Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a vízöntőket?

Figyelt kérdés

akárkit megkérdezek, kirázza a hideg a vízöntőktől. Oroszlánokról sincsenek jó véleménnyel.

Pedig sztem ezek tök jó fej emberek, főleg a vízöntő, mert egyedien mániásak XD

Akiket utálok, azok a föld jegyek meg a skorpió. Szerencsétlenségemre az osztályomban csak ilyenek vannak és én kilógok közülük.



2012. szept. 12. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
100%
Vizontoniga: Így van! :)
2016. febr. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim válasza:

Vízöntő vagyok és valóban nincs sok igaz barátom és sokan nem kedvelnek. Ennek az okai:

- különcnek mondanak

- nem tudják elfogadni, hogy másképp gondolkozok, mint ők

- nem foglalkoztatnak a hétköznapi gondok, problémák, aktuális témák - inkább fontos, érdekes, elméleti kérdésekkel szeretek foglalkozni

- utálom az üres fecsegést és képmutatást


Büszke vagyok arra, hogy vízöntő vagyok. :)

2016. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:

Szerintem,a Vízöntő olyan,mint az a tradícionális keleti étel,a száznapos tojás.

Azért írom ezt a példát,mert a Vízöntő személyiségét,az igazi énjet kevesen szeretnék megismerni,mert elveszi a kedvüket az a rengeteg negatív/pozitív szélsőség,ami látszik a felszínen.

Vízöntő vagyok én is,és nagyon jól emlékszem rá,milyen voltam gyereknek.Szerettem,és érdekeltek az emberek,mindenkinek segítettem,és úgy általában pozitívan láttam a dolgokat.Aztán egyre többen csúfolni kezdtek a dolgaim miatt.Pl,hogy nem hordtam zoknit (télen persze igen),meg firkáltam az asztalomat a suliban,és főleg mert erős,fekete sminket hordtam már egész fiatalon,és előfordult,hogy hóbortból több karórát is tettem magamra.Ezek apróságok,elviselhető dolgok,mégis elviselhetetlen gonoszsággal reagáltak rá az emberek,és ahogy egyre idősebb lettem,a bántások egyre mélyebben értek,és már nem csak a külsőségek zavartak másokat,hanem a belső tulajdonságaim is.Elkezdtem megutálni magamat,úgy éreztem,nincs létjogosultságom,mert ennyire másnak születtem,de a másságot ebben az esetben teljesen a gonosszal azonosítottam.

És mert folyton bántottak (kevés kivétellel,mert én nem áltatom magam azzal,hogy sok barátom van,és mindenki szeret),gonosznak kezdtem érezni magam,és ezáltal talán gonoszul is viselkedem.De nem vagyok az.

Viszont nagyon szeretném,ha valaki őszintén megkérdezné,hogy vagyok,mit érzek.Mert ilyen a 34 évem alatt alig néhányszor fordult elő.


Amiket fent írtatok,helyesek.Bennem is volt hűtlenség,de én egész életemben hittem a szerelemben,és bevallom,amíg nem lettem igazán az,addig jöttem-mentem,és történt sok minden az éj leple alatt.Számomra a megfelelő társ egyértelműen az Ikrek.Sokan írják,mennyire nem lehet bírni velük,számomra viszont olyan,akár a nyitott könyv,és lehet,hogy skizofrének,de legalább nem unalmasak. :-)

És igen,sajnos,akik a leginkább elégedetlenek a Vízöntőkkel,azok a materialista föld jegyek:Bak,Bika,Szűz. De megnyugodhatnak,én pont ugyanúgy utálom a többségüket,mint ők,és az utálatuk nélkül is utálnám őket.Ők lépnek fel a legkeményebben akkor,mikor féltékenyek,és sokat árt a levegő-föld kapcsolatoknak,hogy a Vízöntő rettentő őszinte,a földes jegyek többsége viszont álságos,és inkább másoknak mondják el az illetékes helyett a problémájukat.

Barátoknak mindig a Skorpiókat találtam meg,de inkább a férfiakkal jövök ki jobban,a Skorpió nők nagy része nem tudja kordában tartani a pesszimizmusát.


Végszóként:alapvető problémának éreztem mindig is,hogy a Vízöntőknek sok esetben nem mondják meg a frankót amikor idétlenek,lusták,makacsok,nagyképűek,és emiatt torzan fejlődik tovább a személyiségük.

Igaz,nagyon kevés emberre is hallgatnak,de próbálkozni kellene,mert a Vízöntő viszont nagyban alakítja az embereket,és általában pozitív irányba,még ha ez elsőre nem is úgy tűnik,és fáj.

2020. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
51%

A legjobb barátnőm vízöntő volt. Évekig minden rendben volt, aztán megismertem a páromat. Nem tudom, hogy féltékeny volt-e, rosszindulatú vagy egyszerűen öntelt de úgy megkeverte a sz*rt a kapcsolatunkban, hogy csak pislogtam.

Nem vagyok bosszúálló típus, nem érdekel az ilyesmi de szívem szerint addig szívatnám míg taknyát nyelve nem könyörög a kis lotyó.

2021. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:

Vízöntő vagyok,és sok dolgot nem értek,amiket leírtatok.

Ha elvagyok a saját világomban,és senkit se bántok,csupán nem szólalok meg,még az is fáj valakinek?

Ha gonoszsággal reagálom le a gonoszságokat,az nem igazságos?

Ha mélyen szeretek,de nehéz kimutatni,akkor már érzéketlen vagyok?

Különc vagyok,ámde nem szeretek kitűnni,akkor alakoskodom?

És ha mindezeket leírom,már rögtön mártírkodom?

2021. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim válasza:
51%

Az en tapasztalataim (koskent) humanisztikus astrology alapokkal

(bocsi vizontok, de en ezt tapasztaltam)

-szegyenlosek, nem igazan mernek kezdemenyezni

-ezermesterek, szeretnek szerelni

-titkoloznak, sunnyognak, nem igazan merik felvallalni onmagukat, ezaltal legtobbszor alarcot hordanak, h megfeleljenek (foleg az idegeneknek), ami megteveszto!!

Ezaltal az ember azt hiheti, h elete szerelmet, legjobb baratjat, legjobbfej munkatarsat talalta meg eme remek vizonto szemelyeben.

-erzelmek (minden fajta) kimutatasaban teljesen nullak..

Ha megis magaval ragadja egy erzelem, pikk-pakk visszazokken az altalanos hideg uzemmodba

-sok felszines baratsagot kotnek, senkivel nem szeretnek rosszban lenni, mindent, de mindent kepesek megbocsajtani, es mindenen tul tudnak lepni, s barkinek, barmikor kepesek segiteni, meg akar azon embereknek is, akik egyszer porig alaztak ot

-nincs fontossagi sorrend az eletukben, celok es emberek tekinteteben sem, csak elnek bele a vilagba, majd lesz vmi, cimszoval

-keptelenek igazan kozel engedni magukhoz barkit is, vitazni szinten keptelenseg veluk, ugyanis elvonulnak/ kivonulnak a kenyes szituaciokbol, s varjak, h vege legyen, majd ugy tesznek mintha mi sem tortent volna, ahelyett, h megbeszelnek az emberrel a problemat..

-soha, de soha nem lehet oket megisnerni/ kiisnerni, barmikor kepesek meglepetest okozni, a legenyertelmubb szituaciokban is

-keptelenek elintezni dolgokat, atlatni bizonyos helyzeteket, szeretnek masokra hagyatkozni a hetkoznapi dolgokban is (pl. fozes/kaja, hazi munka, utazas leszervezese, vagy egesz egyszeruen bizonyos dolgok kifizetese, anyagi dolgok)

-szeretik a kenyelmes dolgokat, nem igazan torekszenek semmire az eletukben, a kezdeti fellangolast unalom, lustasag koveti, nem jutnak egyrol a kettore, inkabb probalnak masra tamaszkodni, ami szamukra teljesen termeszetes

-teljes racionalitassal elik az eletuket, mintha hianyozna beloluk a megertes es az empatia

-ha megis duhbe gurulnak, akkor ott vege a dalnak..

-jo hallgatosag ez teny

-van 1-2 hobbija, ami elteti

-nem tud sporolni, felre tenni, nem tud banni a penzzel

-nincsenek celjaik, ha van is csak ideig-oraig.

-ha vmit rosszul csinalnak vagy megbantanak, azert sosem ok a hibasak, hanem te magad vagy.

-nem igazan lehet adni a szavukra, s nem lehet rajuk szamitani, csak nagyon ritka esetben

-magukat joval tobbnek latjak/gondoljak, mint amik, nagyon magasan van a mercejuk.. Magukhoz kepest irrealisan magasan!

-mellettuk teljes mertekben meg lehet elni a tarsas maganyt.

-teny, h nem feltekenyek, es oda mehetsz mellettuk jofornan, ahova szeretnel, figyelmesek..

-valahogy, az jon le roluk, h nekik joforman tleg minden mindegy..

Mindegy, h kivel beszelnek talalkoznak csak ne kelljen unatkozniuk, legyen program..

Majdnem mindegy, h ki a “baratjuk” h ki a csajuk, hiszen “olyat” ugysem fognak talalni, aki mindenben megfelel az elvarasaiknak..

-ragaszkodnak a berogzott butasagaikhoz.. (pl. Maganak nem fog fozni, mert a no dolga, meg amugy is uncsi, anyuci foz, meg/vagy a baratno.. Ha nincs idejuk fozni, akkor sem fog fozni, vagy nem eszik, esetleg pizzat rendel. Mindezen elvarasok melle tarsul az a borzalmas teny is, hogy annyira finnyas, hogy meg van mondva, miket eszik meg es hogyan, megis szinte 5-bol 3x kifogasol valamit az etelben.)


-szerintem, ha vki megszeret egy vizontot igazan, az csak annak koszonheto, h a vizonto kezdeti megfelelesi vagya miatt hordott alarcanak kepet latja. Kesobb az erzelemmentessege, a rideg, hideg mindennapok, a valodi en, veszi at a szerepet, ami meroben elter a kezdeti idoszakban tapasztalt csodatol.. Majd szep lassan felocsudsz es kiabrandulsz es elengeded, mert tobbre vagysz..

2021. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:

Kedves Kos!


El is hiszem,hogy ki vagy akadva azon,amikor rendszeresen megcsalod a partnereidet,és ezen mondjuk a Vízöntő nem akad ki,hiszen ki kéne neki,nem?

Hiszen ez "felháborító" és botrányos.(Szerinted.)Rosszfiú csak akkor lehetsz,ha törheted-zúzhatod a szíveket egymás után,és a nők sírva tűrik otthon,és persze rajtad keseregnek.

Javaslom,te ne egy Vízöntőt válassz barátnőnek/barátnak,azok az értékek,amikkel ők rendelkeznek,számodra mindig láthatatlanok maradnak.

A Kos a pénzt szereti,meg azokat a dolgokat,amit meg lehet fogni.Ha valaki nem tud felmutatni saját lakást,autót,cseteszeket a polcokon,..stb az a Kos számára csak egy hologram.

Azt is fontos mégemlíteni,hogy azt írod,a Vízőntő evidensnek tartja,hogy kiszolgálják,megcsináljanak helyette mindent,illetve kifizessenek mindent helyette.

Kedves Kos!Ha te ezt hagyod...mit lehet mondani?Meg persze,ha nem lennél annyira egoista,hogy mindig,mindenkinél jobban meg tudsz csinálni mindent,akkor talán nem vennéd el senki kedvét a cselekvésektől.

A Kosról (Vízőntőként és asztrológusként...khmm..bocsi,Kosok)én is csak azt tudom mondani,a Kosok:


- arrogánsak,mindenkibe beleállnak,aki nem tetszik nekik

- hűtlenek

- nem szeretik a nyugalmat

- pénzorientáltak

- semmiért nem vállalják a felelősséget

- azt hiszik,mindenkivel jóban vannak,de közben egy csomóan utálják őket

- általában hamar meghíznak

- állati féltékenyek

- mártírkodnak éjjel-nappal,hogy ők mennyit dolgoznak,mennyire fáradtak..stb


Tudnám még sorolni reggelig.Ja,kimaradtak a jó tulajdonságok?Ennyire csak nem lehetek szemét meg szűk látókörű.

2021. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim válasza:

Huuuha, mindjart gondoltam, h kapok ilyen, s hasonlo uziket, mert lesznek nagyon duhos vizontok, akik magukra vesznek minden egyes szot, s mondatot :) s nem a lenyegre fokuszalnak..


Nekem nincs bajom a vizontokkel, (ellenben veled, aki duhbol lereagalva, ram ontottel minden serelmet, amit egy kosnal megeltel) ahogyan egyik jeggyel sem, csak szerettem volna szemleltetni, kedves asztrologus holgy/ ur, h milyen dolgok miatt valik mukodeskeptelenne ezen ket jegy altal mukodtetni probalt kapcsolat..


Nem fogom teljesen kivesezni es cafolni az irasodat, a te szived joga, igy vagy ugy latni a dolgokat.. Nyilvan te is rengeteg tapasztalatbol beszelsz.. :)


De, tudod, azt kerlek ertsd meg, ha nem inged ne vedd magadra, illetve azt is nyomatekositanam ujra, h ez egy kos szemszogebol irodott..


Es csak segitseg, illetve tapasztalat megosztas..

Tehat nem kell azonnal ratromfolni, ha van hasonlo tapasztalatod, ird meg batran, normalisan..


Ettol meg nem kell azonnal lerohanni a masikat, inkabb tanulj belole vagy merits belole batran te is, mielott egy kossal kerulsz kapcsolatba, mert ezek szerint te is kerultel mar es borzalmas tapasztalataid szulettek.. :)


Par mondatban, viszont engedd meg, h reagaljak..


En soha nem csaltam meg senkit, pedig kos vagyok a javabol..

Persze, mas teszta, h a kos pasim anno viszont ossze-vissza.. Ok..


Nem azert irtam a vizontore, h tokjo a kosoknak mert nem feltekeny es ezert ossze-vissza csalhatjak szegeny vizontot, hanem, mert szerettem volna, tobb jo tulajdonsagot is megemliteni, nem csak rosszakat..

Amugy, pedig, ha nagyon bele assuk magunkat a dolgokba, abszolut ugy gondolom, h egy kos szempontjabol nem a legjobb tulajdonsag, hiszen a kos szereti erezni, h fontos, h kisse birtokolni probalja a parja, ovja, felti es nem az van, h bmikor, bhova mehet a dolgara, szo nelkul.. :D


Az elhizas, amugy a bikaknal szokott lenni.. Egy dagi kost sem ismerek, sot, a legtobbjuk, csini es kisportolt, hisz az egyik legfontosabb dolog az eletukben a folyamatos mozgas! :)


Nem irtam, olyat, h mindent ki kell fizetni a vizonto helyett, kerlek, ha valamit kiragadsz az iromanyombol es esetleg reflektalsz ra, akkor ugy ertelmezd, ahogyan irtam, ne idegeskedj olyanon feleslegesen, amit le sem irtam. ;)


Vegul, de nem utolso sorban, h megertsd, a vizonto is csak egy csillagjegy, mint a kos, a bika es sorolhatnam..

Minden jegy hordoz magaban pozitiv es negativ tulajdonsagokat, egy embert sem lehet utalni azert mert kos vagy vizonto, vagy bak, vagy mert skorpio..

Viszont!!!!!!

Barati/csaladi/szerelmi kapcsolatokban, vagyis melyebb szinteken, a kulonbozo jegykombinaciok talalkozasa okozhatnak meglepeteseket, ezert is irtam, immaron sokadjara le, h onmagaban nincs bajom a vizontokkel, soot..

Melyebb szinteken viszont nehezen toleralhato egy kos szamara..

Ertheto??


Tehat, h tenyleg megertsd..

Nem a vizontovel van a baj, hanem a fent emlitett (kos-vizonto, vizonto-kos) kapcsolatban fennallo kulonbozoseggel, teljes massaggal.


Remelem, mostmar nem leszel (le)tamado kedvedben, igy, h megertetted az iromanyom lenyeget/okat..

Ezert, ha van kedved es tenylegesen leirnad az eszreveteleidet, egy kos-vizonto, vizonto-kos (akarmilyen) kapcsolatarol es nem altalanossagban beszelnel a kosokrol, akkor azt varom szeretettel.

Illetve, ha irnal magadrol, azt is szivesen vennem, mert tokjo volna egy vizonto fejebe, lelkebe latni vegre mar egyszer az eletben.. ;)

Ugysem ismerlek, sot vsz nem is foglak, megnyilhatnal, h megismerjunk.. 👌

2021. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

Ne haragudj már,de mégis hogy reagáljam le,hogy azt írod,hogy az álarcot szeretik meg az emberek bennem/rajtam,amit hordok? Ha ezt élőben mondtad volna,egy ordas nagy pofon gazdája lettél volna,aztán elemezhetnéd,mennyire voltam érzelemmentes.

Úgy vélem,ezt az általánosítást se én kezdtem,és félreérteni se értettem félre semmit,de én is fel voltam készülve egy hasonló reakcióra.


Nem csupán tapasztalatból beszélek,17 éve foglalkozom az asztrológiával,és tisztában vagyok vele,hogy nem egyformán látják egymást a jegyek...ez olyan gyerekes kijelentés volt tőled.És azt is tudom,nem minden a Nap jegy,mert nagyon fontosnak tartom (mostanában egyre inkább)az aszcendenst,és a Plútó helyzetét is az adott jegynél.

Az sem mindegy,hogy a csillagjegy hányadik dekádban található.Ezeket mind-mind figyelembe kell venni,de te nem tetted.

Azok a Vízőntők,akikről te beszélsz,általában a diszharmonikus csoportba tartoznak és/vagy egy másik jegy határára születtek,vagy olyan aszcendenssel rendelkeznek,melyekkel egyébként nem férnek meg.(jó pl a Vízöntő Nap jegy Rák aszcendenssel)Megfigyelésem alapján ezek a Vízöntők igen szeszélyesek,és bántóak tudnak lenni.

De vannak még érdekesebb mixek is.Az Oroszlán jegyet Skorpió aszcendenssel szívből sajnálom.


A véleményem az,hogy az igazán nagylelkű,pozitív Vízöntőkkel nem nagyon lehet találkozni,mert bele vannak mélyedve valami fontos munkába,és megpróbálnak javítani valamit a világ helyzetén.Szóval azt mindenképp alá kell támasztanom,hogy a Vízöntő szeret elzárkózni.Talán egy egész életet képes lenne egy lakásban leélni,ha abban van egy óriási könyvtár,valamilyen hangszer,és egy jó teljesítményű számítógép.De csak talán.


Jé,látod,te olyan Kos vagy,aki nem csal meg senkit,én meg olyan Vízőntő,aki félre tud tenni pénzt. (Vagy ilyet se írtál le?Tekerj egy kicsit feljebb.)


Fel se fogtad,miért írtam neked ezt a listát,és miért hagytam ki belőle a jó dolgokat.Ahhoz el kellett volna ismerned,mennyire sarkítottál.

Azt is megsúgom,hogy írásban sokkal jobban látszik,ha megpróbálsz valakit manipulálni,mint élőszóban.(bár,nekem az utóbbit is elég könnyű kiszűrni)


Vékony Kosok?Igen,léteznek,100-ból 1.(de Való igaz,a Bikákra is jellemző a korai elhízás)


Hm,magamról mit írjak?

Az az igazság,hogy folyamatosan harcolok mindenkivel,aki egy kicsit is igazságtalan.

Először elkezdtem utálni bizonyos típusú embereket,aztán lassanként mindenkit.Nem bírok ismerős társaságba menni már,csak inkább úgy bele a tömegbe,ahol senkit se ismerek.Ennek már nincs köze az asztrológiához,az emberek úgy általában elmentek egy nagyon rossz irányba,ami a személyiség-és az értelmi fejlődést illeti.És ezért csakis egy dolog okolható.Ezt már nem írom ide le,mindenki rá fog jönni,ez a meggyőződésem,és természetesen későn.


Jó lenne a fejembe látni?Szerintem ez tök könnyű.Próbálj meg 5 percig nem a magad gondolataival törődni.Lehet,hogy bonyolultabb vagyok másoknál,de képzeld,igen sokaktól azt a visszajelzést kapom,hogy a meglátásaim helytállóak,modernek,sőt,követendők.

A többi gondolatot szedd össze más Vízöntőktől.

2021. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim válasza:

Kerlek erts meg, ez csak az en privat velemenyem volt a tapasztalatok alapjan, nem szandekoztam bantani sekit, s azt gondolom pofont sem erdemlek erte, mert el mertem mondani a tapasztalataimat, mondjuk nem epp diplomatikus modon, dehat kos vagyok, fejjel a falnak, mindent oszinten, nyiltan.. Sokszor fajo, pedig csak meg kellene erteni, h nem bantasbol teszem. Ilyen vagyok. :)

Lehet, h csunyan hangzik, h “alarcot viselnek”, amit egyebkent vsz meg sokan masok is viselnek..

Es sztem tokre nem banto, mert az emberek megszoktak, h joforman mindenki alarcok moge bujik, de en mint kos, sajnos nem tudom toleralni. Illetve, elfogadom, de nem aszisztalok hozza, ha nem muszaj. ;)

Masok pedig csak azt tudjak toleralni es elfogadni..

Kulonbozoek vagyunk! :D


Es igen, lehet ezert is kevesbe elviselheto masok szamara egy kos, mert a frankot adja es mondja..

Szamomra, pl. egy kapcsolatban baromi fajo, h a kezdetben 2-3 hetig elajulsz a gyonyortol, kivel hozott ossze a sors, majd 1-2 ho mulva szep lassan elibujik az igazi en..

Jo, okes, ez is foghato arra, h a kos illuziokba ringatja magat a kapcsolat elejen, vagy arra, h a szerelem marpedig ilyen, az elejen ott a rozsaszin kod stb..


Meg egyszer kerlek, h ne vedd magadra, en nem ismerlek teged, es azok alapjan irtam a kis mondandomat, akiket megismertem es a vizonto jegyebe tartoznak/ tartoztak.. Tudom, h szamit az asc, es a hold jegy is stb..

De a kozos tulajdonsagukrol irtam..


Azt, mondjuk nem gondoltam a vizontokrol, h kepesek pofonokat osztogatni egy-egy nekik nem tetszo mondat miatt, amit melyen magukra vesznek.. :D ;)

De mindig tanul az ember :D


Na befejeztem.. Beke velunk.. ;)

2021. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!