Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miben hisztek a halál után mi...

Miben hisztek a halál után mi lehet? Reinkarnáció, szellemé lesz az ember, menny-pokol. Vagy a nagy üres semmi?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 18:26
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
57%
Nincs halál. A test ugyan feloszlik, de a lélek, vagyis a tudat örök. Nincs megszámozva, hogy hány lélek van. Az EGY lélekből (Teremtő, Isten, bármi egyéb elnevezés) származik minden lélek. A reinkarnáció igaz, és a lélek nem felejt. tehát amikor a sok éves tanulással és tapasztalattal meghal valaki, akkor a tudata (lelke) nem felejti el egyáltalán a tanultakat, hanem nagyon is tudja, mit tett jól vagy rosszúl, és legközelebb milyen életet kell választania, hogy megint tanuljon. [link]
2010. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 sulfur válasza:
81%
Na, én valami nagyon rosszat tehettem összes korábbi életemben, mert semmire sem emlékszem. ( ezt szoktam mondani a bíróságon is) :))
2010. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem semmi van utána, vagyis semmi sincs. Olyan, mint egy álom nélküli alvás.
2010. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
De amúgy akik azt mondják,hogy semmi sincs,ti nem is féltek egyáltalán a haláltól??hogy fáj-e,valóban igaz,h szemünk előtt lepereg életünk filmje vagy bármi egyéb??
2010. ápr. 4. 13:33
 25/47 anonim ***** válasza:
70%

22:26-nek mondom: Szerintem új lelkek mindig születnek. Legalábbis ezt mondják, hogy van olyan, hogy nagyon fiatal lélek, olyan ami még elöszö van csak az életben stb. Ha ez így van akkr születnek újak is. Viszont a lélek halála elméletileg a Nirvana, amit állítólag el akarunk érni (na azt nem tudom milyen lehet, valszeg az a semmi). Viszont ha a lélek nincs készen erre akkor nem fog eljutni a Nirvánába hanem újra születik. Engem mondjuk nem vonz a Nirvana inkább visszajönnék megint meg megint. :P


Az előző élet emlékek azért törlődnek (teljesen vagy részlegesen), hogy megint tudjál döntéseket hozni anélkül, hogy azon aggódsz mi lesz a végeredménye. Pl. ha nekem most nem megy a matek akkor következő életemben (ha erre emlékszem) nem merek matek szakra jelentkezni pedig lehet ott már menni fog (hülye példa de elég érthető). Ezért kell törlődnie, a lélek ettől még tanul belőle, ezért vannak a megérzések ("ezt nem kéne csinálni de nem tudom miért" stb.). Elméletben a megmaradt emlékeknek vmirt nagyobb súlyuk volt mint a többinek, jobban benned maradtak ezért nem lettek törölve (pontosabban nem sikerült őket törölni).

2010. ápr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
84%

13:33

Én nem félek. Tökmindegy, hogy félek-e, vagy sem, elkerülni úgy sem tudom, tehát mi értelme félni. Másrészt viszont, ha tévedek, csak jól járhatok.

2010. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
63%
Mi van a "halál" után? Nem akarok közhelyeket, de úgy érzem, hogy ezen dolgok megismerésére nem vagyunk méltóak. Az agyunkat nagyon max 10%-ban használjuk ki. Igazolt dolog a telepátia és még rengeteg dolog. Amíg önmagunkat nem ismerjük teljesen, akkor miért akarunk mindent tudni? Ki tudja mit rejt az agyunk? Ha egy előző életünket csak hipnózis alatt feleleveníthetjük, akkor miért nem inkább azzal foglalkozunk, hogy megismerjük tudatunk teljes egészét? Hogy az emlékekért ne kelljen terapeutához fordulni. Az agyunkban van minden kérdés kulcsa! gondolj csak bele! mik az álmok? Mi a dejavu? Annyi kérdés van még előttünk, de szerintem mindennek eljön az ideje.
2010. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
55%
Egyszer kórházba kerültem vakbél perforációval.
2010. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
72%
rosszra nyomtam. Na bekerültem kórházba és egyből altattak. Tisztán emlékszem, hogy egy hófehér szobában voltam aminek nem tapasztaltam a falait, végtelennek tűnt. Nem láttam a testem kívülről, hanem mintha a saját szemszögemből láttam volna. Örökkévalóságnak tűnt és csodás érzés töltött el ott. Nem akartam felkelni. Azóta vágyom oda vissza. Soha olyan béke és nyugalom nem vett még kőrbe, mint ott. Nem találkoztam senkivel, de tudtam, hogy nem vagyok egyedül. Életveszélyben nem voltam, egy sima műtét volt komplikációk nélkül. Sose fogom érteni mi volt ott, de az a hely volt az ahol tökéletes béke honolt. Nektek van ilyen emléketek?
2010. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
77%
Ez valszeg az altató mellék illetve utóhatása volt. Persz ez attól függ mivel altattak, van egy konrétk ami halucinációt okoz ébredéskor. Engem még ne mműtöttek, anyukámat sokszor de sose mondta, hogy bármi fura emléke lett volna, de őt a régi altatókkal műtötték (manapság sok újfajta van, pl a halucinálást okozó is új).
2010. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!