Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Főleg boszik, ti úgy éltek,...

Főleg boszik, ti úgy éltek, mint az átlag? Sikerült teljesen beilleszkedi?

Figyelt kérdés

pl. fáj a torkod, nem gond, odateszed az apróbojtorjánt, lósóskát hasmenésre, csinálsz egy tavaszi tisztítókúrát stb.

Én úgymond eléggé "parsztos" vagyok:D Jól esik behajintani egy felest, enni egy kis szalonnát, kimenni sütni szalonnát a természetben, beszélek az állatokhoz, úszok a folyóban, nem ritkán ott "fürdök meg" ha nincs más, sátorban, vagy szabad ég alatt alszom, ha jó az idő. Nem járok szűrővizsgálatokra, nem járok orvoshoz sem. Ha beteg vagyok, ugye vannak erre is módszerek. Ha tüzet rakok és füstös a hajam, nem mosom meg, mert a füst természetes és nekem nem büdös. Természetesen fürdök napi 1-2-szer, de a természet nem zavar, pl. sár, eső, latyak, mosatlan gyümölcs az erdőben. Szeretem a természetes módszereket.

Azt mondják, én nagyon gáz vagyok, akik nem ismernek, csak ezeket tudják rólam. Tényleg annyira gáz ez? Ti úgymond rendesen éltek, átlagemberként???


2012. jan. 25. 16:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
ORVOST!!!ORVOST!!!
2012. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

a diagnózis:

[link]

2012. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 bleed ***** válasza:
46%
hát hogy is élek... talán mint az átlag ember de mégse mert aki tud róla hogy ilyesmikkel foglalkzook azok megkeresnek olykor jóslás miatt vagy egyéb... de sajnos volt aki ki is használt.. hátam mögött beszélt olyan dolgokat ami nem igaz... én beilleszkedtem de másoknak nem igazán tetszik a személyiségem vagy azért mert beléjük látok vagy nem tudom
2012. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

# 13

egyszerűen hülyének néznek. ha bármilyen jövőbelátó képességed lenne, akkor nem lepett volna meg, hogy az illető kibeszél a hátad mögött

2012. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
Anyám borogass. Ekkora hülyéket keresve se találnánk! o.O
2012. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 bleed ***** válasza:
30%

na figyelj ha értenél valamilyen jós eljáráshoz akkor nem ezt mondanád... annyi hogy kihasználták a tudásom ennyi... és amugy meg nem vártam sokat ezektől mert msnen miért nem irok rá meg mizu... munkahelyen meg köszönni nem tud és csak akkor keres meg ha baj van hogy hát segitsek már.. amugy meg

én sose mondtam senkinek hogy higyjen nekem sőt hülyeségnek tartották először az illető nem is vártam mást, ő keresett meg később hogy amit mondtam ugy is lett.... és a jövőben is megkeres ha ugy van.. oké ezel semmi baj nincs.. mert én szivesen bármikor bárkinek csak hát ne álltison másnak rólam oylanokat ami nem igaz... az hogy ezt meg nem láttam előre hát figyelj ez nem teljesen ugy megy mint a mesébe... de hát laikusoknak nem állok neki magyarázni mert ugyse olvasnátok el .. a másik hogy mondhatnád hogy nem vagyok elég jó emberismerő ... de tudod itt közrejátszott az hogy a kislányba bele voltam esve és hát nem láttam a fától az erdőt.. tudod az ezoterika az oylan dolog hogy valakinek dolga van vele valakinek meg nincs... és az persze hogy nem fog belefolyni meg tapasztalni dolgokat..

2012. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
ne stresszeld magad, úgyse olvassa végig senki:D
2012. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

23:29 kösz:)

Amúgy igen, egy választ vártam kb a kérdésre. a rákfóbiásnak meg hát annyit mondanék, ha lenne valamim rák ellen, én nem adnám ki! Azért, mert az emberek nagy része, gyámoltalan, gyáva, befosi, rosszindulatú. ez meg nem úgy van, hogy a jó embereknek adunk:)

Hát, szép napot!:D

2012. jan. 27. 09:56
 19/22 Enting ***** válasza:
38%

Szegénykém, megtalált téged az oldal összes szőrszálhasogatója... Kapsz tőlem egy korrekt választ ;)

Én mindenképpen törekszem rá, hogy teéjesen beilleszkedjek, az ezotéria összes körében jellemző hibának tartom a furcsaságot. Mármint, ha egy ember furcsának tűnik. Ez nem hasznos, neked sem jó érzés, a társaidnak sem. Szerintem. Ezért én törekedtem arra, hogy kezdeti furcsaságaimat mindenki számára emészthetővé tegyem. (Jó, persze nem a rituális kelyhemből kínálom a törkölypálinkát a szilveszteri vendégeknek, van, ami személyes, és senkire nem tartozik...) De amit te leírtál, az egyszerűen a természet szeretete. Szerintem ebben semmi rossz nincs, aki ezért cikiz téged, az tudatlan, legföljebb egy kis sajnálatra méltó, mert tudatlansága miatt mindebből a jóból kimarad. Nem kell vele foglalkozni. Neked van igazad. Ez nekem is probléma volt, amíg olyan társaságban voltam. Aztán találtam másik társaságot, olyanokat, akik nem kinevetnek, hanem tisztelnek azért, mert tudok adni gyógynövényt a bajukra, ismerem valaminek a néprajzi hátterét, elboldogulok az erdőben, szót értek az állatokkal, tudok tüzet rakni, stb. Azt hiszem, hogy sokszor a megfogalmazáson múlik sokminden. Adhatok orbáncfüves ecetet rémálmok ellen az unokahúgomnak úgy, hogy azt mondom az anyjának, hogy kémia, vagy népszokás, vagy valahol olvastam (nem kell belemenni, hogy a nyári napfordulón gyűjtöttem, és valójában azért adom, mert véleményem szerint valami éteri lény zaklatja a gyereket, és az ecet meg az orbáncfű sebzi az étertestű lényeket). Mondhatom, hogy elfáradtam, és jó egy kicsit ez alatt a kivételesen szabályos koronaszerkezetű tölgy alatt állni, és szemlélni a fát (nem kell elemezgetni, hogy mennyire erős és összetéveszthetetlen erőket sugároz, mit mesélt a szomszédos fával való viszonyáról, valamint arról, hogy elért a gyökereivel egy újfajta talajréteget, és ez milyen problémák elé állítja őt). Érted? Van, amit megtartok magamnak, de a legtöbb dolgot jól megfogalmazva bárkivel meg tudok osztani.

Mindennek megvan a maga helye és ideje. És a megfelelő módja. Filozofálni is mindenkivel lehet, meg hitről beszélni, a megfelelő körülmények között. Van olyan személy, akivel ez szinte lehetetlen, azzal nem erőltetem, minek is... akiről úgy ítélem, hogy nem érdemes, azzal nem keresem az ilyen témákat, és nem hangoztatom az ilyen dolgaimat. Nem is kell hangoztatni. Majd találsz olyat, akinek nem is kell magyarázni semmit, mert érti magától. Én például értem :) Szerintem nem kell, hogy ellentét legyen a természetesség, hagyománytisztelet és a modernitás között. Én megoldottam legalábbis.

Egyébként meg, mi az átlagember? Ilyen nincs. Nem is érdekel. Úgy élek, ahogy boldog vagyok. És ehhez hozzátartozik az, hogy van hitem, nevet adok a szobanövényeimnek, álmomban kalandozok, hajmeresztő gyógyteákat iszok, extatikusan imádkozok. És hozzátartozik az, hogy modern ember vagyok, tudok html- t programozni, autót vezetni, a legújabb divat szerint öltözni, és ezekben is örömömet lelem.

Mindenre a legjobb eszközt. És az egyik legjobb eszközünk a józan paraszti logika, én nem fogok parázni semmin, másrészről el is várom magamtól, hogy minden problémát (értsd: felmerült kérdést) tökéletesen oldjak meg, így semmi nem megy a másik kárára.

2012. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon kösz ezt a választ, gyönyörű volt:)

Tudod én sem úgy adom át az orbáncfüvet: "hogy nesze neked, egy kis boszorkányság" XD Mindig elmondom, amit ilyenkor kell, engem is megkeresnek gondjaikkal-bajaikkal. Sose beszélek mélyrehatóan semmilyen okkult témáról. Sajnos mindig azt kapom, hogy én nem tudok megnyílni az emberek előtt. S ez rosszul esik nekik, mindenki azt hiszi, csak velük vagyok olyan zárkózott, titokzatos. Ja igen, úgy mondják, mert nem fogadom el őket, nem tudják miért. De távoliak nekem. S hogy is lehetne ezekről beszélni, hát sehogyan. Hiszen, ha valami hétköznapi dologról beszélek, már akkor is azt mondják, hogy gáz vagyok, mert másképp gondolom azokat is. Persze aki ismer, milyen vagyok, annak nincs baja velem, de néha csodálkozik :)

2012. jan. 27. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!