Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Gáz ha nem adok borravalot a...

Gáz ha nem adok borravalot a futárnak? Ez nagyon bunkó tőlem? [lent]

Figyelt kérdés
a futarnak soha nem adok borravalot mert azt gondolom ogy nem erdemli meg mert neki is van fizetese meg nekem se adnak csak ugy plusz penzt.ez nagy bunkóság?

2017. nov. 1. 10:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
20%

Nem csak 2 lehetőség van, épp te voltál az aki a "szürkeség" ellen voltál.

Ez más területen is jelen van, pont az árverseny miatt.


Ezért kéne (az ilyen okoskodó senkik miatt) akkor minden területen teljesen rendbe tenni, ahogy mondtam, ebbe akkor minden benne van, a tökéletes, fenntartható, és kifehérített gazdálkodásban. Vagy emlékeztetnem kell a saját gondolatmenetedre?


Ami meg a rettentő sok rendelős helyet jelenti, álmaidban van ott minden rendben!

Ott ugyanezt kéne csinálni! Akkor nyüszíthetnél, hogy hopp, egyből csak század annyi rendelős hely van, de ami van, ahhoz meg egy csóró lúzer vagyok.

2018. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
77%

"Nem csak 2 lehetőség van, épp te voltál az aki a "szürkeség" ellen voltál. "


És akkor miért is fog hirtelen háromszorosára emelkedni valaminek az ára, csak mert nem adok borravalót? Ezt matekozd már le nekem légyszíves.


"Ezért kéne (az ilyen okoskodó senkik miatt)"


Pont a huszadik ilyen személyeskedő kiszólásod miatt értelmetlen számomra ez a további vita. Nem érvelsz, érvelési hibákat és sarkításokat halmozol, miközben lesenkizel meg lehülyézel. Ezért vagy te barátom nulla százalékon és nem azért mert fáj az "igazság" amit írsz.


"Ami meg a rettentő sok rendelős helyet jelenti, álmaidban van ott minden rendben! "


Nem is írtam, hogy rendben van. Pont amiatt meg a trükközés, mert rossz befektetések, kicsi a nyereségük, kénytelenek egymással árban versenyezni, egészségtelen mértékben. De nyugi, a piac elvégzi ilyenkor ami kell, ha túl sok a horgász és kevés a hal akko maximum majd éhenhal pár halász (értsd: bezárnak a gyengén teljesítő vállalkozások).

Ez mindig is így volt mindenhol.

2018. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Én nem adok mindig borravalót sem a pincéreknek sem a futároknak.

Jelenleg több laki életet folytatok az egyetem miatt. Mikor otthon vagyok akkor nem szoktam borravalót adni a futárnak ha rendelek ételt és egyéb kisebb értékű termékeket. Viszont nekem azt tanította apám, hogy ha valahonnan az üzlethez szükséges termékeket rendelünk rendszeresen akkor a sofőrnek mindig adjak plusz tiszteletdíjat. Ez most úgy látom megtérülni látszik érdekes mód mindig az elsők között vagyunk kiszállításnál a környéken és néha lehet kapni egy-kettő jobb "tippet" is. Most decemberben fordult elő az, hogy 6 darab pizzát rendeltünk az egyik ismerősömhöz és a futár felhozta nekünk az 5. emeletre. Ebben az esetben mindenki zokszó nélkül egyetértett a 15% borravalóval szerintem érthetően. Viszont több alkalommal is előfordult, hogy a futárok felhívtak kaputelefonon és már az első mondatuk az volt, hogy itt várom lent legtöbbször teljesen flegmán eldarálva természetesen. Ilyenkor 5 Forintra pontosan kiszoktam fizetni a blokkon szereplő árakat.

Étteremben is hasonló a helyzet. Ha színvonalas a kiszolgálás akkor nagyon szívesen adok borra valót. Viszont ha pincér csak foghegyről beszél velem vagy ellenszenves a stílusa számomra akkor biztosan nem fogok egy lyukas fillért sem adni neki pluszban. Mindig megszoktam nézni fizetésnél, hogy volt-e külön felszolgálási díj. Mivel ha volt csak akkor adok bora valót ha felszolgálás ténylegesen kiemelkedő szintű volt.

2018. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
17%
Én erre csak annyit mondok, hogy aki nem jattol legalább 100-200ft-ot az menjen el futárnak legalább 2 hónapra lehetőleg saját autóval úgy, hogy közben családot etet. Majd megvaltozik a véleménye. Én is ezt mondtam, meg gondoltam, mint itt nagyon sokan, de aztán amikor elmentek futárnak egyből más lett a véleményem. Annyit mondok, hogy 3000(!!!!) m alapért dolgozok 13 órát. Szerintetek miből élek? :)
2018. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi a véres ló hímtagért vállalsz el olyan munkát ami anyagilag nem éri meg? Egy fagyiárus diákmelós többet keres napi 8 órában és még az autóját se hajtja szét. Nem az én hibám hogy nincs benned semmi realitás érzék.
2018. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
83%

Mire fel kellene borravalót adni??? Valami észérv esetleg?


Hol fizetnek még borravalót? Postán, boltban, tanárnak, hivatalban, fagyisnal, vagy bárhol máshol adnak borravalót?

A kasszásnak miért nem? A hivatalban az ügyintézőnek miért nem? A ruhaboltban az eladónak miért nem? A tanárnak aki tanítja a gyereked miért nem perkalsz?

Szóval, miért is kellene borravalózni a pizzásfiúnak?


A pizzéria egy szolgáltatást nyújt, amiben bizony feladat, hogy házhoz vigyek a megrendelt ételt! Le van írva bárhol is, hogy borravaló kötelező?

Az a pizza, amire ratesztek 2 szem kukoricát meg hat szem húst.....bőven fedezve van abból a költségből amit én azért a pizzaert fizetek! 1500 Ft. Bőven megvan az alapanyag, a benzinköltség. 3000 forintot kaptok a kb. 600 forintos tételért! Merthogy többe nem kerül!

Az, hogy ha szutyok a munkahelyetek és szar a fizetes.....Hm, azt hiszem senkinek nem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy futárkodjon! ;)

2018. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
17%

Ismét egy ember, aki a meccs szünetében véletlenül átkapcsolt a tv paprikára, nézett 5 perc Bede Robit, és profinak hiszi magát szakmai számításban. :)

Hát ezért kár volt kinyitni a pofád.

2018. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
85%
#37 szar a meló? Keress másikat, barátom! ;)
2018. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
20%

Nekem jó a melóm, hál istennek tanultam, többek közt szakmai számítást is, egész jól megélek belőle.

Nem jelent gondot pl jattot adni egy futárnak.


Inkább te kereshetnél másik melót, ha problémát jelent 200 ft.

Vagy szokj rá a zsíroskenyérre.

Vagy egyszerűen csak a fillérbaszásról kéne leszoknod?


(Ja, a barátság fogalmáról is érdekes elképzeléseid vannak, szép barátaid lehetnek.... Tudod nem az a barátod, aki egy szarevő senkinek néz)

2018. jún. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
78%

Úgy látszik észérvet továbbra sem tudsz, hogy miért is kellene borravalót adni. Na, nem baj! Amíg két pizza kiszállítása között pihensz addig gondolkodj valami jó kis érven!


Bocs, futarkam, de ma se jár a jatt! :)

2018. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!