Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintem Isten nem létezik....

Szerintem Isten nem létezik. Hogy tudnék jól érvelni emellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok hívő. Ez a tény lesokkolta egy vallásos ismerősömet (ilyenkor mindig ugy néznek rám a hívők mintha valami ufo lennék) és ő egy ilyen példát hozott a létezésére: ő teremtette a világot. A semmiből. Ha egy zsebórát darabjaira szedsz, és egy zacskoban rázni kezded, abból az életben nem lesz óra ujra. Tehát nem a véletlen művei vagyunk. De könyörgöm.. az óra egy élettelen tárgy. Az élet élő dolgokból, biológiai folyamatok miatt alakult ki. Szerintem, Isten csak azoknak létezik akik hisznek benne, a hitük teremti meg nekik. Hogy miben hiszel, te döntöd el, szóval a hit döntés kérdése, és én úgy döntöttem hogy nem hiszek. Hogy tudnám ezt úgy megfogalmazni, hogy egy vallásos embernek is elfogadható legyen?

2020. máj. 28. 21:10
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
96%

"Az élet élő dolgokból, biológiai folyamatok miatt alakult ki."


És a biológiai folyamatok honnét vannak? :) A fizika törvényei vajon honnan vannak? Ugyanaz, mint mikor valaki a "ki teremtette Istent" kérdéssel jön.


Ne haragudj már, de én elég szűk látókörű dolognak tartom, hogy hiszel valamiben (Isten nemléte), de érvelni nem tudsz mellette magadtól (=nem gondolkodtál rajta soha, nem tudod megindokolni). Ez ugyanaz a vakhit, amit a hívő embereknek annyi de annyi alkalommal a szemére vetnek, hogy megszámolni nem lehet már. Hadd kérdezzem meg, ha nem jársz valaminek utána, de mégis van meggyőződésed az adott dologról, az mi, ha nem (vak)hit? Nincsenek ismereteid róla, de mégis szimpatikusabb az egyik megoldás, így elfogult leszel, teljes ellentéte bármiféle nyitottságnak.


Ha gondolkozni és kutatni szeretnél, vannak nagyszerű tudósok mindkét oldalon. Az ateisták közül nagyon híres Richard Dawkins, Stephen Hawking, Carl Sagan, Steven Weinberg, stb. Mindnek elérhetők magyarul a kötetei, számos érvet találsz ezekben (az általad említett órás-hasonlatot sem a barátod találta ki, ősrégi érv egyébként :))


Ha nem csak az érem egyik oldalát akarod ismerni, akkor jószívvel ajánlom a fenti olvasmányok mellé John Lennox, Alister McGrath, Michael J. Behe, Francis Collins, stb. munkáit. Ők hívők. (Ha magyar vonatkozást akarsz: Kellermayer Miklós, Csókay András, stb.)


Az itt felsorolt emberekben közös, hogy mind elismert, a saját szakterületükön kiváló tudósok. Ha árnyaltabb képet szeretnél alkotni a dologról, akkor ezekből legalább egyet-kettőt a kezedbe veszel. Ha csak hangzatos érvekkel akarsz dobálózni, hogy "legyőzd" a barátod, akkor elég, ha bárhol belelapozol egy Dawkins-kötetbe.


Innentől rajtad áll.

2020. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
91%
Ha már bizonyítani akarod, hogy nem létezik, azt erősíted, hogy nagyon is létezik.
2020. máj. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Elég ha kedvesen de határozottan ezt mondod neki:

-Kérlek, intelligens emberek módjára tartsuk tiszteletben egymás hitét vagy nézőpontját!

Nincs értelme érvelni, a biztos választ nem tudja bizonyítani senki, egy vitában csak vesztesek vannak. Egy bölcs kínai mondás szerint az a legjobb háború, amit el sem kezdünk.

2020. máj. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
48%

Én is az agnoszticizmusban hiszek. Ha valami oknál fogva mégis vitatkozni szeretnék egy hívővel, akkor valószínűleg arra kérdeznék rá, hogy miért van ennyi éhező, szenvedő, beteg kisgyerek, Isten miért nem óvja meg az ártatlan, jó embereket. Ha ő teremtette a világot, miért ilyen szenvedésekkel telivé teremtette, valamint ha mident, mindenkit ő hozzott létre, akkor az ördögöt is és az ateistákat is. Azt mondják, hogy mindenki olyan, amilyennek Isten teremtette, téged miért teremtett ateistának? Erre egy hívőtől sem kaptam még értelmes magyarázatot. Tényleg nem érdemes amúgy velük vitatkozni, mert ha csak szimplán kétségeid vannak és kérdezel valamit, azt is támadásnak veszik. Én ezért nem vagyok vallásos, pedig évekig járattak hittanra meg minden kutyafülére.

Egyébként a te példád is tök jó, de nem fogod tudni úgy mondani, hogy elfogadja.

2020. máj. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
16%

14: Te még annyira sem vagy képben, mint a kérdező.

Ilyen érvekkel, amiket felhoztál, bármely vallásos körberöhögne, de még talán egy-két ateista is. Az emberek maguk teszik pokollá az életüket. Szabad akaratról hallottál? Ha nem lenne a világ vagyona az 1% kezében, akkor simán jutna étel, megfelelő színvonal mindenki számára, szóval a nagy "érved" itt meg van válaszolva.

2020. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
65%
Hehe, mondtam, hogy ez lesz! :D Valamiért általában a vallások emberek tök erőszakosak. Persze, nem mindenki, de szinte az összes vallásos ismerősöm kifejezetten rosszindulató. :/ Hát nem tudom, egy fájdalmas betegséggel születő csecsemőnek hol a szabad akarata. :( Ezt válaszold meg kérlek.
2020. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
68%
Hol van Isten és milyen szabad akaratról beszélsz, amikor látsz egy szenvedő, beteg kisbabát? Vagy amelyik meghal, hogy a fenébe tudta volna pár kis hónapnyi életével, ami neki jutott teljesíteni a sorsát?
2020. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
0%
16: Te forgatod ki az én mondanivalómat.Semmi erőszakos nem volt benne, de akiben annyi intelligencia sincs, hogy minimálisan is tűrje a kritikát, azzal nem tudok mit kezdeni, szóval itt le is zárom veled ezt a beszélgetést. Az utolsó szó úgy is a tiéd lesz, de legyen, már elég hülyét csináltál magadból így is. :)
2020. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a vallásos emberek miért röhögnének körbe? Nekik elfogadóaknak kéne lennük, nem? Tudod, a betegség nem csak a szegény embereket érinti, milyen vagyonról beszélsz te? :D
2020. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál a kérdésemre, gondoltam, hogy nem fogsz. :)
2020. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!