Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogyan befolyásolja egy ember...

Hogyan befolyásolja egy ember személyiségét az, hogy melyik csillagjegy idején született?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan tud ebben valaki hinni a tudomány korában? Én materialista vagyok, viszont ha valaki hisz abban, hogy Jézus a megváltó aki meghalt és feltámadt a bűneinkért, akkor higgye nyugodtan felőlem. Meggyőződésem, hogy nem így van, de meg tudom érteni miért gondolják egyesek így. Viszont az ezotériával már bajban vagyok. Nem szeretnék senkit sem megbántani, de 90-es IQ felett nem értem, hogy hihet ebben bárki is. Abból levonni következtetéseket, hogy én éppenséggel dec 15.-én, vagy pedig aug 2.-án születtem hogy a fenébe lehet? És ezt egyesek tudományként kezelik, miközben mások a kvantummechanikát kutatják. Hogyan alakult ki ez az intellektuális szakadék? Még a laposföldesek is csak pár 400 évvel vannak lemaradva, de a horoszkóphívők több ezerrel. Még egyszer mondom, ha valaki ebben hisz én nem ítélem el miatta, egyszerűen nem fér a fejembe, sokkolva vagyok hogyan lehet. Empirikus bizonyítás, mint olyan? Nem érzik az emberek, hogy anélkül nincs semmilyen tudomány?
2019. szept. 11. 15:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A keleti vallások filozófiáját kell érteni, hogy az asztrológiát is megértsd. Az egész Univerzumot áthatja a prana nevezetű energia, amelyhez mi légzéssel kapcsolódunk. A bolygóállások (ami nem a Napjegyedben merül ki) szinkronban van a pillanatnyi pránikus helyzettel. Mikor az újszülött megszületik és első lélegzetét veszi, akkor kapcsolódik először a pranához, és az adott pillanat helyzetét "felveszi", amit az asztrológiában lehet visszafejteni. Fun fact. Érdekes módon , ha valaki szívműtéten esik át, vagyis pontosabban kicserélik a szívét, akkor átíródik a képlete. Akkor már nem a születési képlete, hanem a műtét időpontja lesz az ő képlete.
2019. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű matematika, azon belül is kombinatorika a válasz arra, hogy miért hisznek az emberek benne.


A képletben 12 ház van, amelyben minden ház valamit jelöl, amiben áll egy jegy.

Valószínűséget lehet számolni abból, hogy mennyi az esélye annak, hogy két embernek teljesen ugyanaz a képlet jöjjön ki.


Azt gondolom, hogy akik hisznek benne, úgy értelmezik, hogy ami kijön képlet, az csak neki jön ki, ebből adódóan az abban megmutatkozott csillagjegyek rávezetik arra, hogy melyik jegy melyik tulajdonsága, az ő házaiban mikor és hogyan jelennek meg.


Pl.: Valakinek a 7. házában a rák áll, akkor az erre való csillagjegyre jellemzően vizsgálja azt, hogy az ő párkapcsolati, házassági lehetőségei milyen irányba vihetik el. Ezzel szemben megvizsgálja azt is, hogy a 10. házában az oroszlán áll, tehát karrierista és szeretne vezető beosztású, sikeres üzletasszony lenni.


Nyilvánvaló, hogy ha biztos családot szeretne, akkor a rák anyáskodó, csaláldcentrikus énje szembe fog kerülni azzal az oroszlán adta vezető, főnökösködő énnel, aki mindent megtesz azért, hogy sikeres legyen. Igen ám, de nem mindegy, hogy a család vagy a karrier lesz számára az első számú iránymutatás, lehetőség az életében.


És itt szól közbe a többi ház és csillagjegy, ami megtalálható az ő képletében. Megmutatja a szexuális kisugárázását, az emberi kapcsolatokat, betegségeket stb.


Ezek együtt fogják azt elévetíteni, hogy az életben mire kell, mire van lehetősége törekedni. Lehet, hogy hiába van a karrierista oroszlánja a 10. házban, ha vele szemben egy olyan jegy áll, ami más irányba sodorja és teljes mértékben megváltoztatja ezt a célt.



Szerintem sokan azt gondolják, hogy ezek a képletek iránymutatással szolgálnak, és próbálják bennük megtalálni saját magukat. Talán egy kicsit úgy fejezném ki, hogy "önbizalom hiányban szenvednek".


Nem rossz hinni valamiben. Azt gondolom, hogy a horoszkóp hívők pont ezzel leplezik azt az önbizalomhiányt, ami bennük van. Keresik önmagukat, tudni akarják kik ők és milyen jövő áll előttük, és nem képesek saját maguk meghatározni a céljaikat, helyette a csillagokan keresik a megoldást mindenre.

2019. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!