Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A világ legdurvább szellemes-i...

A világ legdurvább szellemes-idézős JÁTÉKA! Eddig senkinek sem sikerült! Te megmernéd csinálni? 18+

Figyelt kérdés

Csak 18. életévét betöltött olvassa végig, aki fiatalabb hagyja el az oldalt!


A legdurvább bátorságpróba, amit senki se mer megcsinálni!


Éjfélkor kell a tükör elé állni.Két gyertyát meggyújtani amire az ujjadból egy egy csepp vért cseppenteni, és meggyújtani a gyertyát.Ekkor hangosan a következőt kell mondani.Égjen a gyertya a gonosz 7 bűne erejével, és aludjon el ha elvisz innen.

ekkor 7szer azt kell hangosan mondani a tükör előtt hogy, "vigyen el a sötétség fejedelme."

A hetedik mondat után elfújni a gyertyát.

No itt a probléma ált.

A kísérlet végéig még senki sem jutott el, mert senki nem merte végig csinálni.

Eddig 3 embernél voltam jelen, de senki mert tovább menni 4-5 kijelentésnél.

Volt akinél megcsörrent a mobil ahogy a 6. kijelentésbe belekezdett volna, és aki hívta, csak annyit mondott, hogy aggódik érte, mert úgy érezte valami rossz történt vele.Ezután az ember sikítva futott el a tükör elől.


Ez amúgy egy beavatási szertartás része volt, még egy kőműves rendnél, de ott temetőben csinálták ezt, és aki átesett rajta az a sírok közt feküdve kellett hogy ezt mondja és ott égtek a gyertyák körülötte.

Valamelyik tudományos -fantasztikus csatornán mutatták be az eredeti verziót, természetesen színészekkel eljátszva.



Egyik ismerősöm is kiakarta próbálni és a 6. mondat után valaki kopogott a bejárati ajtón, de akkorát, hogy összecsinálta magát.


Aki nekem is mondta, annyi kikötéssel ajánlotta, hogy ezt csak erős idegzetűek gondolják végig, de senki ne próbálja ki, mert veszélyes lehet!


Te elhiszed hogy ez valódi?


Itt egy cikk, ahol hasonló esetekről írnak.


[link]



2014. ápr. 12. 21:20
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

Ezt írtam én is.

A nagy részük itt előadja magát, de ezt élőben nincs az az ember aki megcsinálná.már beszéltem is pár haverral, hogy ezt nézzék meg, de tudom róluk hogy szkeptikusok a témát illetően, felajánlottam nekik, hogy egyik este náluk vagy nálam ezt megcsináljuk, ha merik.

Gondolkodás nélkül mindegyik nemet mondott.

Szerintem sincs olyan aki ezt élőben be merné vállalni, pont úgy , ahogy le van írva.

2014. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
91%

" Akik meg mondják,hogy nem igaz,azok először próbálják ki és utána mondják,hogy nem igaz!"

Nem igaz. Tessék. MEgcsináltam, és nem volt semmi különleges. Sőt, egyedül voltam, és úgy sem féltem.

Utolsó, neked is ezt tudom írni. A haverjaid nem hiszem, hogy érettek lennének. De tegnap éjfélkor kipróbáltattam az egyik barátommal is, aki az 5. kántálásnál már mindenféle parkettaropogást hallott, ezért onnantól elindítottam egy hangfelvételt, merthogy én meg semmit nem hallottam. Sikerült végigcsinálnia, de végig nyavajgott, hogy a szellemek elviszik és megölik. Aztán amikor visszahalgatta a felvételt, amin semmi különös vagy természetfeletti nem volt, megnyugodott, és kiröhögte magát. Ennyit az egészről, csupán nocebóhatás.

2014. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjfélkor a kutyaház előtt,egy deciliter 20%-os salétromsavoldattal elkezded ordibálni hogy "SIEG HEIL,ICH GLAUBE,DASS DEUTSCHLAND SIEGER WIRD!!!" akkor megjelenik az egész zombi Wehrmacht hadsereg és kitör a második második világháború!


Végigcsináltad már valaha is?

Nem?

Akkor nem mondhatod hogy hülyeség!


Szóval sipirc le a boltba salétromért és kutyaházért hogy bizonyíthasd nekem hogy nem történik semmi.

2014. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Én nem is azoknak szántam azt a mondatot akik már megcsinálták,hanem azoknak,akik nem csinálták meg,és azt mondják,hogy ez nem létezik...

De én nem azt akartam ezzel mondani,hogy ez igaz,mert én sem nagyon hiszem el.

Azért,mert ha mondjuk ketten csinálják éjjel,mondjuk az egyik amerikai a másik meg magyar,akkor hogyan megy oda mindegyikhez ugyanabban az időpontban?

Sehogy.

Ebben is bukik a történet.

2014. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Örömmel látom, páran megnézték a kérdést.

Azért itt aki bizonygatja, hogy ő megcsinálta, utána már azt írja hogy a barátjával csinálta meg , akiről hangfelvételt csinált, na hagyjuk már...össze vissza beszélsz, először te csináltad meg, utána már a haverod, akit éjfélre odarendeltél a házadba...persze!

Mivel ahogy itt valaki feltételezte hogy nincs borostám, elég nagyot tévedett.felnőtt ember vagyok már, meg az ismerőseim is azok, akiket a kérdésben írtam, 18-25 év közöttiek.

Ezek a jelenségek távol állnak tőlük, de tőlem is, de attól egyik sem merte még megcsinálni.

Nem egy házibulin felvetettem már, hogy aki igazán bátor ezt a pár dolgot csak megmeri csinálni.

és még úgy is, hogy nézőközönsége volt a fürdőszoba előtt, úgy sem merte, mert izzadt, félt, hogy valaki elviszi.

Szóval úgy gondolom, hogy itt éjfélkor senki sem merte ezt kipróbálni, csak megy az arcoskodás.

2014. ápr. 13. 15:26
 26/52 A kérdező kommentje:

"Azért,mert ha mondjuk ketten csinálják éjjel,mondjuk az egyik amerikai a másik meg magyar,akkor hogyan megy oda mindegyikhez ugyanabban az időpontban?

Sehogy.

Ebben is bukik a történet."


Na ez jó.

Nagyon fantáziaszegény vagy.

Az a lényeg, amit te csinálsz, a te lelked, azt viszi el, ha végig mered csinálni.gondolom ha van szellem, nem az fog neki gondot okozni, hogy most a világ két másik pontján ezt csinálják, hogy vigyem el.majd nézd meg, ha eljutsz a hetedik kijelentésig, és elmered a gyertyát fújni, meglátod,megtapasztalod.

De kétlem.

erről a próbáról nem most hallottam már nagyon régi,de aki mesélt róla , senki sem merte bevállalni.

Jó igen, nem egy anonym oldalon kell arcozni, mert ezt szerintem tegnap meg ma és még míg fenn lesz az oldalon több tízezren megnézik, kiakarják majd próbálni a bátrabbak, pl baráti összejöveteleken, vagy házibuliban, de ott fel sül mindegyik, mert minden emberben benne van a félelem kisgyerek kortól, és ez pont erre hat.

Szóval ne itt bizonygasd, hogy megcsináltad, mert ezt tuti nem hiszem el, hanem magadnak, vagy másnak, ha majd megkérdezik, megmered csinálni.

És nyelsz egy nagyot, és mondod hogy nem.

2014. ápr. 13. 15:32
 27/52 anonim ***** válasza:
81%

"először te csináltad meg, utána már a haverod, akit éjfélre odarendeltél a házadba...persze!"

Ööö... Lehetetlen, hogy még régebben megcsináltam, nemrég pedig a barátommal is emgcsináltattam a kérdésed miatt, és hangfelvételt készítettem? F*ck logic.

Egyébként lényegében azt írtad, hogy én nem vagyok szavahihető abban, hogy ezt megcsináltam, mert nem történt semmi, viszont neked hinnünk kell, mert történt valami. F*ck logic a négyzeten.

"Szóval úgy gondolom, hogy itt éjfélkor senki sem merte ezt kipróbálni, csak megy az arcoskodás."

De, megcsináltam. És a barátom is. Miért hazudnék?

"Nagyon fantáziaszegény vagy. "

Lehet, hogy 18 évnél idősebb vagy, de az agyad leragadt egy 12 éves szintjén. Nem fantáziaszegény, csak arra világít rá, hogy míg nálunk éjfél van, addig máshol 8 óra, sél, vagy egyéb időpontok vannak.

"Jó igen, nem egy anonym oldalon kell arcozni, mert ezt szerintem tegnap meg ma és még míg fenn lesz az oldalon több tízezren megnézik, kiakarják majd próbálni a bátrabbak, pl baráti összejöveteleken, vagy házibuliban, de ott fel sül mindegyik, mert minden emberben benne van a félelem kisgyerek kortól, és ez pont erre hat. "

Látom, hogy nem pszichológia szakra jársz. Nem mindenkiben van benne ez a félelem, az értelmesek pedig nem félnek az ilyen dolgoktól.

"Szóval ne itt bizonygasd, hogy megcsináltad, mert ezt tuti nem hiszem el, hanem magadnak, vagy másnak, ha majd megkérdezik, megmered csinálni.

És nyelsz egy nagyot, és mondod hogy nem."

Kérlek, áruld már el, hogy ebben mi a halál az ijesztő? Egy jelentéktelen időpontban, ami ránk nincs kihatással, kiállunk a kezünkben egy fényt kibocsátó tárggyal egy tükröződő felület elé, és elmondunk x mennyiségű jelentéktelen mondatot. Akár úgy is zajlhatna a rítus, hogy kiállsz este tízkor egy tó partjára, kezedben egy zseblámpával, és elmondod hétszer, hogy "vigyen el az Érmelléki Kuglófember". A te logikád szerint ennek is működnie kéne, és az embernek meg kéne ijednie. Az általad leírt rítus miat is csak azért ijesztő az ostoba babonás embereknek, mert csak olyan dolgok szerepelnek benne, amihez mítoszok kötődnek. Gyertya, éjfél, tükör, 7-es szám, vér, ördög. Az értelmes emberek meg nem ijednek meg, és kész. Ezzel együtt kell élni.

2014. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
81%

Ezt a hülyeséget végtelen sok variációban elő lehetne adni és a kísérlet elvárásait sose lehetne falszifikálni, hiszen bármikor lehetne arra hivatkozni, hogy "nem volt pontos a rituálé". Mivel nincs semmilyen kiindulási alap, valami ellenőrzött törvényszerűség amiből kiindulva értelme lenne elvégeznünk a kísérletet, ezért nincs is értelme megcsinálni.


Min alapul ez a rituálé? Milyen biztos empirikus alapja van? (A trivialitásokon, tehát pl. a tükrök, gyertyák létezésén kívül.)


Semmilyen, mivel ugye a lélek léte erősen igazolatlan, a szellemek léte dettó, a tükör optikai háttere ismert, plusz, ezeken felüli tulajdonságok szintén nincsenek igazolva a tükörrel kapcsolatban, soha senki nem végzett rögzített megfigyelést arra irányulva, hogy ezek a dolgok léteznek, így nincs is alapunk arra, hogy ezt a kísérletet kiragadjuk a végtelen sok variáció közül. (mert pl. mi van, ha csak fekete gyertyával működik, mi van, ha csak fehérrel, mi van ha lófaszt kell rajzolnunk a homlokunkra közben, mi van ha csak álló farokkal jön el értünk a szellem, stb.) Semmi alapja nincs a kísérlet premisszáinak sem (szellemek léteznek, lélek létezik, tükrök misztikus tulajdonságai) így egy alaptalan, falszifikálhatatlan kísérletet nincs értelme elvégezni. Mert ennyi erővel akár Möbiusz kutyaházas kísérletével is foglalkozhatnánk. Meg az összes többivel, amit valaki pillanatok alatt kitalál.


Másik meg az, hogy min alapul ez a kísérlet? Tonnányi másik leírást találhatunk "komoly", félkomoly, és vicc(esnek szánt) oldalakon, honnét lehet eldönteni, hogy melyik legit?



"Az a lényeg, amit te csinálsz, a te lelked, azt viszi el, ha végig mered csinálni."


És ezt honnét tudjuk? Miből gondolod, hogy pontosan így kell csinálni? Miért nem másképpen? Ha nem történik semmi, akkor meggyőzhető vagy, vagy esetleg felmerül az is, hogy nem azonnal visz el a részfaszú szellem, hanem mondjuk fél nap múlva? Vagy fél év múlva?


"erről a próbáról nem most hallottam már nagyon régi,de aki mesélt róla , senki sem merte bevállalni."


N+1 ilyen hülyeség van már évtizedek óta, már a nyolcvanas években szórakoztak ezzel alsós kisgyerekek pizsamapartikon. Nem pont ezzel persze, de hasonló "monddkihogyxyatükörbenéselviszakuglófember" sztorik, játékok évtizedek óta keringenek, főként általános iskolákban, óvodákban.


"mert minden emberben benne van a félelem kisgyerek kortól, és ez pont erre hat."


Tehát akkor nem is történik semmi azon túl, hogy a próba az ember pszichéjére hat és beképzel mindenféle dolgot? Vajon mi történne akkor, ha úgy adnánk be, hogyha megteszi ezt a próbát, nyer x forintot? Szerinted akkor is jelentkeznének "furcsa" jelek? Vagy egyszerűen csak arról van szó, hogy az esetlegesen nyugtalan alany mindenféle hétköznapi jelenségnek természetfeletti háttért tulajdonít a félelme miatt?


"Szóval ne itt bizonygasd, hogy megcsináltad, mert ezt tuti nem hiszem el, hanem magadnak, vagy másnak, ha majd megkérdezik, megmered csinálni. "


Ennek a mondatnak mi értelme van? Magamnak bizonyítsam, hogy megmerem-e csinálni? Másrészről meg az, hogy a fene se fogja ilyen hülyeség miatt szurkodni magát. Nem nagy ügy, de felesleges baromság miatt, ki az a marha aki bevállal egy kellemetlen, fájdalmas és szükségtelenül kockázatos procedúrát? Én biztos nem fogom ok nélkül böködni magam, azonban, ha a legcsekélyebb módon alá tudod támasztani, hogy ennek van bármi hatása azon túl, hogy néhányan megijednek tőle, akkor komolyan ki fogom próbálni.

2014. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

27,28


nagy az unalom mi?

itt egy bátorság próba, de ti kisregényt írtok hozzá!

Ennyire unalmas otthon az élet?

Vagy ez a legjobb szórakozás, ami ma estére van?

2014. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ez a legjobb szórakozás, ami ma estére van?"


Nemcsak szórakoztató, de hasznos is tudománymódszertant terjeszteni ezósoknak. Ha van valami érved is, szeretettel várom.

2014. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!