Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Meditálás közben miért kezdene...

Meditálás közben miért kezdenek el a tenyereim bizseregni, mintha valami áramlana ki belőlük, mi lehet ez, képzelgés?

Figyelt kérdés
Azt is kipróbáltam, hogy a két bizsergő, valamit sugárzó tenyerem egymáshoz közelítettem és mintha felerősödne meg kicsit taszítanák is egymást, mint a mágnes azonos pólusai, de nem vagyok biztos nem-e valami hamis érzékelés ez. Ha a fejemhez teszem a tenyerem párhuzamosan kb. 5- 10 centire is mintha valami hő áramlana, vagy inkább hűvös levegő.

2021. aug. 18. 22:50
1 2 3
 11/26 SZücsöm ***** válasza:

10 Ezt nem inkább a 4-esnek szántad? Csak mert én nem írtam olyat hogy lehetetlen főleg mivel tapasztaltam/tapasztalom is(bár elég gyengén).


Az hogy ez csak fizika viszont nem hinném hogy helyes megállapítás. A fizika "egyszerű" könnyen bizonyítható átélhető/tapasztalható. A chi már nem annyira.


Továbbá az atomjaink is folyamatosan rezegnek még se érzünk belőle semmit. Azt se érzékeljük hogy a kis elektromos jelek rohangálnak az idegeinkben agysejtjeinkben. Tehát azt se tartom valid érvnek hogy éreznünk kell az információt.

2021. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 SZücsöm ***** válasza:
Bár ha létező jelenség akkor valószínűleg van köze a természettudományokhoz is tehát ez esetben valamilyen szinten mégis helyes lehet a megállapítás.
2021. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

ha nem lenne információ , nem áramlana az idegekben akkor úgy járnál mint a parkinsonosok. remegne midnened vonszolnod a lábad stb. az agy izom izület kapcsolat már régóta fontos kutatási téma. Nem feltétlen kell izmosnak lenned hogy erős légy . HA jól be van járatva az agy izom kapcsolatod tehát gyorsabban reagálnak az izmaid jobb erőkifejtésre leszel képes.

Az energia meg égés során keletkezik kell hozzá oxigén , éghető anyag. És amit én tapasztalok az áramlási pélya is fontos. Volt hogy én is elképzeltem köröket keringeni és ilyenkor lenyugodtam, meg feltöltődtem energiával. Könnyen ki lehet próbálni bárkinek hogy kicsit enyhén megnyomod tudatosan a szervezeted és érzed hogy áramlik az energia körbe körbe ahogy akarod. Főleg légzésnél segít , így a vérkeringés is szabályozható emg az o 2 felvétel. A Chi nem oylan misztikus dolog mint az animékben, az a benned áramló energia

2021. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

hajszálér? karcold meg a köldöknél, és a gerincnél finoman a bőrt épp csak mintha a fűben hemperegnél.

Elsősorban a ér és hajszál érre, gondolok.

A mágnesességet én is tapasztaltam, ha arra gondolsz vonzzák, ha másra taszítják egymást. de kizártnak tartom, hogy maga a test ne venne részt az általunk tapasztald dolgokban. Anélkül, hogy a tudomány ne találna rá magyarázatot.


[link]


grimfox, szerintem az egész test dolgozik, harmonizál az egyensúlyra törekszik ilyenkor.

a szájpadlástól a gátizomig belül érzem, a nyelőcsőn át a hasfalon talán az emésztőrendszeren (lényeg hogy a ködök körül most bizsereg de mint állat), majd a végbélnyílásnál "2x csíp" érzés támad (köszi 😅 ) keresztül fejtetőnél meg a gerincben...ugyan oda.

2021. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Grimfox ***** válasza:

14. Az a pálya, amit leírtál a "kis energia kör", vagy "tűz ösvény' a qigongban. Maga a csatorna, amin halad, az a bőr alatti kötőszvetben található, de a környező szövetekre is kihatása van. Ha olyan részhez érsz, ahol nehezebben átjárható, ott erősebb, és változatosabb az érzés.(gátizomnál a 2x csíp érzet esetedben pl). Ezt a kört általában köldök alatt kezdik, és ott is végzik. A kis energia körforgás nevű gyakorlatnak ha utána nézel, pontosabb leírást kapsz, és amit tapasztalsz általa, az is intenzívebb lesz. Már persze ha érdekel a kísérlezezés.

És igazad van, az egész test dolgozik valamilyen szinten, főleg ennél a gyakorlatnál. Az a két csatorna, amit ilyenkor használsz, az tölti fel a test többi részét, a kisebb tárolókat, és csatornákat.

2021. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

2es válaszoló vagyok.

Nem tudom amit a kérdező ír milyen, de az enyémnek köze nincs ezekhez a dolgokhoz. Már amikor legelőször elkezdtem meditálni (25 éve kicsit több) 0 tapasztalattal, és önkontrollal is éreztem. Akkor olyan volt mintha 2 hatalmas tűzkesztyűt viseltem volna. Azóta kicsit tudtam pontosítani az érzést. Nem az egész kezem csak a tenyerem. Koncentrációval tudom növelni az erősségét, de akkor a kiterjedése is nő, és mivel tényleg nagyon forró, az alkarom feléig hagytam eddig csak. Csökkenteni is tudom, ilyenkor visszahúzódik a tenyerem közepébe, de el nem tűnik soha. Úgy érzem amikor kicsi és jobban rá tudok koncentrálni, hogy körvonalai is van, és mintha valami szimbólum lenne az asztráltestemen, de nem tudom mi az, nem tudom mire jó.

Mielőtt vki nekem támadna hogy 25 év alatt csak eddig jutottam el. Igen csak eddig. 25 éve a 100 kmes körzetemben senki nem volt aki a legkisebb mértékben is járatos lett volna ilyen dolgokban, nem volt internet, nem voltak erre iskolák, és a megyei könyvtárban is max szellemekről szóló könyveket találtam. Egyedül haladtam, majd évekkel később tudtam nevet adni a dolgoknak amiket tapasztaltam. Akkor már nem akartam csatlakozni semelyik irányzathoz. És jelenleg is megfelelő a mostani tempóm. Ahogy az a hozzászólásokból is látszik ezen a területen több a gőg mint a valódi tudás.

Persze megkérdeztem azóta sok spirituálisan igen fejlett embert, többnyire szintén "magányosokat", de beszéltem már néhány irányzathoz tartozóval is. Senki nem tudta megmondani mi az.

Közös transzcendens utazások alkalmával is max. annyit látták hogy lángol a kezem, vagy izzik a kezem. A fejlettebbek (ebből összesen 2 db volt) látták a szimbólumot is, de nem látták pontosan mi az. Azt mondták hogy erre csak én fogok tudni rájönni, de jó lenne ha legalább arra rájönnék, hogy ártani tudok vele, vagy használni (pl. gyógyítás). Na ez a legközelebbi amit tudok. Sejtésem persze már van, de bizonyosság még nincs.

Szóval nem tudom hogy a tiéd is ilyen-e, de azt tudom hogy én az elmúlt évtizedekben nem találkoztam hasonlóval, és senkivel aki találkozott hasonlóval. Bár kíváncsi voltam ír-e erre a kérdésre vki vmi értelmeset, de nem. Jobb ha elfogadod hogy erre magadtól kell rájönnöd. Azóta változott a világ, a mostani tudástárral biztos hamarabb megy majd.

2021. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 SZücsöm ***** válasza:

16 És ezek a spirituálisan fejlett emberek úgy mondták meg hogy ég a kezed hogy nem szóltál nekik hogy a kezedet kéne figyelni és maguktól mondták hogy ezt észlelték vagy a "vizsgálat" előtt jelezted valamilyen formában hogy a kezedre kéne figyelni?


Csak mert a második eshetőség értéktelenné teszi a mondandójukat. Ha viszont előzetes információ nélkül jutottak erre a következtetésre az már érdekes lenne.


Továbbá mi számít neked értelmesnek? Csak mert számomra pl a személyes tapasztalás leírása még bele esik ebbe a kategóriába mint pl a te mostani írásod.


De az amúgy látszik hogy teljesen személy függő a tapasztalt érzet. Én pl a tenyereimen kívül máshol nehezen tudom csak érezni. Általában köldöknél de ott is hol könnyebb hol nehezebb de általában enyhe az érzékelés. Kivéve ha a tenyereim felé rakom és úgy koncentrálok a köztes térre. Akkor garantált az eredmény és erősebb mint kéz nélkül.


Amit Grimfox írt az energia körökben való áramlás érzékelése kb semennyire nem működik nálam. Ha nagyon koncentrálok akkor a gerincem felületén érzek max valamit és ezzel kifújt. De azt már nem észlelem hogy honnan áramlott oda és hogy tovább áramlik e.

2021. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelműsítek. Amíg nem kezdtem el vele foglalkozni akkor kb. mindenki izzónak vagy lángolónak látta, aki tényleg "látott" . Régen kb. ebből állapítottam meg hogy tényleg lát-e vagy csak előadja magát. Meglepődnél. Ma már ha akarom látod, ha akarom nem. Ha meg akarom mutatni, de nem látod akkor még nagyon fejletlen vagy hozzám képest. Ha nem akarom megmutatni és mégis látod, akkor én vagyok fejletlen hozzád képest. Aki ennek ellenére észre veszi, az volt az eddigi 26 év alatt összesen 2.

Az hogy a te érezted mi lehet nem igazán tudtam kihámozni az írásaiból mert több hozzászólás an összevissza van leírva. De ha jól láttam csak csakrahelyeken érzed (vannak kisebb csakrák is) az meg ilyen. De nem biztos, mert nem igazán értettem amit leírtál, ha összeszedve pontosan írnád le, akkor ha tudok segítek. Ha nem akkor majd te rájössz.

2021. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Grimfox ***** válasza:
100%

Szücsöm, én is csak akkor, ha a gyakorlatot helyesen végzem. Ha csak az áramlásra koncentrálok, én is csak a gerincemen érzem.

Nálam főleg a fejtetőn, és a homlokon koncentrálódik az érzet. A fejtetőn belül nyomás, a felszínhez közel bizsergés, a felszínen "lobogás". A homloknál jobbára nyomás, a homlok mögött, vagy bizsergés valahol a csont mögött közvetlenül.


Kérdező, nagy eséllyel azért csak meditálás közben érzed, mert ilyenkor vagy megfelelő tudatállapotban, hogy érzékeld, és ilyenkor vagy megfelelő tudatállapotban ahhoz is, hogy a jelenség létrejöjjön. Ha ébren az érzés emlékére összpontosítasz, majdnem biztos, hogy egy enyhébb formáját akkor is fel tudod idézni.

A tenyerek közepén található a szívburok meridián, ennek 8. pontja a Laogong nevű pont. Ez azonos helyen fekszik az indiai filozófiából ismert tenyércsakrával. A szívburok meridián tűz fázisú, azaz aktív, és meleg. Ha túlteng benne a chi, okozhat forróságérzetet, főképp a laogong ponton. A meridián az alkaron halad fölfelé.

A laogongnak más szerepe is van, nem csak a szívburok szabályozása. Ez a pont egyike az öt kapunak, a másik kettő a yongquan vesemeridián pont páros a talpakon, és a baihui a fejtetőn. Ezek fontos kapcsolódási pontok a külvilág, és a test között, ki, és be is bőven áramlik rajtuk energia. Meditáció közben könnyen meglehet, hogy ez a csere válik intenzívebbé.


Remélhetőleg ez már az "értelmes válasz" kategóriába esik.

2021. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyfajta energia beáramlást és felfokozódást érzel. Ezt az energiát legalább 49 nép-népcsoport ismeri, akiknek saját szavuk is van erre (prána, ki, chi, od, neyatoneyah, num, stb.)

Meditációban a fokuszod elmozdul a fizikai testedről, és egy másfajta érzékenységet is el kezdesz érezni. Egy idő után ezt bármikor képes leszel érezni, ha rákoncentrálsz.

Szerintem nagyon jó, hogy itt milyen sokféle helyről, milyen sokféle tudás és vélemény jelen van.


Minden ember más, más szellemi más fizikai és más energetikai szinttel rendelkezik. Ami az egyiknél működik, a másiknál egyből lehet nem. Általában a chi-t az emberek 80% könnyen érzékeli a tenyerével (több ezer csikung tanuló tapasztalatai alapján, Kína, Oroszország, Ukrajna, USA, Magyarország, Kazahsztán, Szlovákia területén végzett képzések során), különösebb előképzettség nélkül. Van 5-10% aki nagyon nehezen érzi, viszont kisugározni ennek ellenére erőteljesen képes, ha gyakorolja.

A férfiak általában bal kézzel érzékenyebben tudják az energiákat megérezni, jobb kézzel viszont erősebben tudnak kibocsátani. A nőknél fordítva...de csak általában. Ebben is lehet eltérés...emberről lévén szó, mindenben lehet eltérés :)

2021. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!