Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az univerzum egyszer csak...

Az univerzum egyszer csak létrejött – ezt vajon mi okozta, ha nem egy tudatos teremtő (Isten)?

Figyelt kérdés

A tudomány mai állása szerint a világegyetem egyetlen hatalmas energia- és fényrobbanással – az Ősrobbanással – kezdődött. Ez volt a közös kiindulópontja mindennek, ami csak létezik: ez volt a világegyetemnek, a térnek és magának az időnek is a kezdete.


Robert Jastrow asztrofizikus, aki agnosztikusnak tartja magát, kijelentette: „Mindennek a magja, ami a világegyetemben valaha történt, abban az egyetlen pillanatban lett elvetve. Az összes csillag, bolygó és élőlény a világegyetemben olyan események eredményeképp jött létre, amelyeket a kozmikus robbanás pillanata indított be… a világegyetem csak úgy berobbant a létezésbe, és nem tudjuk megmagyarázni, hogy mi okozta ezt.” * részlet ebből : Robert Jastrow; "Üzenet Robert Jastrow Professzortól "; LeaderU.com; 20029


Steven Weinberg fizikai Nobel-díjas tudós azt mondta, a robbanás pillanatában „a világegyetem körülbelül százezer millió Celsius fokos volt… és fénnyel volt tele.”10


A világegyetem nem mindig létezett, volt egy kezdete. Egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta? A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására. Nem lehetett más csak tudatos teremtő eredménye !? Egyetértsz?



2014. szept. 9. 22:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem vettétek még észre hogy a pár napja indult Sors és Isten jellegű kérdéseket ugyanaz írja ki, mint aki a zoltankvantumfizikus kérdéseit írta ki?
2014. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
A cikk azt írja, hogy keletkezéskor nem volt nagyobb egy gombostű fejénél. Ekkora térben volt annyi atom, ami az egész univerzumunkat felépíti. Akkor mekkora lehetett a sűrűsége? Azért szerintem ezen is érdemes elgondolkozni.
2014. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

"A tudósoknak nincs magyarázatuk a fény és az anyag hirtelen robbanására. Nem lehetett más csak tudatos teremtő eredménye !? Egyetértsz?"


Nem értek egyet. Az eső mondatból NEM KÖVETKEZIK a második.

Ha valamit még nem értünk, nem tudjuk megmagyarázni, az csak a saját tudatlanságunkat bizonyítja, és nem az Isten létezését.


@Napfonat:

"Ahogyan az ősrobbanás sem az. Erőltetett."

A teremtés is az. Egy egész könyvet adnak hozzá magyarázatként, mégis sántít.

2014. szept. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
77%
Isten létezését nem lehetséges bizonyítani. Azon alapul a "létezése", hogy elhiszed -e, vagy nem.
2014. szept. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 hidra12 ***** válasza:
80%
Izlések és pofonok. De az ősrobbanás leggelfogadhatob sztem.
2014. szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Spilerke ***** válasza:
75%
Hát kedves Kvantum Zolóvicska nem értek veled egyet, szerintem azt sem tudhatjuk biztosan, hogy az ősrobbanáskor nem létezett semmi. Én abban sem hiszek, hogy a teremtő egy csettintéssel a semmiből tud valamit teremteni, mert az a legkényelmesebb megoldás, amikor hozzá nem estésükből adódóan azt mondják, hogy ez az Isten műve.
2014. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

"Ha valamit még nem értünk, nem tudjuk megmagyarázni, az csak a saját tudatlanságunkat bizonyítja, és nem az Isten létezését. "


Itt nem erről van szó, hogy csupán nem értjük, hanem az egész materialista alapon nyugvó fizika nem képes erre választ adni, mert az ellenkezne az anyag fogalmával ! :-D


"@Napfonat:

"Ahogyan az ősrobbanás sem az. Erőltetett."

A teremtés is az. Egy egész könyvet adnak hozzá magyarázatként, mégis sántít."


Nem az,csak számodra, mert te nem érted !!!!!


A tudatlan gyermeknek is a fizika könyvek értetlen dolgok, tele vannak számára érthetetlen krixkraxokkal és sántít az egész, de pusztán azért, mert Ő mint ahogy te sem, nem érted, nincsen ismereted :-)

2014. szept. 10. 17:29
 18/34 Shai-Hulud ***** válasza:
54%

"Itt nem erről van szó, hogy csupán nem értjük, hanem az egész materialista alapon nyugvó fizika nem képes erre választ adni, mert az ellenkezne az anyag fogalmával ! :-D"

Miért ellenkezne az anyag fogalmával? (Neked fogalmad sincs arról, hogy mi az anyag fizikai fogalma...)

A főmondatod igaz, és ezután nemes egyszerűséggel odavetsz egy mellékmondatot, aminek egyrészt semmi köze a főmondathoz, másrészt nincs alátámasztva.


Tessék bizonyítani, hogy az anyag keletkezésének, az ősrobbanás folyamatának MEGISMERÉSE bármilyen módon ellenkezne az "anyag fogalmával".


"Nem az,csak számodra, mert te nem érted !!!!! "

Tudom, hogy én egy szellemileg visszamaradott véglény vagyok csupán, de felhívom nagyra becsült figyelmedet, hogy NEM CSAK SZÁMOMRA sántít a Biblia és a szakállas öregúr (jaj bocs: a Szentlélek) története, hanem nálam sokkal okosabb, tájékozottabb emberek számára is.


Mint például Leo Taxil számára is, aki jezsuita nevelést kapott, tehát igazán nem mondhatod, hogy nem ismerte, és nem értette a Bibliát.

[link]


Ez az ember írt egy határozottan élvezetes könyvet, amelynek címe: Szórakoztató Biblia. Érdemes elolvasni, határozottan érdekes, ahogyan összeszedi a keresztény vallások, főleg a katolikus hit mindenféle önellentmondásait, belső képtelenségeit, és groteszk vonásait. (Nagyon jó olvasmány, annyira, hogy még Ady Endre is elismerően írt a műről is, és a szerzőről is.)

Innen letölthető:

[link]

2014. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Missi_Key ***** válasza:
94%
Isten egyszer csak létrejött. Ezt vajon mi okozta, ha nem egy kreativ sci-fy irò?
2014. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: a természettudományok nem tudják bizonyítani Isten létezését. Ahogyan a nemlétezését sem.

Keresik az általános elveket, ebbe meg mindenki belegondolja a saját felfogását: az ateisták szerint valahogy létrejött, a hívők szerint Isten műve. Míg mindkettő elfogadja a másik létértékét, s nem erőszakoskodik, addig nincs is baj.

2014. szept. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!