Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Azért fogadjátok el a vonzás...

Azért fogadjátok el a vonzás törvényét, mert TETSZIK nektek? (jól hangzik számotokra? ) Nem lenne jobb racionálisan gondolkodni?

Figyelt kérdés
Semmi alapja nincs, csakis tetszés alapján hihetnek benne az emberek.
2014. jan. 13. 08:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/192 anonim ***** válasza:
73%

4-es: pszichológus vagyok, nem hiszek a vonzás törvényében.


Hiszek viszont az operáns kondicionálásban. Például: amikor galambokat megtanítottak, hogy ha megnyomnak egy gombot, kaját kapnak, akkor a galambok gyakrabban nyomogatták a gombot. Ha viszont nem volt egyértelmű jel, hanem csak véletlenszerű időközönként ételt adtak nekik, a galambok azt a viselkedést kezdték el ismételgetni, amit épp akkor végeztek. Miért? Mert azt hitték, hogy ennek a viselkedésnek az eredménye volt az étel.


Ha meghallod, hogy van olyan, hogy vonzás törvénye; továbbá te úgy érzed, ez illik a személyiségedhez és motivált vagy abban, hogy elhidd; és innentől kezdve keresed a bizonyítékait, akkor minden pozitív megerősítést ("bizonyítékot") megjegyzel, örülsz neki, úgy érzed megerősít és feltölt; viszont minden inkongruens jelet (cáfolatot, ellentmondás) figyelmen kívül hagysz, mivel a személyiséged ellentmondásmentes rendszerként szeretne működni. Mivel jól esett a siker, folytatod a viselkedést, mint a galamb a ketrecben.


Ennek a jelenségnek közismert neve is van, úgy hívják, babona. (Nem sértésként mondom, a fentebbi galambkísérlet neve babona-kísérlet volt.)


A vonzás törvényének minden valóban bizonyítható hatását meg lehet magyarázni a szociálpszichológia hatásaival; viszont a vonzás törvénye nem képes bizonyos megtörtént eseményeket - pl. természeti katasztrófák - megelőzni, és laboratóriumi körülmények között sem lehet megerősíteni.


Ennek ellenére, mint pszichológus, bizonyos társadalmi rétegekben támogatom, hogy higgyenek a vonzás törvényében. Azért, mert bizonyos emberek nincsenek felkészülve arra, hogy tényszerűen éljenek, külső dolgokra és tudattalan tökéletlenségekre szeretnének támaszkodni. A vonzás törvénye segít nekik pozitívan hozzáállni a döntésekhez, kihívásokhoz, és ez egy ideig mankó lehet számukra. (Aztán szinte minden esetben jön az, hogy elkezdenek vele takarózni, elbújnak mögé, olyankor már elég káros.)

2014. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/192 anonim ***** válasza:
60%
Gyakorlatilag nem működik. Erre Én vagyok az élő példa. Nekem sok mindent be kellene már vonzanom, és engem is be kellett volna vonzaniuk. Vagy ki.**aszott hülye ez a törvény, vagy b***.szttul lassan dolgozik. Egy biztos, törvényszerűen bekaphatja a karma is, ha már itt járunk.
2014. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/192 anonim ***** válasza:
57%
én voltam a #2 kommentelő. bömbölni? :D inkább azokra igaz ez akik várják, hogy történjen a csoda, és csodálkoznak, hogy na de mééééér hát jónapok óta gondolok rá. NEM, én megfogom amit tudok és csinálom a két kezemmel, vagy leülök és tanulok ÉS IGEN SIKERÜLNI FOG AMIT AKAROK, de nem azért mert várok, mint egy hülye a csodára hanem MERT TESZEK ÉRTE. ez az egész elmélet elmebetegség, gondolj rá, pf, CSINÁLD!
2014. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/192 anonim ***** válasza:
74%
13-nak. Ezt mondom én is. Az édes kevés, hogy valaki rágondol. Tenni kell érte. Teljesen egyetértek veled. Nekem egy hülye haverom magyarázott a vonzás törvényéről, előtte az életben nem hallottam róla, mivel engem csak a létező, használható, hasznos dolgok érdekelnek, amiről lehet egyről a kettőre jutni. Hiába mondtam neki, hogy felesleges, ne foglalkozzon ilyenekkel, hülyeség csak időpazarlás, nézzen körül a világban, értse meg a világ működését. Mintha a falnak beszéltem volna. Én az ilyen embert nem tudom sajnálni. Várja a sült galambot :D Ti meg csak vonzogassatok valamit addig, de legalább a csillagokat hoznátok le a csajoknak!!!
2014. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/192 anonim ***** válasza:
84%
Belemagyarázni bármibe bele lehet és az embereket jó érzéssel tölti el, ha találnak valami kapaszkodót. Még ha ez a valós problémára nem is jelentenek megoldást...
2014. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/192 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez azt mondja ki, hogy bárki bármit elérhet minden különösebb erőfeszítés nélkül XD akkor legközelebb doga előtt ne tanuljatok, csak meditáljatok azon, hogy 5 ös lesz. Nekem lesz jó, a világ tele lesz hülye, irányítható emberekkel :P
2014. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/192 anonim ***** válasza:
89%
Bocs, ez lemaradt: Ajánlom azigenember c. filmet :)
2014. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/192 anonim ***** válasza:
77%
Számomra a vonzás törvénye előbb létezett, mint A Titok c. mű. Természetesen nem elegendő várni a sült galambot, hogy a szánkba repüljön, de ha éppen vadászni indulok, akkor nem azt képzelem el, hogy a galamb hogy fog kitérni a lándzsám elől, hanem hogy eldobom azt a lándzsát, és az fog igen erőteljesen átrepülni a galambon. Tudom, hogy sikerülni fog, mert gyors vagyok és jól célzok. A magamban gerjesztett önbizalom pedig végül elvezet a megoldáshoz, így teljesül az akaratom. Ez nem mágia.
2014. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/192 anonim ***** válasza:
65%

# 18

Azt is megnézem, aki egy galambra lándzsával vadászna:D

2014. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/192 *Nekomimi* ***** válasza:
83%

Sziasztok. :)

Nem vitázni, vagy veszekedni jöttem, csak elmondanám, az az leírnám a véleményemet.

Először is, én is tök hülyeségnek gondoltam ezt az egész dolgot a vonzás törvényével. Szó szerint az arcukba nevettem, hogy mekkora idióták és naívak az emberek.

De aztán valahogy elkezdtem negatív lenni, mindenben a negatívumot láttam és folyamatosan a hülye gondolatok röpködtek a fejemben. Utána elolvastam pár dolgot erről a vonzás törvényéről, meghallgattam pár CD-t, pontosabban gyakran meghallgatom és esküszöm segít. Persze ne értsetek félre, nem úgy segít, hogy na puff, kaptam egy millió Forintot, meg ilyesmi...Hanem lassan kezdek pozitívabb lenni és ez nagyon sokat segít. De ez nem valami varázsbigyó, vagy kívánságteljesítő. Sokan akik alkalmazzák , azt hiszik , hogy ez majd az ölükbe pottyantja a vágyaikat. Egyáltalán nem így van. Ez pusztán csak motivál arra, hogy kimozdulj, ismerkedj emberekkel és légy pozitív.

És mivel fel vagy "pörögve" jobban beleveted magad a dolgokba és emiatt érsz el sikereket. :)

2014. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!