Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miben hisztek a halál után mi...

Miben hisztek a halál után mi lehet? Reinkarnáció, szellemé lesz az ember, menny-pokol. Vagy a nagy üres semmi?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 18:26
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
A tudósok semmit sem tudnak erről mondani, csak azt, amit ők hisznek, mivel a kérdés nem vizsgálható tudományos eszközökkel.
2010. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 sulfur válasza:

A 3. válaszoló (18:49) észrevételéhez. A tudósok igenis tudják, hogy hogyan lett a szervetlen molekulákból élőlény. Ezt a folyamatot ( elég hosszú) persze laboratóriumban utánozni balgaság, hiszen a természetben évmilliók alatt jött létre. A folyamat részei viszont működnek labor körülmények között is. Bővebben: Gánti Tibor: A chemoton elmélet.

Amúgy szerintem amikor meghalunk olyan, mint amikor leoltják a lámpát. Volt-nincs. Persze, azon lehet vitatkozni, hogy mikor oltják le a lámpát.

2010. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
0%
Megsemmisülünk. Semmi lélek, semmi pokol, semmi menyország.
2010. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Nézd. elég jó kérdés. amikor az ember egymaga van és gondolkodik vagy amikor a belső hangja szól hozzá az szerintem nemépp biológiai dolog. A tudat a lélek, ami fájni is tud de mégse szerv. fura. Szerintem ez a valami itt belül nem hal meg. Sok öreg is mondja, hogy belül fiatal. Szerintem ez reinkarnálódik vagy valami más történik, de szerintem nem tűnik el a semmiben. Elég fura , mert sokan mondják, hogy szellemeké válnak, de szerintem ez nem mindig igaz. Én úgy tudom, hogy csak azok maradnak itt akiknek elintézetlen dolga van. Én személy szerint találkoztam már kísértettel. hárman is voltunk amikor történt és ez a "jelenés" egyre gyakoribb lett. A vége az volt hogy karácsony előtt otthagytuk az albérletet. Nem érdekelt se a kaució sem a további költség de menni kellett, mert rettenetes dolgok történtek ott. Egy szó mint száz. Valami van odaát!
2010. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

A tudosok kutatják a halál utáni "élet" vagy bármi utána következő dolog rejtétéjét (azt is ha csak a semmi van ott). Pillanatnyi állás pontjuk, hogy semmire sincs bizonyítékuk még. Viszont kutatják a fura emlékeket (vannak akik olyan dolgokra emlékeznek amik sose történtek meg velük, sőt esetleg születésük előtt történt meg de vki mással akit nem ismernek) és egyenlőre nem kaptak választ a "miért" "hogyan" és "mi" kérdésekre.


A halálközeli emlékeket már aránylag jól tudják magyarázni, de az utána lévőt nem ismerik. (persze lehet hogy igen csak nem publikus még, de ez csak egy gondolat)


A reinkarnációnak lenne értelme ha a fura emlékekkel rendelkezőkre gondolunk, továbbá a lélek hová tűnését is magyarázná (át vándorol másik testbe). Ugyanis a lelket már "bizonyították". Halála pillanatáben (amikor még ét) lemértek egy ember hogy mennyi a súlya. Majd mikor meghalt és minden távozott belőle (salak ayagok), akkor megint lemérték, majd a távozott slakanyagot is. A ketőt összeadták és kivonták a halál előtti súlyból. Mivel eltérés volt a két szám köztt ezért egyértelmű, hogy valami távozott ami nem megfogható (=lélek). A létezését bizonyítja az is hogy ha meghalunk a karóra megáll amit viselünk (pont akkor áll meg amikor meghallunk, állítólag az elektromosság iatt ami elhagyja a testünket, ami valszeg maga a lélek vagy annak része).


Lenne értelme annak is hogy nincs később semmi, igaz ekkor felmerül a kérdés, hogy honna vagyunk, miért vagyunk és hogyan? Mivel az a tény, hogy élünk nem idokolja az öntudatot (a növények is élnek mégsincs öntudatuk). Ennek mi értelme van ha nincs semmi utána?

A Dalai láma keresése megint tipikusan a reinkarnációhoz kötődik bár tudosok álltal igen kritizált (akár be is magoltathattják az előző dalai lámk életét a gyerekkel hiszen mindenki tudja mit csinl mert híres).


Továbbá kutatják a lélekvándorlást mint olyat. Állítólag nagy tudományos problémát okozott ann egy eset amikor egy korteremben volt egy öreg nő (komában került be) és egy fiatal lány (szintén kómában). Eredetileg nem ismerték egymást, sosem találkoztak, csak ekkor voltak elöször egy szobában, de egy msodperszre sem voltak ébren. Az öreg meghalt és nem sokkal később felébredt a fiatal.


De a fiatla nem emlékezett semmire az életéből viszont az öregnő életére igen (nevekkel, dátumokkal, képekkel - tehát felismerte az ismerőseit a rokonait stb.). Az öregnő nevére hallgatot csak és kivülről ismerte a lakását, a gyúgyszereit mindent. Továbbá az öregnő eredetileg ír szármaású volt tehát tudott írül míg a fiatal Amerikai volt és nem beszélt semmilyen idegen nyelvet (sosem tanult, és nem voltak külfldi rokonai), viszont felébredése után beszélt írül. A probémát azóta se oldották meg, nem tudják mi történhetet.


Én erősen hajlok a reinkarnáció felé (de azért félek a haláltól mert nem vagyo teljesen biztos). Viszont vannak érdekes emlékeim, olyanok amikre anyukám is emlékszik (az érdekessége az, hogy ő is gyerekkora óta emlékszik rá de az ő életében sem volt iaz amire emlékszik. Pszihologus szal nem beszélt soha senkinek sem erről mert hülyének néznék, és fura volt hog én tudtam. A kollégái szerint érdekes és talán emlék az előző életemből amit nem szabad elnyomni vagy nem halad a tudomány).


Egyébkét ha nem lenne semmi utána, akkor honnan van ennyi lélek?


ui: Bocs a hosszú postért, kicsit elszáltam XD :P

2010. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
19:54-es mégis milyen emlékeid vannak az előző reinkarnációdból?
2010. ápr. 3. 20:09
 17/47 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a halál után nem jön semmi. A nagy feketeség.
2010. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim válasza:
83%
De ha van ez a menny-pokol dolog, akkor őszintén, szerintetek van, aki mennybe kerül a mai világban?
2010. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
66%

19:54-s vagyok: Csak kisebb dolgokra emlékszem semmi egetverő sajnos: De emlékszem anyukám kalapjára, amire ő is emlékszik csak éppen nem volt ilyen kalapja :S de ő is gyerekkorából emlékszik a kalapra (már akkor is úgy emlékezett, hogy volt egy ilyen kalapja és vmi történt vele de nem tudta mi, én emlkszem, hogy elfújta aszél és beeset a csatornába, egy fás sétányon, kicsitt olyanon mint a Liszt Ferenc tér de nem ott mert sokkal hoszabb és nincs középen semmi fás rész).


Aztán emlékszem egy szobára, egy régi fém francia ágyra benne, egy fa szék, egy komód és egy nagy tükör, erkély ajtó és emlékszem, hogy egy nagy fa van az erkély előtt. Emlékszem, hogy valaki oda megy és kinyitja az ajtót, nagy fényesség lesz és ennyi (ha nagyon próbálkozom emlékszem a fa ágára ami kin van az erkély előtt). Anyukám emlékszik, hogy egy nagy családi házban laktunk ami előtt volt egy nagy fa (és igen volt erkély is). A probléma már megint az, hogy ez mind nem igaz, sose laktunk nagy családi házban és nem volt a ház előtt fa. A mamám vidéki de a házuk kicsi volt (láttam már) nienc erkély, nincs előtte fa. Anno a nagymamám a ligetben lakott, nem családi ház volt erkély volt fa de nem az erkély előtt, anyukám szerint sosem voltam ott.


Elmeséltem milyen a szoba anyukámnak azt mondta, ezt a szobát ő nem ismeri (szóval nem lehet hogy nem emlékszik, hogy voltam a nagymamánál met ilyen szobája nem volt, szomszédban is van erkély de ott nem voltam gyerekként).


Azóta is kutatom ezek az emlékek honnan vannak. A kalaposat meg lehet magyarázni egy rajzfilmmel ami 2 kalapról szólt, DE azt nem magyarázza anyukám hogy emlékezhetet gyerekként ugyanara a kalapra (merthgy a rajzfilm a szinestv idejéből van de anyukám 41-s születésű). Az erkélyesre most is keresem a megoldást (filmet keresek amiben lenne ilyen jelenet ha nics akokr emlék csak kitudja honnan, ha találok ilyen filmet akkor film emlék, egyenlőre nem találtam ilyen filmet).

2010. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 sulfur válasza:
74%
Ez a reinkarnáció dolog jólhangzik, de! egyre több ember születik. Ezekszerint a lelkek számának is növekedni kell. Akkor nem lehet, hogy el is pusztuljanak? Reinkarnáció során miért törlődik a lélek tudása? Ha nem tud fejlődni ( mert nem tud tanulni a korábbi életének kudarcaiból) akkor mi értelme van? Akkor ez teljesen olyan, mintha születéskor ( vagy egy kicsit korábban) kialakul egy új tudat, ami 60-70 év múlva eltűnik a feketeségben.
2010. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!