Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Meditálás közben miért kezdene...

Meditálás közben miért kezdenek el a tenyereim bizseregni, mintha valami áramlana ki belőlük, mi lehet ez, képzelgés?

Figyelt kérdés
Azt is kipróbáltam, hogy a két bizsergő, valamit sugárzó tenyerem egymáshoz közelítettem és mintha felerősödne meg kicsit taszítanák is egymást, mint a mágnes azonos pólusai, de nem vagyok biztos nem-e valami hamis érzékelés ez. Ha a fejemhez teszem a tenyerem párhuzamosan kb. 5- 10 centire is mintha valami hő áramlana, vagy inkább hűvös levegő.

2021. aug. 18. 22:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%
Ne!!! Még nem tudod irányítani a KAMEHAMEHAT!!!
2021. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nekem is van, én is kíváncsi vagyok mi lehet ez.
2021. aug. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 SZücsöm ***** válasza:
72%

Nem vagy egyedül. A kínaiak már több mint 2000 éve felfedezték ezt a tapasztalást és ebből jött létre a chi elmélete.


Most vagy több ezer vagy millió ember tapasztalja/tapasztalta ugyan azt a placebo hatást (nem lehetetlen hisz végül is egy fajba tartozunk). Vagy valóban létezik egy energia amit még műszerrel nem lehet mérni de az ember mégis képes érzékelni.

2021. aug. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Zsibbad a kezed nagyokos
2021. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

a vér felpezsdül, pizseregni kezd, a mágnes szerű érzésre nem tudok kitalálni valami okosat. de az energiaáramlás nekem kb pont azon az úton megy mint a vér. legalábbis így tapasztaltam.


Az energia szerintem amúgy létezik. vagy k nem ismerjük, hogy a test ilyenkor mi a francot csinál.


őszintén olyan, minha ebben az ellazult állapotban a vér áramlását figyelném, az ujjbegyekben a hajszálerekben.

2021. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Az élő rendszerekben anyag energia és információáramlás van . És ez fizika , tudomány. Nem tudom miért oylan hihetetlen egyesek számára , hogy az energia is áralmlik az emberben ez az élet alapja.
2021. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
6, miért csak meditálas alatt veszem észre, érzem?
2021. aug. 19. 11:19
 8/26 Grimfox ***** válasza:
100%

5, abban igazad van, hogy az "energia" a véredényekben is áramlik. De tudomásom szerint nincs véredény, ami a nyelvtől a gátizomig egyenesen fut úgy egy centivel a bőr alatt megszakítás nélkül a test köztépvonalán, és olyan sincs, ami a gátizomtól a szájpadlásig, a fejtetőn keresztül a test középvonalában futna. Ez a két edény, vagy tároló, ahol a legkönnyebben érzékelhető az áramlás az ereken kívül. Így kell lennie legalább kettő olyan útvonalnak is, ami nem az erekhez kapcsolódik.


Szücsöm-az energiát nem lehet mérni, de a bőr elektromos ellenállásának változását már mérték qigong gyakorlás közben, és akupunktúránál is. Hőkamerás felvételeken pedig a test hőváltozásait filmezték le egy shao-lin szerzetesen. Úgy rémlik, hogy valamelyik régi ismeretterjesztő csatornán láttam ezt(natgeo, spektrum, vagy discovery), de lehet, hogy csak az interneten. Persze itt sem magát az energiát, a chi-t mérték, csak a testre gyakorolt hatását látták.

2021. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 SZücsöm ***** válasza:
77%

4. Gondolom minden nap meditálsz és próbálkoztál már a csikungal és hasonlókkal hogy ilyen magas lóról böfögsz.


5. Kétlem hogy a vér pezsdülése okozná.. Elég erős koncentrációval köldök tájékán gerinc vonalában is lehet érezni.És nem keringési útvonali mozgással.


Továbbá igaza van a kérdezőnek a mágneses érzésben mert azt is elég könnyen meg lehet tapasztalni ha valaki veszi rá a fáradtságot és nem csak a szája nagy feleslegesen mint pl a 4-esnek.


Nekem pl bal tenyeremen ha rákoncentrálok bármikor képes vagyok "előhívni" 1 másodperc alatt egy olyan érzést mintha valami körözne a tenyeremben/tenyeremen. És nem a véráramlás útján. Jobb tenyeremen ez valamiért 5-10 másodperc koncentrációt igényel.


Tehát abban biztos vagyok hogy nem a véráramlás és nem is zsibbadás ami tudtommal keringési problémáknál alakul ki(de nem néztem utána tehát tévedhetek). Max placebó hatás ként tudnám beazonosítani de már ebben jobban kételkedem mint az energia létében.

2021. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
3# számodra miért oylan hihetetlen hogy van energiaáramlás is? és hogy tudatosan is szabályozható? ez csak fizika.
2021. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!