Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintem Isten nem létezik....

Szerintem Isten nem létezik. Hogy tudnék jól érvelni emellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok hívő. Ez a tény lesokkolta egy vallásos ismerősömet (ilyenkor mindig ugy néznek rám a hívők mintha valami ufo lennék) és ő egy ilyen példát hozott a létezésére: ő teremtette a világot. A semmiből. Ha egy zsebórát darabjaira szedsz, és egy zacskoban rázni kezded, abból az életben nem lesz óra ujra. Tehát nem a véletlen művei vagyunk. De könyörgöm.. az óra egy élettelen tárgy. Az élet élő dolgokból, biológiai folyamatok miatt alakult ki. Szerintem, Isten csak azoknak létezik akik hisznek benne, a hitük teremti meg nekik. Hogy miben hiszel, te döntöd el, szóval a hit döntés kérdése, és én úgy döntöttem hogy nem hiszek. Hogy tudnám ezt úgy megfogalmazni, hogy egy vallásos embernek is elfogadható legyen?

2020. máj. 28. 21:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

30: Rendben, maximum nem így lesz, de akkor magadból csinálsz hülyét.

Részemről úgy gondolom, de ez kizárólag magánvélemény, hogy mindenkinek van egy feladata. Ezért van az, hogy valaki nehezített pályán indul (szegény körülmények, rossz szülők, betegségek), és van akinek minden adott volt (gazdag család, jó élet). Úgy gondolom, hogy az univerzum szempontjából azoknak az embereknek, akiknek nehezebb az életük, nagyobb megpróbáltatásai azért vannak, mert meg kell fejlődniük valamit. Meg kell érteniük valamit. Mindenkinek van egy feladata, amiért itt van. Van, aki újra és újra reinkarnálódhat, amíg nem érti meg, hogy miért van itt.

Nekem is van betegségem, és olyan állapotban volt pár évvel ezelőtt, hogy azonnali beavatkozást igényelt, azonban én azt mondtam, hogy megküzdök vele magam, és úgy is lett. Fél év múlva olyan tüneteket produkáltam, mint a tünetmentes, egészséges emberek. Én az egész gyerekkorom végigszenvedtem, gépekre voltam kötve, vizsgálatról-vizsgálatra hurcoltak engem, de hálát adok érte, mert felkészített arra az életre, amiért igazán hálás lehetek. Volt annyi kitartásom, hogy észrevettem a lehetőségeket.

Van a másik oldala persze, akik végigszenvedik az életüket, de ez már egyén kérdése, a lehetőség mindenkinél adott, csak élni kell vele.

2020. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
#31 tehat te a karmaban hiszel
2020. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
32: Istenben hiszek, hogy van egy erő, ami ezen jelenségek fölött áll.
2020. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Úgysem lesz egyező az álláspontotok. El kell fogadni, hogy mindenki másban hisz és ezt a témát lezárni.
2020. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Nem számítottam ennyi válaszra😮 szeretném kiegészíteni a mondandóm, egy válaszoló azt írta, nincs érvem. Van, nem is egy. Direkt úgy írtam, hogy 'jól megfogalmazni'. Csak kiváncsi voltam ti mit írtok. Valamint : igen, már elgondolkodtam, mi van, ha tényleg létezik. Ha tévedek mikor azt mondom, (szerintem) nincs olyan hogy Isten. Vajon a hívők is belegondoltak már, mivan ha nincs? Érdekelne. Egy másik válaszoló azt írta, bármit írnak a Istenhívők, nekem az a lényeg hogy megcáfoljam. Ez nem így van. Bár elsősorban a nem vallásosak válaszaira számítottam, hogy ők ilyen helyzetben mit mondanának, nem nézek 'hülyének' senkit - mint ahogy irtad-😊 köszönöm a válaszokat, mindenki gondolatkifejtésére kiváncsi vagyok, az eredeti kérdésemtől függetlenül.
2020. máj. 29. 20:53
 36/39 A kérdező kommentje:
Oh bocsánat, azt hittem az egyik válaszoló nekem szánta a válaszát😅 Egyébként milyen érdekes, valaki azt írta, az szól mellette, hogy megnyugtató hogy nem vagyunk egyedül. Hogy nem veszítünk semmit ha nincs, de csak nyerünk ha van. Hát, én nem fogok hinni valamiben csak azért hogy ne érezzem magam egyedül. Bár biztos megnyugtató lehet, gondolom. Ennyi erővel egy képzeletbeli barátban is hihetnék. A másik, hogy azért sem hinnék valamiben, hogy nyerjek vele. Ha létezik Isten aki kegyes, meg megbocsájtó és szabad akaratot adott, akkor biztos elnézi hogy nem hiszek benne.Én így vagyok vele..
2020. máj. 29. 21:36
 37/39 ...Laci ***** válasza:
Egy kicsit elméleti a nagy kérdés, hogy létezik-nem létezik. Ha például találunk rá egyetlenegy érvet, hogy miért létezik, akkor már felesleges minden találgatás.
2020. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szimplán mond azt neki hogy te nem vagy vallásos és kérd szépen hogy ne akarjon győzködni mert nem fogod megváltoztatni a véleményed. Én is ateista vagyok de láttam a világukat belülről köszönöm szépen nem kérek belőle. Kérdezd meg hogy miért engedte Isten hogy gyerekeket küldjenek a keresztes háborúba mert volt ilyen is csak ezt szépen eltusolták vagy miért engedte Isten hogy pedofil papok gyerekeket molesztáljanak és miért engedi Isten hogy egyházi bíróság tárgyalja az ilyen papok ügyét. Vagy miért engedte Isten hogy beteg apácát nyiffantsanak ki mert azt hitték megszállta az ördög kikötözték éheztették es stb közbe csak epilepsziás volt. Vagy miért engedte Isten hogy Kis Szent Terézzel így bánjanak a társai miközben súlyos tüdőbeteg volt de senki nem vette észre sokáig még az orvosok sem. Szerintem van bőven sara a keresztényeknek, tisztelet a kivételeknek de ha egyszer vki nem tudja elfogadni azt a szót hogy a másik nem hisz és nem tiszteli és érvel mellette akkor nem is igazán barát, mert nem tudja elfogadni és tolerálni hogy a másik nem olyan mint ő. A jehova tanuit egy mondattal küldtem el anno. Mindig ezzel házalnsk: Olvasta a Bibliát. Mire én: Olvastam héberül görögül és magyarul is megtenné hogy békén hagy? Egyéb kérdés?

Mivel elkezdted szapulni hogy nagy hiba hogy legalább egyszer el kéne olvasni.


Ja olvastam teli van öldökléssel, apa lánya szexxel, gyerekek lemészárlásával, beteg ember kínzásával, egy tarsadalom elpusztitasaval mert tul sokat szexeltek. Csak azt nem ertem ha letezik szerintuk szabad akarat akkor itt teljes ellentmondasok vannak legfoképpen a gyerekek keresztes haboruba kuldesevel es felesleges ervelni hogy de az a papok hibaja, nem az egesz egyhaz eltusolt undorito emberek ellen elkovetett bűncselekménye.

2020. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

*házalni

*mivel elkezdtek szapulni

Javítva

2020. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!