Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Aki nem hisz a szellemekben,...

Aki nem hisz a szellemekben, az komolyan elhiszi hogy az a sok ezer felvétel mind kamu vagy megmagyarázható? Vagy esetleg járt már személyesen állítólagosan kísértet járta helyen és nem tapasztalt semmit?

Figyelt kérdés
2020. dec. 2. 14:38
 131/162 SZücsöm ***** válasza:

127. Akkor nézzük újra


1. "továbbfejlődött, ahogy új és új információk birtokába kerültünk"

Pontosan ezt állítom én is csak annyi a különbség hogy én még valószínűsítem azt is hogy újabb 150 év múlva még több új információ birtokába fogunk kerülni és még tovább fog "finomodni" a tudásunk.


A 126-os válaszomba már leírtam hogy miért hit kérdése bizonyos értelemben a tudomány is és te az előbbi fogalmazásoddal szépen be is bizonyítottad nekünk. Hisz valóban a tudomány 150 évvel ezelőtt NEM VOLT PONTOS tehát téves adatokban(vagy következtetésekben) HITTEK. Csűrheted csavarhatod a szót ahogy akarod. Nem tudom miért okoz neked ez a tény fizikai fájdalmat. Nem lesz ettől kevesebb a tudós társadalom.


2. Nem is lényeg csak egy másik kutatást hoztam fel példának.


3. Ja hogyha a "részmagyarázat" nem egyenlő a "rész igazsággal" akkor tök jó nincs itt semmi látnivaló. :D


4. De a meditáció bizony ezós volt az alap állításban se hitt a tudomány azaz hogy képesek az emberek meditáció által megváltoztatni a "tudatállapotukat" ahogy a hipnózis is tudatos álom. De ahogy te is írtad a tudomány nem foglalkozik az ezós baromságokkal és így elég kicsi rá az esély hogy bármilyen jelenleg ezós téma "át szökdeljen" a tudományos síkokra.Viszont ha meg is történik ilyen a közel jövőben akkor megint mondhatjátok majd hogy ááá ez soha nem is volt ezóóóós. Amúgy ami most pl menő egyes tudományos berkekben az a holografikus univerzum lehetősége és a párhuzamos dimenziók lehetősége, ezek is eléggé ezók nekem ha neked nem is(és ezzel nem állítom azt hogy bármelyik is igaz lenne)Továbbá egyes okostojások szerint nem létezik anyag de szerintem már ezt is írtam és ezt is mondták már ezósok (de erről se állítok semmit és azt is értem hogy ezek csak teóriák... jelenleg)


5. Már írtam halálközeli és reinkarnációs emlékek pl. És igen én is értem az okát hogy ez miért "csúszós talaj" viszont még így is vannak akik legalább megpróbálnak járni rajta. És itt se állítok semmit isten mentsen hisz én se észleltem még 1iket sem.


De vannak dogmák. Az a dogma ha valakiben napjainkban már egy gondolat felmerül pl arról hogy a földi élet nem "magától" alakult ki hanem valamilyen teremtő erő keze benne volt akkor már ha tudományos berkeken belül dolgozik örülhet ha csak kiröhögik.


Leállhatunk filozofálgatni hogy régen a lapos föld vagy a piócákkal való gyógyítás vagy a kivéreztetés tudomány volt e de nincs értelme mert nem erről szól a fáma. Hisz ma már mind 2en tudjuk hogy ez nem igaz. Viszont akkor neked ugyan olyan "szent igazság lett volna az ezen "tudásokba" vetett hited mint az hogy a fürdővíz a sátánizmus melegágya. Én csak arról beszélek hogy ma se látjuk azt hogy jelenleg miben tévedünk és miben van igazunk.


Én meg visszaválaszolnék mivel igazából bizonyos értelembe "kikutatták" hogy hova eredeztettethető vissza a folklór (ha lehet így nevezni) még jóval a coca cola előttről. ;)



Holdkőzetes. Nem is állítottam azt hogy ne lenne megbízható. :D De általában az ember a saját érzékeiben is megbízik. Persze tudom hogy erre mondhatod azt hogy de te még abban se lehetsz biztos amit érzékelsz csak is akkor ha valamiféle egyéb mérő műszerrel is igazolni lehet (hisz : "This is the way" ahogy egy Mandalórien tudós mondaná) a jelenséget/észlelést. De mi van ha még nincs ilyen kifinomult műszer. :D


"A valószínűsítés/hithez".... aha értem szóval a fagyit jégkrémnek akarod hívni...ahogy tetszik. De most komolyan ez már tényleg csak a szavakkal és azok értelmezésével való játék volt.



A többivel egyet értek.(max abba tudnék még belekötni hogy nem lehet félig megdönteni valamit vagy azt is írhattam volna hogy nincs olyan hogy félig finom sör.)


Amúgy ez már nem csak szócséplés hanem valamilyen perverzió válfaja. :'D

2020. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/162 anonim ***** válasza:
78%

SOKKAL több ember tapasztalta már a Mikulást, mint a szellemeket.

Gyerekek százmillió tapasztalták, hogy reggel ott van az ajándék a csizmában. Tehát, miről beszélünk?

Ezerszer elmondtam, hogy milyen követelményeknek kell egy bizonyítéknak megfelelnie. Voltak esetek, amik megfeleltek ennek, azaz dokumentáltan, több, független, nem befolyásolt állapotban lévő ember is ugyanazt a beszámolót adta róla, és ellenőrizhető volt, és megismételhető is. Mondok egy példát. 1820-ban, Hans Christian Orsted felfedezte az elektromágnesességet. Hoppá, hogy nem a szellemeket? Nem. Ő csak azt észlelte, hogy az iránytű kitér. Persze, gondolta ezek alapján, hogy van valamiféle kapcsolat a mágnesesség és az elektromosság közt, között, de pontosabban megmagyaráznia csak később sikerült. Kérdezheted, hogy ez hogy jön ide. Úgy, hogy történt egy jelenség, amit nem tudtak teljesen megmagyarázni. Szerinted mihez kezdtek? Azt gondolták, áhh, biztos a szellemek voltak, vagy nekiálltak megvizsgálni és megmagyarázni?

Ha történik valami olyan dolog, (aminek megtörténtét alátámasztó dolgok megfelelnek a módszertani követelményeknek) amit nem tudunk megmagyarázni, nekiállunk vizsgálni, és megpróbáljuk megmagyarázni.

Ahogy történik ez lassan ötszáz éve. Mert ez a tudomány.

Bizony, ha az ezósok tudnak hozni ilyen megmagyarázatlan dolgokat, amik megtörténtét bizonyító állítások megfelelnek a módszertannak,

akkor teljesen lényegtelen, hogy ki vette észre ezt a megmagyarázatlan dolgot. De ha megfelel ezeknek a követelményeknek, akkor már nem lesz ezós!

Tehát rajta! Egyszer már hoztál egy dolgot, amit nem tudtál megmagyarázni. Igaz, nem felelt meg a módszertani követelményeknek,

de ennek ellenére adtam rá vagy egy tucat lehetséges magyarázatot.

A társaid is megtehetik azt, hogy elmennek egy állítólagos "kísértet járta házba", írnak azt ott dokumentált, mért dolgokról egy, a követelményeknek megfelelő tanulmányt, és publikálják valahol. Persze ezt nem könnyű megcsinálni, de előttetek a lehetőség.

2020. dec. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/162 A kérdező kommentje:

132

"A társaid is megtehetik azt, hogy elmennek egy állítólagos "kísértet járta házba", írnak azt ott dokumentált, mért dolgokról egy, a követelményeknek megfelelő tanulmányt, és publikálják valahol. Persze ezt nem könnyű megcsinálni, de előttetek a lehetőség."

Ne zavarjon hogy van vagy kismillió csoport akik paranormális tevékenységekkel foglalkoznak és le is dokumentálják őket, de hát ugye azoknak nem hiszünk. Mi lenne a garancia arra hogy elhinnéd azt amit én leírok?

2020. dec. 4. 08:54
 134/162 anonim ***** válasza:
91%

@131

Áhh.

1.-a 126-os válaszodba leírtad,hogy miért hit kérdése: én meg leírtam utána, hogy miért NEM!

-Erre nem tudok mit mondani. Teljesen érthetően leírtam az előző kommentemben, hogy mindig csak a jelenlegi tudásunk szerint állíthatunk dolgokat. Se ezt, se a hit definícióját nem értetted meg. NEM, NEM HITTEK. TUDTAK. OTT és AKKOR tudtak. Ha most gondolnák azt, mint akkor, akkor hinnének, de nem most gondolják. Mi a fene nem érthető ezen? Egyszerű jelen és múlt idő.(ráadásul mivel, mint írtam, csak bővülni, finomodni szoktak, vagy esetleg pont hogy szűkítődik a hatáskörül,

{a tudományos elméleteknek} még ez sem teljesen igaz, hiszen az általuk megfogalmazott állítások legnagyobb része még most is áll)

3. Az eredeti kérdés mi is volt?

Ja, hogy mely tudományos elméletek fogalmaznak meg részigazságokat.

Erre a helyes válasz az, hogy egyik sem, hiszen mindegyik azzal a dologgal foglalkozik, amit leír. Az ősrobbanás az ősrobbanással foglalkozik, nem azzal, hogy mi volt előtte, és mi lesz majd a jövőben. De szerintem ez sem olyan bonyolult, hogy ne érthetnéd meg.

4. A tudomány nem hisz. Mivel előtte nem voltak a módszertannak megfelelő, a meditáció jótékony hatásáról szóló ismeretek, nem foglalkoztak vele. Megjegyezném, hogy a meditációs technikák jelentős része még ma is ezós, mert ugyanúgy hülyeségekre, upssz, bocsánat, "alátámasztatlan állításokra" alapszik.

5. Halálközeli élmények: foglalkoztak is velük, biokémia.

A reinkarnációt nem tudom, de szerintem azzal kapcsolatban is volt vmi.

-nincsenek dogmák. Könyörgöm, egy definíciót nem lehet elolvasni? A dogma megkérdőjelezhetetlen igazság. BÁRKI, BÁRMIKOR

megcáfolhatja az összes tudományos elméletet, ráadásul a falszifikálhatóság a tudományos módszertan egyik alapja.

Érdekes, az MTA vezetője egy keresztény idegtudós, nekem is van jó pár keresztény ismerősöm, aki tudományos berkeken belül mozog. Egyikükkel sem esett még meg semmi ilyesmi. Milyen érdekes...

(Persze a fundikat ugyanúgy kiröhögik/kiröhögjük, mint az ezósokat)

2020. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/162 anonim ***** válasza:
71%

Ha megfelelően dokumentálják, akkor szépen le lehet ülni, és magyarázatot keresni a rögzített jelenségekre. Ilyen egyszerű.

Magyarázat lehet az, hogy Frodó és a szellemek együtt trollkodnak,

meg az is, hogy a hőtágulás miatt recsegett egy gerenda a szomszédban.

2020. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/162 anonim ***** válasza:
Na, pápá, nekem ennyi elég volt:)
2020. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/162 A kérdező kommentje:

"NEM, NEM HITTEK. TUDTAK. OTT és AKKOR tudtak"

Igen például a tudósok is tudták louis pasteur-ig hogy a fertőző betegségeket a mérgező levegő okozza...

Szerintem ennyi ésszel ne nagyon próbálj te kiokítani senkit jancsika...

2020. dec. 4. 09:12
 138/162 anonim ***** válasza:
78%

Nem, te idióta, ők nem tudták, mert semmi bizonyítékuk nem volt arra, hogy a "Mérgező levegőből" származnának. 14oldalon keresztül próbálunk okítani téged, erre te ideokádsz megint egy akkora hülyeséget, ami megint csak a te szellemi mélységedet támasztja alá...

Komolyan mondom, az egész emberi fajra szégyent hozol...

Szánalmas.

2020. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/162 A kérdező kommentje:

138

Na mi van itt vagy még?

[link]

"The theory was eventually given up by SCIENTISTS and physicians after 1880,"

Tehát ha nem "tudták", akkor hogy jutottak erre a következtetésre?

Akkor most tévesen tudták vagy csak te általad mondottakal ellentétben csak hittek benne?

2020. dec. 4. 10:59
 140/162 anonim ***** válasza:
91%
Sok mesét nézel.
2020. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!