Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Skorpió férfival távkapcsolat,...

Zsolna001 kérdése:

Skorpió férfival távkapcsolat, szakítás, se veled-se nélküled?

Figyelt kérdés

Magában a melyik csillagjegy kihez illik nem hiszek, de a jellemrajzokban igen.

Adott egy férfi, akivel interneten ismerkedtem meg 7 hónapja. Ő külföldön csinálja a doktori iskoláját, én itthon élek. 1 hónap intenzív online ismerkedés után úgy döntöttünk, hogy ahhoz, hogy személyesen is megismerkedjünk, valamelyikünk utazik. Végül ő jött hozzám. Jól éreztük magunkat, a 2 hétből 3 hét lett, mert nem szeretett volna visszamenni. Miután visszautazott, az utána következő 1 hónapban minden rendben volt, jól alakultak a dolgok. A második hónaptól kezdett kicsit változni a helyzet, legalábbis az ő hozzáállása. Eleinte úgy voltam vele, hogy mindketten tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, főleg nem ilyen távolságban. Viszont egyre inkább azt éreztem, hogy a lelkesedése is csökken és az érdeklődése is. Az elején partner volt abba, hogy az efféle érzéseimet megbeszéljük, de egy idő után már nem. Jöttek az érzelmi hullámvasútjai, hol kedves volt és odaadó, hol pedig szó szerint bunkó (elnézést kérek). Én ezt bírtam egy ideig, de márciusban jeleztem neki, hogy úgy érzem, ő nem fektet bele annyi energiát ebbe a dologba, én pedig az az ember vagyok, hogy egy kapcsolat akkor működik, alakul ki, ha mindkét félnek ugyan azok a céljai, és tesznek is érte. Így lehet jobb, ha különválnak útjaink. Ez neki nagyon rosszul esett, és hát lett is belőle egy órákig tartó beszélgetés. Sikerült megbeszélnünk - legalábbis én azt hittem. De attól a ponttól teljesen megváltozott. Bezárkózott, egyre kevesebbet kommunikáltunk, ő nagyon nem keresett, ha én kerestem ugyan válaszolt, de magától ár nem nagyon.

Nem magamat védem (megértem az ő álláspontját is, hogy nehéz így bízni újra valakiben, aki ilyen hamar fel akarta ezt adni), de én tényleg a legnagyobb türelemmel, kedvességgel viseltem a dolgokat, a kirohanásait, azt, hogy néha elküldött a fenébe, vagy épp "kidobott" - ami tartott 3 napig, majd újra jött. Nagyon sokszor küldtem neki itthonról dolgokat, ha tudtam, hogy nehéz időszaka van, mindig küldtem valami kis apró meglepetést neki. Másfél hónappal ezelőtt - egy óriási vita után, ahol igen, én voltam aki dobálózott a "minden jót neked" dologgal (nem szép, tudom), küldtem neki egy nagyon személyes ajándékot, ami elmondása szerint nagyon kedves érzéseket váltott ki belőle, viszont abszolút bizonytalan volt abban, hogy részemről aktuális-e még az, amit az ajándék jelent. Egy hónappal ezelőtt felvetette - a nehézségek és a sok sok konfliktus, hogy augusztus második felében tudna hazajönni, és ha jönne, akkor hosszabb időre. Én örültem ennek a lehetőségnek, és meg is beszéltük, hogy pontosítunk majd.

Azóta ismét ugyan az a szitu, de talán rosszabb is. Ha nem keresem, neki eszébe nem jut. Eltűnik napokra, vagy egy hétre, ha jelentkezem, akkor visszaír, de ugyan azt a választ kapom, hogy frusztrált a suli miatt, és kemény hetei vannak és bezárkózás van nála az én ominózus "szakitásom" miatt. Én pedig végleg besokkaltam, és megirtam neki, hogy megértem ezeket a dolgokat, tényleg, azt is, hogy nem tudja magát túltenni ezen, mindazonáltal folyamatosan próbálom bizonyítani, hogy tényleg szeretném, ha ez pozitív irányba forduljon. De akkor jelentkezzen, ha úgy gondolja/érzi, hogy érdemi mondanivalója is van számomra, de ez sem kötelező vagy elvárás.

És itt nem jelentkezett. Hetekig. 3 hét után végül írta neki, hogy örülnék, ha segítene megérteni ezt a helyzetet, mert én nem tudom hova tenni. Elmondta, hogy ez a történet párkapcsolat szempontjából épp nem éli virágkorát, ő úgy gondolja, de megbeszéltük, hogy múlt héten beszélünk telefonon.

És itt jön részemről az utolsó dolog, amire nem számítottam. Anno társkeresőn ismerkedtünk meg, majd úgy döntöttünk, hogy egymást szeretnénk megismerni, így mindketten törültük magunkat. Én pont az után, hogy láttam, hogy ő már törölt felhasználó. Viszont nekem nem sikerült törölni, és erről kaptam a rendszerüzeneteket, de hónapokig nem foglalkoztam vele, míg valamelyik nap, amikor már a harmadik ilyen üzenetet kaptam, úgy voltam vele, hogy megcsinálom a végleges törlést. Beléptem az oldalra, és a legnagyobb meglepetésre az ő aktív profilja jött velem szembe. Nem igazán tudtam ezt mire vélni. Én végül megcsináltam a végleges törlést, de írtam neki ez ügyben.

Egyáltalán nem kértem számon. Leírtam neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esett, és fájdalmas volt ezzel szembesülni. És, hogy ő egyedül hagyott ebben a szélmalomharcban, nem egyszerűsítette meg nekem azzal, hogy így viselkedik velem. Mindazonáltal abba a játszmába már nem megyek bele, hogy más nőkkel versenyezzek, hátha én kerülök ki győztesen, mert nem fogok, hisz ha ő másokkal ismerkedik az azt jelenti, hogy én nem felelek meg neki. De sajnálom, hogy a kettőnk dolgának igazán nem adott esélyt, hogy komolyabb legyen.

Erre már csak annyi választ kaptam, hogy ez érdekes, mert ő tudtával törölte magát, és nem foglalkozik efféle dologgal, de utána fog nézni, ha lesz ideje.


És itt a történet vége? Nem igazán tudom, hogy tegyek-e még bármit? Erre én már nem is reagáltam. Nem igazán tudom, hogy miért nem tudja/tudta lezárni ezt a dolgot, ha ez benne már megfogalmazódott? Vagy egy "minden jót" üzenetet sem küldött. Fogalmam sincs, hogy ő ezzel, így le is zárta? Volt már skorpió párom, lehúzta vele hosszú időt, ő ugyan ennyire nem volt erős jellem. Valakinek esetleg véleménye a dologgal kapcsolatban?


2018. júl. 20. 18:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt hozzatennem, hogy az előző két párom is skorpio volt. Mindkettővel komoly kapcsolatom volt. Egyik sem csalt meg, és egyik sem emiatt lett vége.
2018. júl. 20. 21:51
 12/16 D-Mano ***** válasza:

A Skorpió (ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni) 1) szexmániás 2) hűséges típus.

Adj neki, elég megfelelő minőségű szexet, és soha nem kell félned a megcsalástól.


Kivéve, ha pl. erős benne az Ikrek, Nyilas vagy Mérleg jelleg. Akkor duplán figyelj oda rá, mert nekik már a jó szex nem elég. Kell nekik mindenféle változatos és érdekes impulzus.

2018. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A kérdésem eredetileg arra irányult, hogy miért viselkedik így egy skorpió, és hogy részéről ennyi volt, vagy legyek vele türelmes?
2018. júl. 20. 22:22
 14/16 D-Mano ***** válasza:

Miért viselkedik így egy Skorpió?

-Jobb kérdés: miért viselkedik így egy normális, egészséges ember?? -Azért, mert egy JÓL MŰKÖDŐ párkapcsolatnak, k_b_szottul feltétele a fizikai közelség. (Nyilván van 1-2 % kivétel, de általánosságban így működik.)

A pasi idáig bizonyára látott benned sok olyan dolgot, ami vonzotta őt. És ezekbe a vonatkozásokba bele is szerethetett. De ezek a vonatkozások egy normális, egészséges ember számára nem elégségesek.

Szóval az ő irányából való igen-is-meg-nem-is kettős hozzáállás fakadhat abból, hogy a személyiségedbe szerelmes, de nem vagy hús-vér közelségben, ez pedig az egészséges emberi szerelmi kapcsolat több vonatkozásától is megfosztja őt.

Ez a testi közelségre, intimitásra való vágy, még egyszer mondom, Skorpióknál felfokozottan jelentkezik. Ha attól függetlenül, hogy Skorpió-e vagy sem (pontosabban a Napja a Skorpióban van-e vagy sem), de határozottan vagy erőteljesen megnyilvánul benne a Skorpió jelleg (többféle bolygó, meg Aszcendens is lehet a Skorpióban, és a Plútó helyzete is sokat számíthat), akkor, amit fentebb írtam, valószínűleg igaz lesz rá.

De légyszíves értsd meg, hogy a távkapcsolat hosszútávon nem egy épeszű dolog, de még fontosabb, hogy nem működőképes. Az összes kib_sz_tt faluban az a téma, hogy a férj (aki általában már egy vagy több gyerekes apa is) kimegy "Osztrákba" vagy "Németbe", aztán az "asszony" összefekszik egy másik hapsival itthon. A férj is kint pedig nyilvány szintén talál magának "vígaszt".

Nem értetlenkedni kell ilyenkor, mert AZ OKOK EGYÉRTELMŰEK, hanem dönteni végre, hogy elég fontos-e neked ahhoz, hogy kimenj hozzá 1-2 hónapra, hogy megtapasztaljátok, milyen VALÓDI HÚS-VÉR KAPCSOLATBAN NEM PEDIG MŰ TÁV-KAPCSOLATBAN lenni a másikkal. Ebben az állapotban lehet érdemben dönteni erről a kapcsolatról, ennek a kapcsolatnak a jövőjéről, nem pedig Isten tudja, hány kilométer távolsságból.

2018. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Apám skorpió napjegyű férfi (bár nem csak a napjegy számít, ezt gondolom, tudod).


A szüleim távkapcsolatként kezdték és egy évig távházasságban is éltek. Látok problémákat az életükben, kapcsolatukban, látok dolgokat, amiket én másképp akarok csinálni, de nekik így jó volt és működött.

2018. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az én párom is Skorpió. Ha túlfeszítem a húrt meg ő is bedühödik és mindennek tetejébe érzelmekkel bombázom, elzárkózik ő is. De csak úgy magától nem szokott, ha minden rendben.

Lehet tényleg az iskola és amiatti frusztrációi miatt is ingadozó a hangulata, MEG a közelség hiánya miatt. A társkeresős dolog miatt, még ne kiáltsd rögtön hazugnak, bár átveretve se jó lenni, amennyiben az a helyzet.

Vannak súrlódásaink, de már hamarabb le tudunk állni (én Ikrek vagyok, kommunikáció a hangsúlyos, ezért az eltűnéseit - főleg a kezdetekben - nagyon rosszul viseltem). Még az fáj néha, hogy nehezen nézi az én szememmel a dolgokat, amikor mérgesek vagyunk, nyugodt hangulatban meg úgy-ahogy. Hogy nekem is ugyanolyan rossz ha ideges, mint neki az, ha én...

2018. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!