Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Pusztán meditáció gyakorlásáva...

Pusztán meditáció gyakorlásával el lehet-e érni a megvilágosodást, úgy hogy a külvilágban nem oldjuk meg a problémákat?

Figyelt kérdés

Tehát az egó miatt vannak a problémák, amiket az életben meg kéne oldani. Viszont ahelyett hogy ezekkel a karmikus következményekkel, és problémákkal harcolnánk, inkább elvonul az egyén a világból, és intenzív gyakorlásba kezd. Már jól látja mik a hibái, és hogy hogyan kéne megoldani, de mégsem csinál semmit, csak folytatja a belső látást, és a gyakorlást.

Mert ha így véletlenül eléri hogy "ellobban,, belül az egó, akkor nem lesznek a problémák sem a világban. Ezt így hátulról megkerülve meg lehet valósítani?



2019. jan. 15. 16:54
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

A karmádat hibáztatd mert nem azt teszed amit tudod hogy kellene?

Jól értem?

2019. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim válasza:
100%
Nem lesz könnyű dolgod az biztos. Sokat gyakoroltam, mire megértettem az egészet. Kvázi létrejött belül az egyhegyű tudat, amiben a gondolataid is eltűnnek.Mivel a légzésre, a nyugalmadra is figyelsz, és teljesen lecsendesülsz ott belül is, rengeteg tartalmat és választ kaphatsz, ami a döntéseidet elősegíti. Így sikerült lehántolnom magamról egy embertől aki csak szívta az energiámat és nagyon rossz hatással volt rám. Valamint adott olyan jó döntéseket, ami mind szakmai és anyagi vonatkozásban is előnyt és pozitívumot jelentettek.
2019. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

#11

Nem hibáztatom a karmám, csak bölcsen belátom hogy nem tudok másképp viselkedni. Azt érzem hogy tehetetlen vagyok, mert túl erős már. Nem tudom honnan meríthetnék erőt hogy szembe merjek nézni az egésszel...

2019. jan. 15. 20:10
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy nem tudsz.Csak egyszerűbb hátat fordítani a nehézségeknek,önmagunk azon részének ami még fejlődés előtt áll.

De önmagad elől nem menekülhetsz örökké.

Én bízok benne hogy képes vagy szembenézni mindazzal ami rád vár.

2019. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

#14 Sajnos nem vagyok képes szembenézni ezzel, és kűzdeni - mert ez kb olyan mintha a levegőbe kellene előrelépnem, és bízni abban hogy ott megjelenik az út, és nem zuhanok le hanem tovább tudok majd lépni.

Szóval nem látom hogy mi fog történni ha elkezdek kűzdeni az életben, és ezért inkább maradok a megszokott szenvedésteli életemben. Pedig érzem hogy ha változnék jobb lenne, de a belső irányvektorom még nem abba az irányba mutat.

Talán valami még hiányzik...

2019. jan. 15. 20:30
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak az elméd mondatja velem.Az első lépéseket itt és most teheted meg.Tudod hogy értem.
2019. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
veled*
2019. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

16-17 nem egészen értem

Ha nincs meg az akaraterőm - hogy megpróbáljam azt ami lehet hogy segítene, akkor nincs mit tenni nem? Jobb ha lemondok magamról..

Az egy amit még tehetek hogy megmaradok a pillanatban, minél kevesebb gondolattal, mert addíg sem üt mindig ugyanonnan az élet...

2019. jan. 15. 20:41
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy darabig talán segít.És aztán mi lesz?


Olyan mintha egy szar munkahelyen melózva gyógyszert szednél,mint tüneti kezelés, de változtatni nem akarsz, mert nincs hozzá megfelelő körülmény.

2019. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

19 Majd csak letelik az élet, és akkor zárul ez a kör. Utána meg úgysem fogok emlékezni.

Ha nincs erőm, akkor nem tudok haladni...

2019. jan. 15. 20:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!