Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az univerzum egyszer csak...

Az univerzum egyszer csak létrejött – ezt vajon mi okozta, ha nem egy tudatos teremtő (Isten)?

Figyelt kérdés

A tudomány mai állása szerint a világegyetem egyetlen hatalmas energia- és fényrobbanással – az Ősrobbanással – kezdődött. Ez volt a közös kiindulópontja mindennek, ami csak létezik: ez volt a világegyetemnek, a térnek és magának az időnek is a kezdete.


Robert Jastrow asztrofizikus, aki agnosztikusnak tartja magát, kijelentette: „Mindennek a magja, ami a világegyetemben valaha történt, abban az egyetlen pillanatban lett elvetve. Az összes csillag, bolygó és élőlény a világegyetemben olyan események eredményeképp jött létre, amelyeket a kozmikus robbanás pillanata indított be… a világegyetem csak úgy berobbant a létezésbe, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi okozta ezt.” * részlet ebből : Robert Jastrow; "Üzenet Robert Jastrow Professzortól "; LeaderU.com; 20029


Steven Weinberg fizikai Nobel-díjas tudós azt mondta, a robbanás pillanatában „a világegyetem körülbelül százezer millió Celsius fokos volt… és fénnyel volt tele.”10


A világegyetem nem mindig létezett, volt egy kezdete. Egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta? A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására. Nem lehetett más csak tudatos teremtő eredménye !? Egyetértsz?



2014. szept. 9. 22:18
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

"Miért ellenkezne az anyag fogalmával? (Neked fogalmad sincs arról, hogy mi az anyag fizikai fogalma...)

A főmondatod igaz, és ezután nemes egyszerűséggel odavetsz egy mellékmondatot, aminek egyrészt semmi köze a főmondathoz, másrészt nincs alátámasztva. "


Pedig veled ellentétben Én tudom, mi az anyag fogalma ! Az anyag semmiből nem jöhet létre. Anyagot megelőző semmi nem létezik a materialista felfogásban. Ennek ellenére elvben anyagiak vagyunk, tehát egy anyagmentes előző állapotnak kellet lennie, amiből ez létrejött, ergó a materialista felfogás megbukik már az első lépésnél :-D

Ezt egy ovis megérti, de mex az elsős -.-


"Tessék bizonyítani, hogy az anyag keletkezésének, az ősrobbanás folyamatának MEGISMERÉSE bármilyen módon ellenkezne az "anyag fogalmával". "


Ezt nem mondtam, sőt szükséges a megismerés. A probléma az hogy az ősrobbanással annyi gond van, hogy több dolog cáfolja, mint ami igazolni látszik, de ami igazolni látszik, azok ugyanúgy igazolják egy statikus univerzum modelljét, csak érteni kellene a fizikához.


"Tudom, hogy én egy szellemileg visszamaradott véglény vagyok csupán,"


Ezt nem Én mondtam, de szerintem annál többet tudsz, hiszen az ide való kommentelés, az hogy olvasni tudjuk amiket írsz, ez már meghaladja azt a szintet, amit magadról képzelsz


*


"NEM CSAK SZÁMOMRA sántít a Biblia és a szakállas öregúr (jaj bocs: a Szentlélek) története, hanem nálam sokkal okosabb, tájékozottabb emberek számára is. "


Ezt elhiszem, de ez nem mond ellent annak amit írtam.


"Mint például Leo Taxil számára is, aki jezsuita nevelést kapott, tehát igazán nem mondhatod, hogy nem ismerte, és nem értette a Bibliát. "


iSMERTE, de szerintem nem értette. Felesleges felhozni, csak mert jezsuiták nevelték és nem ért egyet velük. Magam is fizikus vagyok és nem értek egyet pl az ősrobbanásban, igaz ez csak látszólagosan helyes modell. De pl dr.Egely György mérnök sem ért egyet a tankönyvifizkával (energia, impulzus megmaradás stb) most ne beszéljük ki Egelyt, de egy jó ellenpélda. Én is zudok hozni egy sereg kutatót ellenpéldaként, ezzel felesleges érvelni.


*


"Ez az ember írt egy határozottan élvezetes könyvet, amelynek címe: Szórakoztató Biblia. Érdemes elolvasni, határozottan érdekes, ahogyan összeszedi a keresztény vallások, főleg a katolikus hit mindenféle önellentmondásait, belső képtelenségeit, és groteszk vonásait. (Nagyon jó olvasmány, annyira, hogy még Ady Endre is elismerően írt a műről is, és a szerzőről is.)

Innen letölthető: "


Az a baj, hogy amíg teológus szintet nem ér el az ember addig nem áll össze a kép. Nekem van teológus professzor barátom, egyszer elhatároztam hogy a legagyafúrtabb kérdéseket teszem fel a vallással kapcsolatban, hogy beugrassam....sikertelenül !


A srác nem értett hozzá, nem értett olyan szinten hozzá. Pl másik kérdésemben, kifejtettem, hogy abból, hogy Isten szoliszista levezethető az, hogy ő mindenható és csak ő az egyetlen létező is és ennek ellenkezője is, hogy semmilyen hatalma sincsen és nem is létezik. Most ezzl aki nem érti meg, itt ugrálna és oltana minket és mindenkit, hogy milyen buták vagyunk, hogy nem értjük, mert ez ellentmondás,....de : NEM AZ ! Csak érteni kell hozzá.


De ügyes vagy abban, hogy kiforgasd a spiritualizmust és minden látszat ellentmondásba belekös, mi lenne ha az ateizmussal vagy a materializmussal tennéd ezt ? :-P


Egy értelmes ember megvizsgálja saját elméletei hibáit is !


*


"Isten egyszer csak létrejött"


Missi_Key neki nem kellett létrejönnie, csak van. Örökké létezik.


" Míg mindkettő elfogadja a másik létértékét, s nem erőszakoskodik, addig nincs is baj."


Ezzel egytértek ! Én nem erőszakoskodok.

2014. szept. 12. 16:08
 22/34 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, miről beszélsz, Zoltán. Kifejtenéd egy kicsit bővebben? Érdekelne.
2014. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

Hagyd el. Zoltánka szokás szerint félrebeszél. :-)

Ő még mindig a statikus világegyetemben hisz, és természetesen mindenkinél okosabb.

Akinek pedig más a véleménye, az csakis képzetlen, laikus lehet, aki ugye nem érti az ő fantasztikus gondolatait.


Én már csak azt az egyet nem értem, hogy Zoltánka miért nem kapott még Nobel-díjat?

2014. szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kapott, de amellett még szerény is. :)
2014. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
36%

Az ősrobbanással nem az univerzum jött létre, hanem a mi galaxisunk. Nem tudjuk, hogyan keletkezett a világegyetem, az intelligencia kapacitásunk nem ér el odáig és képtelenek vagyunk létrehozni olyan technikát, amivel utána tudnánk járni. Lehet, hogy a jövő valamelyik generációja rájön, de mi nem. Amit tudunk, hogy a világegyetem mozog és sok benne a gáz és ahol anyag mozog, ott energia van, abból hő keletkezik és a hőmérsékletváltozások robbanást idézhetnek elő. Az univerzum zárt és mint a gázpalackban, ha a hőmérséklet hirtelen növekszik, a nyomás hatására az anyag kitágul, vagyis robban.

Az univerzum a kiindulópontja mindennek és azon kívül nincs semmi. Az univerzum terén kívül nem létezik semmi, tehát még nem volt univerzum, semmi sem volt. Se tér, sem anyag, sem idő. Isten miből keletkezett? Ő hol volt addig? Sehol volt semmikor? Vagyis nem volt.

A Bibliában az áll, hogy Isten a saját mására teremtett minket, de Istennek nem lehetett emberi alakja, legalábbis nehéz elképzelni, ahogy hús-vér alak kreálja a bolygókat, nemde? Vagy az a Szentlélek volt? Ő Khaosz megfelelője? Elloptatátok - mint annyi mindent - a mitológiából és a görög-római prima materia alapján felépítettétek a saját kis sztoritokat. A valódi "isten" itt az univerzum és a gravitáció, ami mindent egyben tart.

2014. szept. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Shai-Hulud ***** válasza:
96%

"Az ősrobbanással nem az univerzum jött létre, hanem a mi galaxisunk. "


De igen. Az ősrobbanással az Univerzum jött létre.

Ennek része a mi galaxisunk is, még néhány milliárd egyéb galaxissal együtt.


Pedro

2014. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%

Az ősrobbanás bizonyított. Ez az univerzum amelyben élünk egy ősrobbanással jött létre. Egyébként van multiverzum elmélet is miszerint a multiverzumban keletkeznek az univerzumok energia kisülésekkel.


isten mindenhatósága pedig már a mindenhatóság paradoxonnál megdől:

Isten nem lehet mindenható mert ha az lenne akkor tudnia kéne teremteni egy olyan sziklát amit még ő maga se tud elpusztítani de ha még ő maga se tudja elpusztítani akkor nem mindenható.


a filozófia az első létezőt szubsztanciának hívja ez volt az ami elösször létezett.


aki isten létezésével próbál érvelni az csak a saját tudatlanságát próbálja rejtegetni saját maga elől is. ha az ember valamit nemért kitalál rá valamit ez a tudás illúziója.


egyébként ha megkérdezel egy qvantumfizikust hogy mi az energia, azt fogja mondani:

Az energia mindig volt, mindig lessz, nem lehet létrehozni, nem lehet elpusztítani, nincsen alakja és számtalan alakban megjelenhet.

és ha egy hívőt kérdezel meg hogy mi az isten:

Az isten mindig volt, mindig lessz, nem lehet létrehozni, nem lehet elpusztítani, nincsen alakja és számtalan alakban megjelenhet.


mindegy hogy nevezzük ugyanarról beszélünk.

egyébként neked a saját nézőpontodból arra sincs bizonyítékod hogy rajtad kívül bárki is létezne (Descartes tagadás filozófiája)


annyi elméletet olvastam itt már, én is hozzáteszek egyet:

ki teremtette az univerzumot? az univerzum önmagát teremtette és ez egy végtelen rekurzió. ennek aztán keresheted az elejét sosem találod meg. persze ebbe az elméletbe is bele lehet kötni de ez már eggyel jobb mint egy első teremtő létezését feltételező elmélet.

2014. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy. Fizikai lehetetlenséget mondassz. Közvetetten vagy közvetlenül, de csak tudat tud létrehozni. Nem tudatnak nincs akarata.
2017. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Rumi bátya ***** válasza:
Az átlag ember nem tudja felfogni a végtelent.
2017. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Mojjo ***** válasza:
Az Aldi olcsó.
2017. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!