Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért hisznek ennyien a...

Miért hisznek ennyien a horoszkópokban leírtakban?

Figyelt kérdés
A saját verzióm az, hogy bizonyára azok olvassák a horoszkópokat, akik hisznek benne. Így az eleve ködösen, sejtelmesen, többféleképpen értelmezhetően megfogalmazható leírásokba könnyen belelátja az illető a saját verzióját, ha pedig stimmel, akkor hű, ez igaz. Mint azt már említettem, mindig kétértelműen vannak ezek a szövegek megfogalmazva. Egyébként is ahány hely, annyi leírás. Körülbelül átlagos emberek fogalmazzák meg nem átlagos készséggel a horoszkópokat, hiszen értenek ahhoz, hogyan ámítsanak.

2011. máj. 18. 20:45
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

A 6. hozzászóláshoz: „Cáfolni-bizonyítani? Minek?”


Mert cáfolni lehet, bizonyítani nem. Már olyan szinten lehet cáfolni, hogy a létezése is kétségbe vonható.


A 9. hozzászóláshoz…


„A kérdező szerint a sors egyszer határozottan múlt, máskor jövő. Tehát nem tiszta benne, mit is takar ez a fogalom számára, de mindenképp a jósláshoz kapcsolja.”


Nem írtam, hogy jövő a sors. Habár rá lehet erőltetni a bizonytalan jövőre a sors fogalmát, de felesleges. Pedig sokan a sors fogalmát a jövőre értik, és ennek nincs értelme. A sorsos gondolataimat egyébként megjegyzésnek szántam.


„A fa szimbólum szép kép, de elgondolkodtam, mi lenne a fából pl. gyökér nélkül és ha nem nő rajta levél, csak az a sok elágazás:)))”


Miért ne lehetne gyökere? :) Egy sarkított példa volt, amit szintén lehet bonyolítani. Pl. a gyökér vonatkozhatna a szülőkre, a kromoszomális crossing over-re stb. A levél fogalmát is ehhez hasonlóan, könnyen be lehet illeszteni az összképbe.


„Két ember, ugyanabban a percben született? Egy-két perces-általában több-eltérés mindig van, ikrek esetében például, így bár a napjegyük ugyanaz, több minden más a horoszkópban. energia folyamatok viszont nagyon hasonlóak lesznek, eltérő személyiség esetén is. És olyan jó érzés különcnek lenni, miszerint: »Én (egó-félelem) MÁS vagyok!«”


Ez mond ellent egy fölötted hozzászóló véleményének. Azt állítja, az ő életében működött a dolog, nem spekuláció, nem általánosságok, hanem konkrétumok szintjén. Ám ez lehetetlen, mert a több milliárd ember közül eshet egy percen vagy fél percen belülre is több ember születése. Az egyiké Afrikában, egyiké Magyarországon, egy harmadiké Kínában. Tehát nehezen elképzelhető, hogy a konkrétumok működhetnek. Bár nem árulta el, miről is van szó.


Miért ne lehetne bizonyítani kézzelfoghatóan valamit? Ha rábólintanánk mindenre, a geocentrikus világképnél tartanánk. Lehet, hogy ellentmond néha magának a tudomány is, de nem ilyen területen, a fizika képes (sajnos még nem teljesen) megmagyarázni a tapasztaltakat.

2011. máj. 19. 22:19
 12/33 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiányos, elveszett emberek hisznek benne szerintem, akiknek az életében nincs semmi biztos pont.

Vagy azok, akik nem vallásosak igazán, de keresnek valamit, amiben hihetnek, mert kell nekik valami predesztináltság, olyan ez, mint egy ígéret, mint amikor kiskorukban anya és apa mondtak meg mindent előre, minden kérdést megválaszoltak, jó esetben.

2011. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 WorfHadnagy ***** válasza:
Én félig-meddig "hiszek" benne, mert van egy FB-s horoszkóp alkalmazás... Általában utólag nézem meg, délután, elég sokszor leesik az állam... Kb. 75%-a igaz. De hogy megszállott módon hinnék benne, az túlzás, mer' olyanokat ír ki, hogy a párkapcsolatommal lesz vmi, akkor képenmosolygom a gépet, mer' nekem nincs olyanom, hogy párkapcsolat. XD
2012. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Az egész horoszkóp-jóslás biznisz az emberismereten és a valószínűségen alapul. Másrészt egyszerű kérdés: honnan tudhatok valamit(a lényeg a tudáson van,tehát nem sejtés),ami még meg sem történt? Honnan tudhatok előre valamit 100%-osan ha még a jelen és a jövő közötti idő nem telt el? Ha valaki kicsit is érti a szavakat, és kicsit is elgondolkozna ezen,az rájönne,hogy ez nem lehetséges. Persze sejteni,következtetni lehet,a jelen tényeiből logikusan nagy valószínüséggel meg lehet jósolni dolgokat,de ez nem 100%-osan tudás.
2012. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Five Star ***** válasza:
53%

Miért kritizálnak emberek dolgokat, amihez semmit sem értenek? :( Tényleg jó lenne legalább egy picit utána olvasni az egésznek, mielőtt véleményt alkottok, ugyanis a legtöbben olyan dolgokat írtok, amelyet az asztrológia soha sem állított.


„Ja, persze, ha elmondják, mi lesz (természetesen totálisan általános dolgokat, amik átlagos esetben valószínűleg bejönnek), és még hiszek is benne, akkor tulajdonképpen önkéntelenül is úgy is alakíthatom, hogy bejöjjön. Ennyit erről.”


Az asztrológia nem jósol. Jósolni lehet tenyérből, kristálygömbből, tarotból, mittudomén (nem értek a jósláshoz, bocsi), de az asztrológia nem jósol. Aki ezt állította neked, annyit ért az asztrológiához, mint te. A bolygók képesek megmutatni bizonyos hatásokat, de hogy azok hogy csapódnak le konkrétumokban, az mindig az egyéntől és a környezetétől függ. Az az asztrológus, aki azt mondja neked, hogy „vigyázz, mert ma délben elüt az autó!”, kamus. Aki azt mondja, hogy a mai nap folyamán legyél figyelmesebb, körültekintőbb, az igazi. Ugyanis konkrétumokat NEM lehet leolvasni!

Másrészt azért nem lehet jósolni az asztrológia segítségével, mert nincs olyan hatás, melyet ne lehetne helyesen kezelni. Szóval nincs semmi előre megírva.


„Mit lehet egyáltalán egy horoszkópból megtudni? Ha két ember ugyanakkor születik, ugyanaz vár rá függetlenül a környezetétől? Az élet komplex dolog, nem lehet csillagállással stb. előre látni semmit sem.”


Nem. Nagyon hasonló hatások érvényesülnek az életükben, de a környezetüktől függően lehet, hogy ez konkrétumokban teljesen máshogy csapódik le. Ld. feljebb.


„ Ugyanis ezt valaki régen kitalálta, de manapság ezt senki sem fejleszti, tehát ez akkor egy tökéletes eljárás lenne?”


Ennél a kérdésnél is a fejem fogom, mert miért vonsz le következtetéseket, ha nem értesz hozzá? Az asztrológiát manapság is fejlesztik, manapság is változik, a Chiron pl. egy viszonylag új faktor, a Juno, Vesta, Pallas, Ceres fontossága vitatott, vannak még kérdések, folyamatosan fejlődik.


„Mellesleg voltak longitudinális vizsgálatok, hogy megnézzék tényleg bejön-e? Vagy bármilyen vizsgálat, hogy akkor a szaturnusz ezt csinálja ha ilyen állásban van,stb.”


Természetesen. Az asztrológiának 4000 éves tapasztalata van, több, mint sok másik tudománynak :) Ezért tűnhet neked stagnálónak, mert régi, pedig fejlődik az még ma is.

Ha egy új kisbolygót, vagy bármilyen faktort felfedeznek, azt az asztrológusoknak is el kell helyezni a rendszerben. És ez nem úgy meg, hogy a hasukra csapnak, hanem megvizsgálják visszamenőleg: amikor ez az égitest itt és itt állt a múltban, mik történtek? És így vonják le az égitesthez tartozó következtetéseket.

2012. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Rémegyszerű számítással rá lehet jönni, hogy egyik bolygónak sincs számottevő gravitációs hatása a földi élőlényekre. Kb bármi másnak itt nagyobb van, mint akár a Jupiternek. Így ez az elmélet megdőlt. Mást meg még soha senki nem mondott nekem, hogy mégis hogy működne az asztrológia. Vajon miért?...
2012. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%

1. Már a kérdésedből is látszik, hogy nem értesz alap szinten sem az asztrológiához.

2. Ha valaminek nem nézel kellőképpen utána, és úgy alkotsz véleményt róla(főleg negatívat), az csak téged minősít...

3. Miért érdekel az téged, hogy mások miben hisznek? (Ha viszont tényleg érdekel, akkor alaposan nézz utána, mielött elítéled őket:)

4. Mielőtt elkezdenéd különbnek érezni magad, csak szólok, hogy te meg abban hiszel, hogy az asztrológia butaság, úgy, hogy semmiféle konkrét érvet, kutatást, de még csak utánajárást sem alkalmaztál, ergo, hogy jössz ahhoz, hogy másokat megszólj?!

5. Nem fontos hinned benne, utána járni sem, de akkor nem kellene feszegetned sem a témát...vagy pedig, semleges, érdeklődő kérdéssel kellene előállni...

2012. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Puszta kíváncsiságból milyen jegyben születtél kérdező? :)
2012. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Five Star ***** válasza:

"Rémegyszerű számítással rá lehet jönni, hogy egyik bolygónak sincs számottevő gravitációs hatása a földi élőlényekre. Kb bármi másnak itt nagyobb van, mint akár a Jupiternek. Így ez az elmélet megdőlt. Mást meg még soha senki nem mondott nekem, hogy mégis hogy működne az asztrológia. Vajon miért?..."


Melyik asztrológus állította neked, hogy a bolygók a gravitációjukkal hatnak ránk?

2012. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Five Star:

Saját kérdésem, ötös válasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__asztrologia-horoszko..

(A számolást lehet elrontottam picit, már nem emlékszem, hogy a korrigáltat írtam le, vagy csak akartam leírni, de lényegi változást nem hordozott magában a korrigáció)


Az origo ilyen témájú cikkjeiben is erre hivatkoztak az asztrológiában hívő kommentelők.


És mint mondtam, más magyarázattal senki nem tudott még szolgálni.

2012. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!