Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az univerzum egyszer csak...

Az univerzum egyszer csak létrejött – ezt vajon mi okozta, ha nem egy tudatos teremtő (Isten)?

Figyelt kérdés

A tudomány mai állása szerint a világegyetem egyetlen hatalmas energia- és fényrobbanással – az Ősrobbanással – kezdődött. Ez volt a közös kiindulópontja mindennek, ami csak létezik: ez volt a világegyetemnek, a térnek és magának az időnek is a kezdete.


Robert Jastrow asztrofizikus, aki agnosztikusnak tartja magát, kijelentette: „Mindennek a magja, ami a világegyetemben valaha történt, abban az egyetlen pillanatban lett elvetve. Az összes csillag, bolygó és élőlény a világegyetemben olyan események eredményeképp jött létre, amelyeket a kozmikus robbanás pillanata indított be… a világegyetem csak úgy berobbant a létezésbe, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi okozta ezt.” * részlet ebből : Robert Jastrow; "Üzenet Robert Jastrow Professzortól "; LeaderU.com; 20029


Steven Weinberg fizikai Nobel-díjas tudós azt mondta, a robbanás pillanatában „a világegyetem körülbelül százezer millió Celsius fokos volt… és fénnyel volt tele.”10


A világegyetem nem mindig létezett, volt egy kezdete. Egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta? A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására. Nem lehetett más csak tudatos teremtő eredménye !? Egyetértsz?



2014. szept. 9. 22:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
16%

,,Mindig volt és lesz is."

- Arylin aspektus


Rosszul tanultátok az iskolában.

A nagy bumm nem lehetett volna ha nincs előtte valami, mert akkor nincs ami felrobban ugye?

A tetején az idézet a fekete anyagról szól mely nyugalmi állapotban nem robban tehát valaminek előtte is kellet lenni. Hogy minek azt nem írhatom le mert akkor 10 perc múlva már én is nyomtalanul eltűnnek :)

-oWn csapat

2017. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

"Ennek része a mi galaxisunk is, még néhány milliárd egyéb galaxissal együtt. "



nincsenek is galaxisok mert a föld lapos nézd meg nagy barnabás youtube csatornáját ő olyan okos

2017. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Mojjo ***** válasza:
76%
@32: oké, most megnyugodtam. Eddig azt hittem, hogy egy ezóba gyógyult akárki vagy, aki _tényleg_ annyira buta, mint amilyennek mutatja magát, de most nagyon úgy tűnik, hogy csak egy troll. Ami messzemenőleg a jobb verzió.
2017. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Darkmoon80 válasza:

Kedves Kérdező!


Egyrészről: érthetetlen és kissé hihetetlen számomra, hogy te fizikusként egy kívülálló nézőpontjából írod a kérdésedben: "A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására."


Másrészről: Ez így konkrétan nem igaz. Van magyarázat, legfeljebb te nem ismered/fogadod el.


Harmadrész: Az hogy valaminek nem ismerjük a magyarázatát (ez most nem áll fenn, de ha így lenne abban az esetben), semmiképpen sem jogosít fel arra, hogy tetszőleges, semmivel alá nem támasztott elképzelésedet (Isten), mint VALÓS és EGYETLEN igaz magyarázatként add elő!!!!


Negyedszer: "A világegyetem nem mindig létezett, volt egy kezdete. Egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta? "

Tudod: A NAGY BUMM okozta, ezt már sokan leírták, és alá is támasztották. Táguló világegyetem, háttérsugárzás....

Rossz a kérdésed. Ha arra lennél kíváncsi, hogy a nagy bummot mi okozta, akkor érteném, hogy nem tudod a választ, mivel erre vonatkozóan VALÓBAN nincs tudományosan alátámasztott, elfogadott magyarázat (Ha jól tudom. Bár elképzelések vannak e témában is)

Számomra az újra és újra kialakuló univerzumok sorozata a legelfogadhatóbb gondolat, de ez (úgy tudom) csupán egy lehetséges elképzelés.


Az az álláspontod, hogy : "A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására. Nem lehetett más csak tudatos teremtő eredménye !?" egyszerűen nevetséges. Ott van a Spagettiszörny, a Láthatatlan Rózsaszín Egyszarvú vagy akár bármelyik ókori isten, éppoly valószínűséggel állíthatnánk róluk , a világ az ő közreműködésükkel jött létre.


Sajnálatos módon azonban ezzel (egy tudatos teremtő feltételezése) csupán tovább bonyolítod a kérdést, bevezetve egy újabb ismeretlent.

Ha ugyanis azt állítod, hogy az anyag (TÉTELESEN: BÁRMI) nem lehet örök, mivel MINDENNEK kell előzményének lenni, akkor sajnálatos módon, szükségessé válik Isten vagy bármilyen helyébe behelyettesített másféle teremtő entitás öröklétének a magyarázata is. NEKI is kell okozójának lenni!!

Az csak egy kényszerűségből elkövetett csalás és LOGIKAI HIBA, ha Istent nem tartod a MINDEN halmaz részének.


Ráadásul esetükben (teremtők) NEM CSAK az időtől, tértől független, tudattal rendelkező végtelen teremtő potenciál meglétét kell feltételezni (és magyarázni), hanem a teremtő szándék és a kivitelezés is magyarázatra szorul!


Miért teremtett egy időtől függetlenül létező entitás időt, teret, anyagot, energiát, életet???


Mi SZÜKSÉGE volt rá? Volt rá oka? Ha okkal tette, mivel egy szükségletét elégítette ki vele, akkor nem volt tökéletes, hiszen volt kielégítetlen szükséglete, ha pedig nem volt ilyen ok , akkor OKTALANUL cselekedett.

2017. dec. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!