Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A XXI. század elején miért...

A XXI. század elején miért hisznek emberek a horoszkópokban, hogy képesek ez alapján párt választani?

Figyelt kérdés
Sokan közülük teljesen normálisnak tűnnek, hihetetlen, hogy hisznek ebben. Eszméletlen.
2011. szept. 19. 10:26
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

Számolások elvileg arra jók, hogy az objektumok és várható események egymáshoz viszonyított helyzetét meghatározzák, mivel egyes hatások erősíthetik, gyengíthetik, vagy meg is híjúsíthatják egymást.


A csillagászok is dolgoznak pl a különböző égitestek gravitációs mezejének egymásra hatásával, biztos nem újdonság nektek, hogy gyakran a szondákat, és a jövőben tervezett marskutató expedíció űrhajójának útját, illetve annak idejét is részben ezek szerint számítják.

2011. szept. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
Ez rendben is van , de miért kéne ezeknek befolyásolni a sorsunkat ?
2011. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
51%

Én nem hiszek a sorsban :)

Csak a már előzőleg is leírt, nyilvánvaló pszichológiai hatásokban.

Annyira viszont nem vagyok benne a dologban, hogy minden lehetséges hatást pillanatok alatt összeszedjek nektek..


de ha mondjuk a telihold miatt feszült, figyelmetlen vagy, és tudod hogy jön, akkor nyilván óvatosabban vezetsz, ami által lehet hogy elkerülsz egy balesetet, nem?:)


Az asztrológia inkább a pszichológiai alapú tudatos életvezetés eszköze kellene hogy legyen, mint kamujósok gumicsontja.

2011. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
75%
egyet értek veled
2011. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
48%
én azt mondom,hogy a te százalékod 68% . ennyi. álljál le.
2011. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
A horoszkóp nem hülyeség. Nem a napi meg heti és havi horoszkóp hülyeségekre gondolok, hanem egy rendes tanácsadásra, ahol az asztrológus személyesen a te képletedet látja és abból olyan dolgokat tud mondani hogy meglepődnél ha hallanád. Én 3-4 éve voltam egy ilyen 1 órás tanácsadáson és amit mondott a jövőmre vonatkozólag pasik, suli, az hogy a következő és az azutáni páromnak milyen tulajdonságai lesznek stb..minden bejött, és ezt mind csak az én képletemből. Ezért én meg jobban hiszek ebben.
2011. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
63%

Nem hülyeség? GONDOLKOZZATOK MÁR EMBEREK!


---- HA LENNE valami igazságalapja a horoszkópnak nem használná-e a MUNKAERŐPIAC, HÍRSZERZÉS, vállalati menedzsment, államigazgatás, POLITIKA, stb. ? ----


Ezekben az információkban __PÉNZ__ van.

Sok-sok pénz.


A gazdaság ha egy kicsi fantáziát látna benne, már rárepült volna. (Mint ahogy pár éve divat volt grafológushoz küldeni a kézzel írott önéletrajzokat... Aztán rájöttek hogy teljességgel megbízhatatlan, mára nem alkalmazzák!)


Láttál már olyasmi hírt, hogy "A mérleg jegyű Csányi Sándor bak aszcendensű felsővezetéssel próbálja bebiztosítani az OTP megfontolt hitelkihelyezési politikáját"?


Persze, majd a sok önjelölt asztrológus megmondja azt amit X tudományegyetem Y fős pszichológiai, szociológiai kutatója képtelen.


Sőt, ezek az asztrológusok elmehetnének

- hírszerzéshez

- befektetési alapkezelőnek

- kockázati hitelminősítőnek bankokhoz

- vállalati stratégiai tanácsadónak

- PR-menedzsernek

Rengeteg helyre várná őket a piac, ha igazuk lenne.


De nincs!

2011. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
Ez igaz hogy pénz is, tény, de egyszer mennél el egy tanácsadásra és utána formálj ilyen véleményt.
2011. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan már gyerekek, izzó gázgömbök állásából akartok következtetni a jövőtökre és/vagy a személyiségetekre? Be kellene látni, hogy az asztrológia már idejét múlt babona, régen az alkímiát is igazi tudománynak vélték, ma már mégse próbál senki vasból aranyat kieszkábálni. Már előttem is írták, hogy ezt az asztrológia/horoszkóp dolgot már számtalanszor számtalan módon megcáfolták, inkább azon kéne törni magunkat, hogy probléma esetén ne a ködös régi módszerekhez forduljunk, hanem magunk oldjuk meg azokat.
2011. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

"Talán az is érdekelne, hogy az egyes hatások honnan tudják, hogy az illető, akire hatnak, milyen csillagjegyű? Vagy az nem számít és mindenkire ugyanúgy hatnak? Akkor miért vannak mégis csillagjegyek?"


A bolygók nyílván nem tudják ki milyen csillagjegyű, hanem a te személyiségednek megfelelően fogsz reagálni az ő hatásukra, de egy negatívabb hatású bolygó egyértelmű, hogy hiába vagy más személyiség, rád se pozitívan fog hatni.

Lehet hinni nem hinni, de ha a Hold hat az emberre, akkor a többi miért ne hathatna? És a Hold hatása már tudományosabban elismert tény, és azt már szinte mindenki elismeri, akkor miért nem lehet az orrunknál tovább látni? Érdekes, hogy sokan még mindig úgy nézik a világot mint a sötét középkorban...

2011. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!