lehet gazdaságosan elkészíteni és árulni.



Az alapvető ellentét ott feszül, hogy Magyarországon hagyománya volt (kihaló félben van) a borravalónak. Emiatt a legtöbb vl (vendéglátó) egység mai napig úgy működik, hogy ehhez lövik be az árakat is, meg a fizetéseket is.


(Tehát kedves kérdező, hacsak nem vagy futár, vagy felszolgáló, akkor azzal érvelni, hogy te se kapsz borravalót, a legnagyobb vérlázító pofátlanság!!!)


Az, hogy a fizetések ehhez vannak belőve, rengeteg dolgot magával hoz. És ebből az ördögi körből nagyon nehezen lehet kiutat találni!


Mert ahogy itt olvasom, sok nagyképű fogalmatlan ember anélkül osztja az észt, hogy halvány fingja lenne ennek a matek részéről, és könnyedén böfögi ki, hogy legyen annyi a futár fizetése, hogy ne a borravalóból éljen.


De ha másfélszeresére emelnék a pizza árát, hogy ki tudjanak gazdálkodni belőle egy másfélszeres fizetést, egyből nem lenne olyan nagy a pofája, akkor nyilván az lenne a baja, ugyan mi a fenéért lett ilyen drága a pizza?!


Márpedig a világ afelé változik, hogy egyre kevesebben adnak jattot, így előbb utóbb egyre több vl egység fogja az árba beépíteni az összes költséget, mert azok az idők elmúltak, mikor a vendég jóindulatára volt bízva, hogy megfizeti e a szolgáltatást, vagy nem!


A konkurencia árversenye miatt ugyanis a jatt , az nem valamiféle extra plusz a valóságban, mint ahogy az emberek képzelik róla.

A realitás az, hogy az a pénz nagyon is szervesen része a fenntartható folyamatnak!


És ha ezt a pénzt kivonjuk az egyenletből, a fenntarthatóság összeomlik.


Hogy mit hoz a jövő, azt kis képzelőerővel meg lehet jósolni. Sok vl egység fog bezárni, mert általánosságban kénytelenek lesznek drasztikusan árat emelni, ez viszont magával fogja hozni azt, hogy egyre szűkebb réteg fogja megengedni magának ezeket a szolgáltatásokat.


És pont ez a rendelős, kiszállítós réteg néz a legnagyobb válság elé, sok tekintetben.

Egyrészt nagy a konkurencia, tehát ha valaki megpróbálkozik áremeléssel, az nagyon érzékenyen fogja érinteni a vendégkört.


Másrészt kiesik az állam által kitalált adókedvezményből!

Ismerve a vendéglátás tarthatatlan helyzetét, már elkezdődött a vl-ban az áfa csökkentés, hogy több pénz maradjon az üzletben.

Nem, mint ha így meg tudnának fizetni normális szakembereket, de valamit azért javít a helyzeten.

Ez az áfa csökkentés még fokozódni fog, ami arra lehet, hogy elég lesz, hogy ha a vendég kispórolja a felszolgáló fizetését, akkor is tudjanak neki (hazai viszonylatban) elfogadható bért adni.

(Arra nyilván nem, hogy a külfölddel versenyezzenek)


Csakhogy ez nem vonatkozik azokra az ételekre, amit nem helyben fogyasztanak el!


Így a futárkodás kiesik ebből, és nincs is rá jelenleg semmi megoldás.

Gondolom páran bezárnak majd, ha a mérleg nyelve átbillen oda, hogy már nem éri meg üzemeltetni az egységet.


A maradék meg kollektívan árat emel, hogy túléljen.

Az idő meg majd eldönti, mennyi létjogosultsága van a kihordásos pizzériáknak, másfélszeres eladási árakkal.

2018. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
75%

Előző, pontosan belegondolt mindenki, hogy hogy jön ki a matek, de ha nem is tette, akkor sem lehet ezt rajta számon kérni. Ő csak egy vevő. Ki van írva, mi mennyibe kerül, ő annyit szeretne fizetni. Hadd ne az ő lelki és anyagi problémája legyen már az, hogy a vendéglátós elb..sza az árpolitikáját. Ez engem mint fogyasztót, vevőt, vendéged marhára nem érdekel. És nem csak az éttermek esetében, másnál se. Ne akarjon a vevő jóindulatára alapozni senki egy vállalkozást.


Nem jattolnak annyit mint régen? Akkor ne úgy árazd be a pizzát meg a béreket, hogy alapból rászámolsz mindenre +200-400 forint adómentes extra bevételt.

2018. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
40%
Illik. Nagyon is. Pár felvilágosult országban, meg pár elitebb étteremben nálunk is, eleve belekalkulálják az árba. Mert ez a norma. És a futár megjegyzi, hogy ki vagy, legalábbis a címedet biztosan. Dolgoztam ilyen helyen, bár nem futárként. De hallottam őket, beszélgettem velük. Tudják ki az aki soha nem ad jattot, azt mindig otthagyják, az utolsó percben viszik, vagy késnek is vele. Leszarják ha kihűl a kajád. Ez egyébként etikett, tök normálisnak kellene lennie. Ha van pénzed folyton rendelni, az a 100 ft már nem mindegy, de tényleg? Annyival számolnak címenként kb. és tényleg bele van számolva a fizetésükbe. A nélkül kapnak kb. 5ezer ft-ot, 12-13 órás munkáért. Én nem is értem miért olyan nagy dolog ez...
2018. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:
33%
Előző vagyok, egyébként nagyon nem csak futároknak szoktak borravalót adni. Én, pl ha bármilyen boltban vásárolok is otthagyom az aprót, a visszajárót, ha nem nagy összeg. Kisboltban, dohányboltban, spárban, állatorvosnál. És megjegyzik, és kedvesebbek.
2018. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
73%

17-es! Próbálj már meg 1 centire a szemed elé nézni, és értőn elolvasni amit írtam!!!

Hagy ne kelljen már mondatonként értelmeznem, és egyesével rávilágítani a te mondataid hülyeségeire, és érvénytelenségeire!

Próbáld lassabban olvasni, és időt hagyni magadnak a mondatok között, akkor talán nem fogod a fantáziaviágoddal behelyettesíteni a leírtakat.

2018. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!