Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Álom volt vagy tényleg megtört...

Álom volt vagy tényleg megtörtént? Vagy csak szimplán skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Üdv emberek! Amit most leírok, szóról szóra igaz, és nekem hatalmas traumát jelent a mai napig. Kezdem is...


Egy olyan sztoriról lenne szó, hogy pontosan nem emlékszem, hány éves lehettem, de a mai napig előttem van minden egyes pillanat, és úgy érzem, hogy tényleg megtörtént, bár elvileg lehetetlen...


Éjszaka volt, az egész család aludt. A szobában sötét volt, így nem láttam semmit... Nem tudtam aludni, így fent szenvedtem, és vártam, hogy elaludjak... Hirtelen éreztem, hogy valami megfogta a karomat -Itt ki esik egy pillanat- mikor magamhoz tértem, a plafon környékén "lebegtem" , és akárhogyan is könyörögtem, kiabáltam, nem akart elengedni... -Itt is ki esett egy rész...Szerencsére- Majd ez után anyáék keltettek, állítólag alig akartam magamhoz térni, de ezt nem mondtam el nekik, mert féltem...


Az igazat bevallva ezt akár mikor próbálom szóban elmondani, sajnos nem megy, mintha az agyam leblokkolna, elkezdek könnyezni, gyorsabban veszem a levegőt, és nem tudom kimondani, hogy mi is történt azon az éjszakán.


Tudom, hogy sokan azt hiszitek, hogy ez hülyeség, hogy csak kitaláltam, de sajnos ez igaz, és a mai napig érzem, előttem van minden pillanata, és senkinek nem kívánom ezt a fájdalmat, mit akkor éltem át...

A mai napig attól rettegek, hogy ez újra meg fog történni, és hogy ezt még egyszer nem fogom kibírni.


Csak értelmes hozzászólásokat várok. Előre is köszönöm mindenkinek.



2013. ápr. 8. 19:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag incubus-succubus démon jelenség,keress rá a neten. (ez csak tipp)
2013. ápr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő - Nem közösült velem... :D


Succubus - Az álmokban megjelenő démon férfiakkal közösül majd megfertőzve őket, lassan meghalnak.


Most vagyok 18 éves, és ez olyan régen volt, hogy szerintem ha akart volna sem tudott volna, vagy nem ment volna sokra velem... :D

2013. ápr. 8. 21:32
 13/21 TomMunk ***** válasza:
100%

Nem olvastam mindent, de leírom a rendes verziót, ami igaz és ennek van értelme hinned.

Az agyad, amikor ún. álmodó alvásba térsz át, amikor emlékeket törölsz és tárolsz, olyankor elvileg ki kell hogy kapcsoljon (legalábbis egyfajta "bénaságot" kell előidéznie és csukva kell tartania a szemeidet.) Néha megtörténik, hogy ez az állapot csak részlegesen jelenik meg, így habár mindent látsz, de odaképzelsz dolgokat, amik nincsenek ott....(ilyenkor az ébredés is jóval nehezebb, mivel a REM alvásban nem tudsz rendesen reagálni a környezeted jeleire, nem tudod mi álom és mi valóság) ez az állapot sok "földönkívüli elrablás" sztorinak alappillére is volt... Semmi komoly, a skizofrémia teljesen más :) Ha gyakrabban, havi, heti, vagy akár napi szinten előjön, akkor fordulj orvoshoz, aki egy kisebb műtéti beavatkozással tud segíteni, ezáltal "mélyebb alvásban" fogsz részesülni.

2013. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban voltak ilyen álmaim. Még egy kettő tini koromban. Azt nem tudom mér enyhült csak azt hogy miért múlt el: mert felvettem a harcot vele, úgy hogy azt se tudtam mi az meg nem is készültem rá, egyszerűen láttam valamit (nem emlékszek rá hogy nézett ki) és eltöröltem onnan (nem tudom szebben kifejezni). Az más kérdés hogy azóta meg másfajta lény konkrétan egy csuklyás fazon "molesztálgat" de hát ilyen az élet van hogy a jelölt túl vonzó valamiért egy neki idegennek. :)
2013. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Valami trauma történhetett akkor Veled, a leírt fizikai reakciók is erre utalnak. Nem kell feltétlen mentális betegségre gondolni. Ha ez bármi félelmet jelent, akkor érdemes szakemberhez (pszichológus) fordulni. Beutaló nélkül is elmehetsz a pszichiátriára, ahol előbb egy pszichiáterrel, majd egy pszichológussal beszélsz. Az előbbivel azért, hogy elbírálja a további teendőket, az utóbbival való beszélgetés a konkrét terápia.
2013. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló élmény miatt jártam régebben pszichológushoz, többet is kipróbáltam, kérdezgettek, hümmögtek, kismillió tesztet megcsináltattak velem, milliószor végigmeséltem a történetemet, de semmi érdemi magyarázatot, vagy tanácsot nem tudtak adni.Annyival jutottam előrébb, hogy megállapították, nincs semmilyen mentális bajom, tehát nem agybaj okozta a félelmemet, nem hallucináció, de hogy akkor mégis mi, arra mindig kikerülték a választ, mert nem tudnak egyszerűen mit mondani.

Ugyanis, ha valakiről kiderítik, hogy valami mentális baki van nála, akkor ugye arra simán ráfoghatják , hogy amiatt tapasztal ilyeneket.De egy normális ember különös élményeire mit tudnának mondani?Ezek nem parapszichológusok.Talán inkább egy olyat kellene hasonló dolgokkal megkeresni.Vagy aki vállal regressziós hipnózist.

2013. ápr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
91%

Szkeptikusok, most kérem tekerjetek tovább!


Kedves Kérdező!

Nyugodtan tarthatsz hibbantnak mint mindenki más, de tudnod kell, hogy nem egy olyan ember van a világon, aki hasonló dolgokat tapasztal szinte nap mint nap mint Te. Ezt a "dolgot" lidérclátásnak szokták hívni. Valószínűleg gyerekkorodban egy erősebb testetlen lidérc csapódott melléd, aki az energiádból addig hizlalta magát míg testet nem tudott ölteni. Általában ezután tovább állnak, de a tiéd valamiért veled maradt. Lehet, hogy valamilyen szinten kötődik hozzád. Furcsállom viszont, hogy csak ritkán látod. Lehet, hogy sokat kószál, és hozzád csak kajálni jár. Elűzni szinte lehetetlen, de van rá esély. Viszont jól kontrollálható, csak meg kell tanulni irányítani. Ne ijedj meg ha a későbbiekben esetleg hangokat hallasz. Ha már megmutatta magát előbb vagy utóbb beszélni is fog. Tudd meg a nevét! Ez nagyon fontos. Kontrolláld a beszélgetés menetét. Ne érezze, hogy félsz.

Ha egy mód van rá alkoholt és egyéb tudatmódosító szereket ne használj. Akkor könnyen lehet egy olyan vagy annál rosszabb élményed mint amilyen gyermekkorodban volt.

Öröm az egészben, hogy csak őt látod.Ha tudnád mennyi minden van még körülöttünk. Igazi pokol....

2013. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy rászánta magát, és hogy próbált segíteni. Mindenkit felpontoztam, az érdekesebbeknek privát is ment, kérlek, majd nézzétek meg.

További szép napot!

István

2013. ápr. 12. 18:52
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezt alvási paralízisnek nevezik.Berakok egy linket neked,itt bővebben tudsz tájékozodni.


[link]

2013. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg fekete alak volt? Mióta van ez?(Velem ez volt:Emlékszem 8évvel ezelőtt táboroztunk , és kitaláltuk hogy szellemet idézünk,de közben megkértünk egyik ismerőst hogy ha mondom hogy jelezzen a szellem akkor kopog az ajtón(hogy megijesszük a kicsiket).Tudni kell hogy régen egy lakás volt az épület ,van az előtér,a konyha ,a szoba és volt még egy rész ,lehet hogy szekrény vagy másik szoba,nem tudom,mert az ajót zárva volt, na szóval mi a szobában voltunk,függöny elhúzva ablakok becsukva húzat mentesen,mindeki bent,és akit megkértünk kint, elkezdjünk az "idézést"mondom ha itt vagy jelezz,függönyök mozogni kezdenek,mondom ha itt vagy kopogj ,3kopogos de nem kintről,hanem a zárt ajtón túlról,még mi is megijedtünk és kirohantunk de abban a percben valai vissza rántott és egy hatalmas sötét alak átment rajtam,sokkot kaptam ,mentőt akartak hívni ,de én nem akartam,mert tudtam hogy ha elmondom hogy mi történt akkor zárt osztáylra kerülök ,azt tudom hogy nem tudtam válaszolni a kérdésekre,utána eltelt 1óra kb és úgy ahogy magamhoz tértem és akkor megkérdeztem hogy mi történt és mondták hogy elkezdtem furcsán viselekdni...

Aki nem hiszi el nem hiszi,de igaz ,gyerek fejjel sok hülyeséget megcsinálunk,de én ilyet soha többé nem csinálnék ,még akkor sem ha az életem múlna rajta!Rajta is volt csuklya)Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz,de akkor is érdekes!

2013. máj. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!