Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Kislányom szellemet láthatott?...

Kislányom szellemet láthatott? Megijesztett.

Figyelt kérdés
Éjjel felkelt a kisfiam és a növérkéhez akart menni igy odakisértem és nyitva hagytam az ajtót. Negyed óra múlva sirva kiáltott az apjànak hogy menjen oda hozzá. Gondoltam rosszat álmodott. Ma meg azt mondta hogy máskor csukjam be az ajtót mert ott állt egy szellem az ajtóban. Fehér volt a fal meg fekete körülötte. Biztosan nem állmodta ezt állitotta. Nem szok ilyen jellegü filmeket nézni. Megijedtem mert én alapból félek ilyen dolgoktól.
2012. okt. 4. 18:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
44%
Azt nem értem, hogy olyanok miért vállalnak gyereket, akik még hisznek a mesékben.
2012. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Hú jó nagy forgalom volt itt. :) természetesen én is azt mondtam a lányomnak hogy nincsenek szellemek csak árnyékot látott. Hivö vagyok igy bizom abban hogy létezik túlvilág és egyben remélem hogy akik már odajutottak azok ott is maradnak. :) és nekem meg legjobb lesz leállnom a szellemes filmekkel. Köszi mindenkinek a válaszokat!
2012. okt. 6. 14:46
 23/40 anonim ***** válasza:
55%

Na jó, akkor egy kis elgondolkodtató a szkeptikusoknak... és a kedves kérdező számára is ;) Van mit tanulnunk a gyermekektől... Apropó, és nem csak ezekre a gyermekekre jellemző, hanem bármelyőtökre is az volt, 5 éves korotok előtt, és máig is azokra, akik 5 év alattiak; a kisiskolásoknak viszont már csak nagyjából 20-40%-ára, mert szépen elfojtja a tudásukat, képességüket a társadalom és a szüleik korlátozottabb érzékelése, gondolkodásmódja; ha nem csupán zsigerből, automatikusan ellenkezni akartok, ellenvéleménnyel, akkor FIGYELMESEN, VÉGIG javaslom megnéznetek ezt a 15 perces videót; materialista, (egykor) mereven tudományos szemléletű tanárnővel kezdődik a beszélgetés, tehát mindkét oldal meg van szólaltatva; persze rá lehet mondani, hogy csalás, de azért AMIRŐL NINCS BIZONYÍTÉKOD, AZ MÉG LÉTEZHET IS AKÁR :) :


http://www.youtube.com/watch?v=h6PKXv9AUuM

2012. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, meggyőztél. Már nem vagyok szkeptikus, máshogy látom a világot. Már Atlantiszi fényjáró vagyok.
2012. okt. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Kedves előző, nem meggyőzni, hanem elgondolkodtatni a célom, szélesítve a látókört. Egyébként meg látszik, hogy végig se nézted a videót, bár esetleg igen, de nem ez a lényeg, hanem:


1)

Azt mondd el nekem, mi bizonyítja, hogy csak annyi létezik, amennyit érzékelsz a szokásos 5 érzékszervvel?

Az ellentéte, tehát az én álláspontom se bizonyítható - bár logikusabb. Te mégis meg vagy győződve az igazadról, a cinizmusod erre utal. Ha tényleg meg vagy győződve igazadról, az merevség, így hiba.


_ ! Én viszont többféle nézetet, tapasztalatot végiggondolok, a tiedet is! ÉS egyik mellett se foglalok állást! :)


2)

A tiedé: logikailag is labilis vélekedés, de ha alá tudod támasztani érvekkel, érdekelne...

2012. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Nem fogok vitázni. Majd meghalunk és kiderül kinek volt igaza. Ha neked akkor ott bocsánatot kérek :P
2012. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
55%

A dolog tudományos megközelítése:


_ !

[link]


Amúgy meg 100 éve létezik kvantumfizika -erre épül a mai technikai világ pl. számítógépek-, ami a több ezer éves buddhista tanokat erősíti meg, pl. hogy az anyagi világ illuzió, a materialista szemlélet az egyik leginkább hitre épülő (kvázi) vallás, így az ateizmus is ("hiszem, ha látom" :D).


(A szubatomok ott vannak, ahova a kutató figyel, tehát az elvárás helyén jelenik meg mindig a részecske.)

2012. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Na, újabb fejlemény történt, ami engem megnyugtatott de a lányom sajna még mindig nem. Tegnap este mentem ki a fürdőbe sötétben. És akkor láttam azt amit a lányom láthatott! Az ő szobájának az ajtójával szemben fal van. A szobájában az ablakon a redőny nem volt lehúzva, ilyen cikk-cakkos függöny van rajta. Na és itt a megoldás kulcsa. Ahogy az utacai fények bevilágitanak a függöny árnyéka pont olyan formában vetődik a falra mintha valóban szellem állna ott. Rögtön hivtam is a lányom hogy nézze meg hogy ezt-e látta. És mondta hogy igen. De persze meg kellett mozgatnom a függönyt neki, hogy valóban annak az árnyéka vetődik oda. Ennek ellenére még most is azt mondja hogy fél a szobájában aludni ezért még nem alszik ott. Úgy hogy rejtély megoldva (remélem). Ennek ellenére én azért bizonyos mértékben hiszek ebben. Nem olyan rég a kisfiam a spejzajtót csukatta be velem, mert fél. És ez nem egyszer előfordult, hogy nézett oda mintha valamit ott látna és motyogott is valamit amit nem értettem, csak hogy fél és csukjam be. Hát akkor is kirázott bizony a hideg. És nekem is volt olyan hogy álmomból úgy ébredtem mintha valaki ülne rajtam és nem tudtam pár mp-ig mozdulni utána nagy levegő és fölültem az ágyban, nagyon félelmetes volt. Brrr... Mondjuk előtte pont ilyen h.lye filmet néztem (paranormális jelenségek) és valószinű ez volt rám ilyen hatással. :P


Egyébként köszönöm a belinkelt cikket és videót, nagyon érdekesek.

2012. okt. 10. 19:52
 29/40 anonim ***** válasza:

Szívesen. Bár a többi, alapvetően szkeptikus beírására linkeltem, de bárki számára hasznos cikkek, valóban. :)


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy valóban lehet hétköznapi oka is az ilyesminek, pl. az általad említettek is. És valóban nem kizárt a hétköznapi érzékeléssel nem felfoghatóak léte is.


Mi bizonyítaná, hogy az emberi érzékelés az egyetlen, ami a valóságot mutatja, ráadásul teljes mértékben, torzítatlanul hiánytalanul? ;) Még ha az ember alkotta műszereket is beleértük, az infra- és ultraibolya-érzékeléssel, infrahanggal, ultrahanggal együtt, a röntgennel, és hasonlókkal.


A kaméleon, vagy egy méhecske tök máshogy lát, hall, mint az ember , és egymáshoz képest is máshogy, részben.

A denevér lehet, h nem csupán ultrahangot hall, honnan tudhatjuk? ;-)


A műszereink is idővel egyre szélesebb hullámhosszból érzékelnek ,tehát logikus, hogy még mindig vannak felfedezetlen hullámsávok.


Nem beszélve arról, hogy ezen tartományok HELYES ÉRTELMEZÉSÉT se tudhatják a kutatók garantálni, legfeljebb azt hihetik...


A cicák mit figyelnek például, amikor mi semmit se látunk, de a macska mozgatja a fejét, hevesen figyelve valamit, amit mi emberek nem látunk? Érdekesen körüljárt kérdés ez is, a materiális szemlélet mellett és ellen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3512999-a-ci..

2012. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ami még engem izgat, hogy mikor eltűnik egy bizonyos tárgy a házból, tudom hova tettem és később pont ott előkerül!? No, akkor kiváncsi lennénk hogy addig hol volt, nekem ment el az eszem, mikor 15-ször megnézem nincs ott és egyszercsak bemegyek és ott van? Vagy addig egy másik dimenzióban volt? Már erről is akartam kiirni kérdést.
2012. okt. 11. 15:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!