Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kinek van igaza ebbe az...

Kinek van igaza ebbe az ősrobbanás vitába?

Figyelt kérdés

Barátommal beszélgettünk hétvégén és az ősrobbanás is szóba került, mely heves vitába torkollott. Én mondtam, hogy ez egy nagy félrelépése a tudósoknak, mert a semmiből nem keletkeszhet ez a végtelen nagynak tűnő világegyetem. A semmiből amúgy se keletkezik csak semmi, ráadásúl nem áll össze rendezett dologgá a káoszból semmi és az hogy mi tudatos lények vagyunk egy rendezett világban az nem lehet egy ősrobbanás miatt.


A barátom szerint viszont másmiatt mondják a tudósok hogy ősrobbanás volt. Szerinte ez egy tévedés. A semmiből egy kis pontból nem keletkezik minden, de ők nem azért mondják ezt, mert ebbe hisznek, hanem hogy ezt kommunikálják le a hétköznapi embereknek, hogy meglegyen a tudósok presztizse, ne nézzék őket butának és ne higyjenek a mágiába meg ezotériába.


Szerinte nem mondhatják aszt, hogy semmit se tudunk, mert nem lenne hitelük a tudósoknak. Aszt mondanák az átlagemberek, hogy már pár száz éve van fizika és még se tudjuk hogyan jött létre a világ. Valamit mondani kell, hogy értelmesnek gondoljuk a tudósokat a másik meg az, hogy így elvegye a vallás és a spirituális világ keresését. Azt kéne mondani, hogy Isten vagy egy felsőbb inteligencia teremtette a világot tudatosan így, hiszen magától nem lesz semmi, nemhogy galaxisok meg emberek, de ha azt mondanák, hogy Isten teremtette, akkor az emberek elfordúlnának a tudósoktól és a babonák meg ezo tv-félékbe hinnének és nem értenék meg, hogy van aranyközépút is !


Így a cél szentesíti az eszközt képpen elterelik a figyelmet a vallásokról vagy pedig nekem van igazam és a akadémikusok baklövése az ősrobbanás elmélete ?



2014. jún. 17. 15:20
 81/92 anonim ***** válasza:
0%
ŐS robbanás ... : ) Árad az értelem ebből a kifejezésből !
2019. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
0%
A másik meg hogy kivetted Mr. vagy Mrs. moderátor a kommentárom , és aki utánam helyeselte amit írtam most úgy néz ki hogy az ellentettjét helyesli , mivel értelmét vesztette így amire ő "likeolt" és egy hamis értelmet adtál ezzel a húzásoddal hogy kitörölted a kommentem .
2019. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg aki nem figyeli az előző kommentjeit , az nem is veszi észre hogy simán lehet manipulálni a dolgokat ezzel hogy rakosgatjátok ide oda az emberek hozzászólásait , és így egy teljesen új értelmet nyer az egyén reagálása , még pedig úgy ahogy a moderátoroknak tetszik ! Ez korrekt ?
2019. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#83 26%-os

az Elet nem a korrketsegrol szol

hanem arrol hogy minnel tobbet szenvedj mind lelkileg, szellemileg, testileg stb.

csak igy lehet boldogtalan az ember

2020. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
0%
Univerzum mindig is volt es lesz. Osrobbanaskor nem az univerzum keletkezett hanem a galaxis
2020. jan. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanásban nem keletkeztek galaxisok, csak a még egészen pici csírák, de még hidrogén se volt akkoriban bennük.
2020. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam az első 3 oldalt. Kérdező, a fizikához te értessz a legjobban közülük, de neked is vannak elvi hibáid, amik spirituális tudás hiányában vannak. Az első ősrobbansákor keletkezett a téridő az anyaggal együtt. Ha látnátok a létezést az anyagi világon túl, egyértelművé válna, hogy amint van anyag, van körülötte végtelen tér, és az idő pedig túl relatív a bekorlátozáshoz.


Ez egy hullám. Pár évente összeroskad és újjá születik a fizikai létezés itt nálunk. Azért nincsenek előbbről olyan energiák, amiket felfedeztünk pátni, mert egy egyesült masszává áll össze az anyag, mielőtt újra szétpattan.


Van aki megkérdőjelezi, hogy hogy lesz anyagból élet. Nos ehhez nem kell isten, de ettől még isten az egyetlen létező. Az 1 anyag különválásából különbségek születnek. A különböző tulajdonsággal rendelkezőndolgok találkoznak és reakcióba lépnek, így többet és mást hoznak létre, mint amik eredetileg voltak külön, vagy együtt/egyként. Ehhez valóban nem kell felsőb létforma, viszont a semmiből való valamihez kell. Legfelelül van az abszolút létezés. Egy szint, amit úgy lehetne leírni, hogy a mindemség. Minden elképzelhető és elképzelhetetlen egyben. Anyag és információ. Tudat és tudattalan. Változás és váltizatlanság. Ez isten. Nevezhetjük szitakötőnek is ezt a megnevezhetetlen dolgot, attól még ez időn felül áll. Ezen belül is az első létezés még nem fizikai volt. Egy fizikai végtlen létrehozásához pedig figyelem kell. Én is teremtem magam és energiákat azzsl hogy figyelek, ahogy minden létező ezt teszi. Sokan ismerik a kettős rés kisérletet, és tudják, hogy a figyelem befolyásol. Ha egy felsőbb entititás létre akar hozni egy fizikai létezést, akkor kigondol tudat alatt egy fizikai törvényt, amiben minden apróbb működési törvény van, és kigondol egy energiamennyiséget, amiből a törvénye/rendszere alapján magától kialakul minden. Ez is egy instant. A kigondolás pillanatában már létezik az egész. Elejétől a végéig, vagy végtelenségében. Csak az anyag szemszögéből van idő. Felsőbb szinteken változás van, még feljebb pedig az sincs.


Bármennyi anyagnak hat a végtelen messzeségig a mezőegyütese, avagy amint van létezés, köré végtelen tér párosul. Ahogy ha a gravitáció hat ránk mi lelassulunk, a külső világ gyorsabbnak tűnik. Ha messze vagy az anyagtól, az gyorsnak tűnik. Ha nagyon messzire teleportálnánk egy másodpercre majd vissza, azt látnánk, hogy rengeteg idő, akár "majdnem" végtelen is eltelt az anyag sűrűjében.

Bocsi, kicsit elkalandoztam, csak hát szeretem a fizikát, spiritualitást.


Szóval nem kezelik ténynek az ősrobbanást, de hibásan is gondolják, és hibásan gondolkodnak róla.., meg úgy mindenről általában az emberek.

A földön lévő tudomány, a természetismeret egészéhez képest ha egy évre akarnánk szemléltetni, akkor az első másodperc sem telt volna el.

Még a gondolkodási felemelkedésig sem jutottunk el. Épphogy érzékelhető hogy az ismeretek bővülnek. Még sehol se jár az ember.

Az igazi tudomány ismerete, az is csak elméleti szinten a bölcsek fejébe van. A spirituális, szellemi mértékben, és valóban gondolkodó, belátó emberekében.

2020. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az ősrobbanás egy 1 pontba összezsugorodott fütyi eredménye ami egy gerjesztett kvantumállapotba kerülve a másodperc tört része alatt kispriccelte az univerzumot. Ez az orgazmikus kisülés egy olyan magas elektronpályán történt hogy arra a mai fizikának nincsenek mérései, modelljei, ezért nem tudjuk még pontosan a részleteket. De a CERN-ben ezen dolgoznak, az LHC részecskegyorsító 27 km kerületű mesterséges anuszgyűrűjében próbálják előidézni ezt az állapotot egy alacsonyabb szinten.
2020. júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 LeonScottKennedy ***** válasza:

#85:

Amazing, every word of what you just said is wrong.

2020. júl. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:

kár, törölt felhasználó...

érdekelt volna változott e a véleménye...

egyértelműen materialista volt...

na de csak azért is röviden plagizálva, és saját vélemény kifejtése nélkül:


https://www.youtube.com/watch?v=RmD9ZWDUsNY

2020. nov. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!