Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Meditálás közben miért kezdene...

Meditálás közben miért kezdenek el a tenyereim bizseregni, mintha valami áramlana ki belőlük, mi lehet ez, képzelgés?

Figyelt kérdés
Azt is kipróbáltam, hogy a két bizsergő, valamit sugárzó tenyerem egymáshoz közelítettem és mintha felerősödne meg kicsit taszítanák is egymást, mint a mágnes azonos pólusai, de nem vagyok biztos nem-e valami hamis érzékelés ez. Ha a fejemhez teszem a tenyerem párhuzamosan kb. 5- 10 centire is mintha valami hő áramlana, vagy inkább hűvös levegő.

2021. aug. 18. 22:50
1 2 3
 21/26 SZücsöm ***** válasza:
Hát az "aláírom" hogy bal kézzel valamiért könnyebb az érzékelés(nekem legalábbis).
2021. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Grimfox ***** válasza:
Nekem mindkét kézzel ugyanannyira rossz.
2021. aug. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a meditálás fokozza a vérkeringést.
2021. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Grimfox ***** válasza:
100%
A meditáció lassítja a szívverést, és csökkenti a vérnyomást(minimum a meditáció időtartamára). Az lehet, hogy összességében jót tesz a vérkeringésnek, de a meditáció alatt nincs fokozott keringés. Az megölné a lényeget.
2021. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekem a talpam is, sôt, az erôsebben. Ha ellazulok vagy meditációról beszélek, bizsereg a talpam.
2021. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek helyes érzetek.

Grimfox írta is, hogy a talpakon is vannak aktív pontok, a jungcsüan nevű pontok, - amiket bugyborékoló forrásnak lehetne fordítani-, és ha egyes gyakorlatoknál elkezdenek működni, akkor rögtön érthetővé válik az elnevezés. Általában a sok ezer éve kitalált kínai nevek az energetikai pontokra, nagyon találóak.

Meditációban (vagyis inkább annak elérésének a gyakorlása során) nagyon megnőhet mind az érzékenység, mind az energia beáramlás, és nagyon szubjektív érzeteket okozhat. Sokan éreznek fájdalmat, szúró érzést itt-ott olyankor, vagy rossz, kellemetlen "érzést", néha önkéntelen mozgások is előfordulhatnak. Ezeket általában a megnövekedett energia okozza, ami elzáródott pontokba elakad a testben. Ilyenkor csak simán tovább kell gyakorolni ha nem túl elviselhetetlen, mert majd a magas energiaszint kinyitja, és a chi átjut ezeken a pontokon, és rögtön elmúlnak a kellemetlen érzetek.

2021. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!