Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintem Isten nem létezik....

Szerintem Isten nem létezik. Hogy tudnék jól érvelni emellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok hívő. Ez a tény lesokkolta egy vallásos ismerősömet (ilyenkor mindig ugy néznek rám a hívők mintha valami ufo lennék) és ő egy ilyen példát hozott a létezésére: ő teremtette a világot. A semmiből. Ha egy zsebórát darabjaira szedsz, és egy zacskoban rázni kezded, abból az életben nem lesz óra ujra. Tehát nem a véletlen művei vagyunk. De könyörgöm.. az óra egy élettelen tárgy. Az élet élő dolgokból, biológiai folyamatok miatt alakult ki. Szerintem, Isten csak azoknak létezik akik hisznek benne, a hitük teremti meg nekik. Hogy miben hiszel, te döntöd el, szóval a hit döntés kérdése, és én úgy döntöttem hogy nem hiszek. Hogy tudnám ezt úgy megfogalmazni, hogy egy vallásos embernek is elfogadható legyen?

2020. máj. 28. 21:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

20: Azért nem válaszoltam a kérdésedre, mert lezártam a veled való beszélgetést, hiszen értelme sincs. Tudnék rá válaszolni, de az neked nem lenne elég, így nem is fogom magam azon törni, hogy meggyőzzelek. Könyveld el, hogy győztél, diadalmaskodtál, aztán majd ha eljön az időd nézel egy nagyot.

Normális emberek számára egy érvem van Isten mellett.

Nem sokba telik hinni benne, megnyugtató érzés is, hogy nem vagy egyedül, ha meg nincs akkor sem vesztettél semmit, viszont ha létezik csak nyertél vele. :)

2020. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
54%
Én tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre, te kezdtél el támadni, nem én téged, de mondom, ez is eléggé jellemző, ahogy a kínos kérdések kikerülése is. :(
2020. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

22: Tényleg érdekelhet téged, ha már privátban is jöttél harcolni, persze nem állok le veled.

Nem a válaszomtól függ az életed, de jól esik látni, hogy így vergődsz. Nézz utána. Másrészt nem vagyok keresztény, sem vallásos, szóval ezzel nagyon mellélőttél. Istenben bár hiszek, de szabadgondolkodású vagyok, így legközelebb a keleti filozófia és a spiritualitás áll hozzám, szóval még nagyobb hülyét csináltál magadból most. Gratulálok! :D

2020. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
De hogy beszélsz te velem? Hogy jössz te ahhoz hogy lehülyézzél, közben vallásról meg Istenről beszélsz? Milyen spiritulitás ez? Tudsz válaszolni a kérdésemre vagy nem? :)
2020. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

24: Te tényleg nem tudod értelmezni minimálisan sem amit mondtam.

További szép napot! :D

2020. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetnék veled személyesen is, kíváncsi lennék, hogy úgy lenne-e ilyen nagy arcod és ilyen nyugodtan hülyézgetnél-e le. :)
2020. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
26: Minden további nélkül, csak nem szakítok rád időt, az a probléma. :D
2020. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
De most nem értem, miért nem lehet válaszolni a kérdésre. Ne haragudj, ha megbántottalak. Tényleg kíváncsi vagyok a válaszra, ezt most teljesen komolyan mondom.
2020. máj. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
28: Azért nem válaszolok a kérdésedre, mert eleve azt úgy tetted fel, hogy bármilyen választ is kapsz rá, neked az a fontos, hogy azt kétségbe vond. Nem számít, hogy logikus, vagy teljesen hülye választ adok-e rá, mondjuk, hogy azért, mert Mózes kettényitotta a tengert, neked az a fontos, hogy utána leírhasd a válaszod rá, hogy na tessék, nekem volt igazam, ez egy hülye.
2020. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Eskü nem fogom kritizálni, semmi rossz szándék nincsen bennem. Tényleg csak segítség lenne számomra, hátha másképp tudnám én is látni a világot, lehet nem csak nekem segítene. Előre is köszönöm, ha leírod, nem fogok rá semmit reagálni már, szép hétvégét! :)
2020. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!