Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Aki nem hisz a szellemekben,...

Aki nem hisz a szellemekben, az komolyan elhiszi hogy az a sok ezer felvétel mind kamu vagy megmagyarázható? Vagy esetleg járt már személyesen állítólagosan kísértet járta helyen és nem tapasztalt semmit?

Figyelt kérdés
2020. dec. 2. 14:38
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/162 anonim ***** válasza:
45%

Több szellemes műsor is megy/ment a tv-ben pl kísértetjárta kórtermek, egyházban a kísértettel, montana szellemei, sötétedés után, szellemkalandok meg mit tudom én milyen hülye címük van magyarul.


Az a szánalmas hogy még soha senki se vett videóra semmit.


De az evp-ket folyamatosan rögzítik mint a gép. Az egy létező dolog de semmit se bizonyít.


[link]

2020. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/162 anonim ***** válasza:
68%
#95: Mi a fontos az éjfélben? Ezt soha nem értettem. A szellemek miért csak éjjel képesek megjelenni?
2020. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/162 SZücsöm ***** válasza:
11%

92 attól függ hogy hogyan definiáljuk a bizonyítékot.

Bár nem olvastam végig a vitátokat de a 96 osnak abban teljesen igaza van hogy a mai tudomány álláspontja szerint hitelesen semmi se bizonyítja a lélek/szellem létét.


Ennek ellenében bár nem rég még én is teljesen materialista voltam azt kell hogy mondjam hogy valószínűleg mégis van igazság az "ezós" tanokban is.


Ennek több oka van. Az egyik hogy rá kellett jönnöm hogy a mai tudományosan elfogadott elméletek "nagy" része vagy 1. csak hit kérdése 2. többféle módon értelmezhető 3. részigazság 4. tévedés. 5. esetleg nem is érinti a témát a tudomány.


Saját környezetemben már több olyan embert is ismertem akik olyat észleltek ami tudományosan max úgy lehetett volna megmagyarázni hogy bolond az illető vagy hazug viszont nem voltak se bolondok se hazugok.


Már vannak olyan pszichológusok,kutató csoportok akik reinkarnációs emlékek,halálközeli élmények,testen kívüli élmények és az ESP témája után kutatnak és "mind" arra a következtetésre jutott hogy van valami a témában.


Továbbá ott vannak a személyes tapasztalatok/élmények legyenek azok az esemény tapasztalói vagy a külső szemlélők mint pl a rengeteg kórházi nővér. Ezeknél érthető hogy a tudomány miért nem tud számolni ezen esetekkel de ettől függetlenül léteznek és nem kis számban.


Továbbá vannak olyan tudományos kísérletek amiket több féle módon is lehet értelmezni pl a fotonokkal való kísérletek stb. amik egyes ezós tanokba szépen bele illenek.


És vannak olyan kutatások és kutatók amiket/akiket bár szapulnak hogy nem eléggé "tudományosak" de arra már senki se vette a fáradtságot hogy cáfolják is az állításukat. pl.Leonid Vasiliev/Emoto Masaru


Továbbá azt is észrevettem hogy ma már pont a fordítottja van mint a középkorban. Ma már azokat "üldözik" tudományos körökben akik fel merik tenni a kérdést hogy pl: mi van ha Darwinnak nem volt igaza. (Amire igen nagy az esély.)


Ja igen és vannak a nemrég még ezós hülyeségnek vélt témák mint pl a meditáció amiről már Nobel díjas kutatás is kimondja hogy van benne valami.


Tehát SZERINTEM ma sincs mindenben igaza (sőt) a tudományban ugyan úgy ahogy akkor sem volt amikor azt vallottuk hogy a föld az lapos és egy tógás bácsi teremtette az életet.


Viszont én azt se hiszem el hogy a sok millió személyes tapasztalatom alapuló észlelés mind vagy bolond/vagy hazug emberek beszámolója lenne. Sőt hallucinációval se lehet megmagyarázni nagy részét. Vagy azért mert az illető már nem hallucinálhatott volna vagy azért mert olyan információ tudtában volt az észlelés után amit hallucinációval nem szerezhetett volna meg.


Tehát én megértem azt hogy a tudomány miért nem tud mit kezdeni az "ezós tanokkal" hisz ha létezik is valamilyen jelenség akkor azt jelenleg semmilyen műszerrel nem tudjuk mérni.


Viszont ezzel a hozzáállással se szerelem se gondolat se szomorúság nem létezik stb. Hisz mérni nem tudjuk csak belső megtapasztalás útján tudjuk hogy létezik.

2020. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/162 anonim ***** válasza:
14%

Mondjuk a 94-es mond valamit... A holdraszállást is csak videón láttuk, szóval az is lehetne fake. Én nyilván elhiszem, hogy jártunk már ott, de attól még igaza van, ezt nem lehet tagadni. Az is ugyanúgy hitbeli kérdés dolga. Ha a legtöbben azt mondanék, hogy nem igaz, akkor te is elkezdenél kételkedni benne. Az is csak egy videó, tehát simán lehet fake. Erről ennyit.


A másik dolog: miért kellene meggyőzni bárkit bármiről? Ez ugyanolyan, minhogy az evolúciós emberkéknek hihetetlen, hogy egy magasabb erő teremtett mindent, és hihetetlen minden, ami le van írva a Bibliában, míg egy teremtős emberkének hihetetlen, hogy egy állat random gondolt egyet, hogy ki kellene mászni a vízből és a semmiből évmilliók alatt növesztett magának lábakat, majd szárnyakat a repüléshez.

A Bibliát sokszor fordítgatták, szinte biztos, hogy sok mindent totál elfordítottak benne és nem úgy írták le régen, ahogy mi olvashatjuk, az evolúcióról és minden tudományágról még ma is derülnek ki hihetetlennek tűnő dolgok, állandóan van valami új felfedezés.


Nem kell ennyire emberien viselkedni. Semmi köze hozzá senkinek, hogy ki miben hisz.

2020. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/162 anonim ***** válasza:
21%

"...a mai tudományosan elfogadott elméletek "nagy" része vagy 1. csak hit kérdése 2. többféle módon értelmezhető 3. részigazság 4. tévedés. 5. esetleg nem is érinti a témát a tudomány."


Tudnál ezekre példát mondani?

2020. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/162 anonim ***** válasza:
16%

@103 Most nincs időm lebontani minden egyes bekezdésedre, hogy miért beszélsz hülyeségeket. Talán majd este.

@104 Te sem vagy különb nála. Komolyan, anyira sötét vagy, hogy képtelen vagy elolvasni a hit definícióját, ****???

Hit az, ha úgy vagy meggyőződve valamiről, hogy nincs rá semmiféle bizonyítékod. A holdraszállásról szóló felvételek valóságát illetően akárhányszor merültek fel kételyek, eloszlatták őket, minden állítólagos cáfolat megbukott. Ráadásul ezen kívül is számtalan bizonyíték van a holdraszállásra. Míg a kamu szellemes videókra nemhogy nincs más, maga a videó is cáfolható.

Tehát nem, a holdraszállásban SEM hinni kell, hanem TUDNI, hogy igaz.

Míg az evolúció bizonyított TUDományos TÉNY, a kreósok nemhogy nem bizonyított, hanem egyenesen cáfolt dolgokban HISZNEK.

Se én, se a racionálisan gondolkodó emberek nem szoktak hinni semmiben, legfeljebb valószínűsítenek dolgokat.

2020. dec. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/162 SZücsöm ***** válasza:
73%

105 Tudnék.


1. BigBang elmélet/Darwin elmélete/tudtommal amióta létezik a quantum fizika szabadon válogathatsz több száz téma közül.


2. Fotonokkal való kísérletek(több is van): "Ezósok" szerint a foton arra reagál a kísérletben hogy van egy megfigyelő(tehát az emberi tudat megváltoztatja az anyagot), egyes nem ezósok szerint arra reagál hogy a szemből/kamerából szintén fény általi energiaátadás keletkezik és ezért viselkedik máshogy a foton amikor megfigyelik, erre jött az "ezósoktól" az a válasz hogy egy másik kutatás eredménye arra jutott hogy minél jobban vagy többen koncentrálnak a fotonra annál intenzívebb az eltérés. stb.



3. Szintén Darwin/BigBang/fotonokkal való kisérlet stb.


4. Rengetegszer tévedett már a tudomány és valószínűleg fog is még. De hogy 2 kedvencemmel példálózzak: Sajnos már nem emlékszem rá ki volt az az "álom/alvás" kutató (és kikeresni is lusta vagyok) aki több tucat embert kutatott akik azt állították hogy tudatos álom létezik és át is élték már. De ez a kutató azt állította hogy a kutatásban résztvevők mind hazugok és hülyék és mind ezt költői túlzással arra alapozta hogy ő még ilyet soha sem észlelt. És egyszer csak eljött az a nap amikor ő is átélt egy ilyen álmot és konkrétan csak ennyi kellett hogy az eddigi elméletét dobja a kukába hisz a másik több tucat kísérleti alany lehet hülye de ha már ő észleli akkor az már más tészta.


Továbbá akire viszont emlékszem az Elizabeth Blackburn aki Nobel díjat kapott egy kutatására amiben az is szerepel közvetetten hogy meditációval hozzájárulhatsz ahhoz hogy tovább maradj egészséges és "fiatal". Továbbá más kutatások már arra is rájöttek hogy meditációval valóban különböző "tudatállapotokba" is át lehet lépni. Nem rég viszont még a meditáció is csak humbug volt tudományos körökön belül.


5. Itt is szabadon válogathatsz. NDE/OBE/ESP stb. vagy azt mondja a tudomány hogy ilyen nincs mert csak. vagy azt hogy csak hallucináció.

Csak mind eközben pl Carl Jung is azt mondta hogy olyan sok NDE-s és Reinkarnációs emlékkel rendelkező ember beszámolója létezik hogy már matematikailag is kell benne kennie valaminek de az a minimum hogy kutatni kéne őket. Na már most vannak is szervezetek akik ezen állítólagos jelenségeket kutatják és ha feltételezzük azt hogy az általuk közölt adatok nem nagyobb hazugságok mint amilyeneket a mainstream tudománytól kapunk akkor bizony nagyon sok mindent nem érint a jelenlegi tudomány.


És én azt is elhiszem hogy amikor Tesla az állította hogy: “The day science begins to study non-physical phenomena, it will make more progress in one decade than in all the previous centuries of its existence.” akkor nem csak a levegőbe beszélt.

2020. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/162 anonim ***** válasza:
0%

Nahde utolsó ha valamiről csak azért tudsz, mert azt valaki leírta, akkor csak elhiszed amit leírt.

Ha valaki leírja hogy a holdra szállásra van bizonyíték, akkor az bizonyíték? Vagy csak elhiszed hogy van rá bizonyíték?


Te például TUDOD hogy léteznek fotonok, nahde még 1et se láttál. Szóval nem tudod, csak elhiszed.


Nem az a lényeg hogy létezik-e hanem az hogy te nem tudod csak elhiszed.


Odamentél a holdra és láttad az usa zászlót? Nem, de elhiszed hogy ott van...

2020. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/162 anonim ***** válasza:
20%

Na nézzük, előző.

"...a mai tudományosan elfogadott elméletek "nagy" része vagy 1. csak hit kérdése 2. többféle módon értelmezhető 3. részigazság 4. tévedés. 5. esetleg nem is érinti a témát a tudomány."


Erre kellett volna példát mondanod.

1. Mind az evolúció, mind az ősrobbanás, mind a kvantumfizika alapvetései tudományosa bizonyítottak, tehát egyik sem hit kérdése.

2. Nem értelmezhető több módon. Hogy az ezósok abszolút hozzá nem értésükben mit értenek félre, mibe magyaráznak bele dolgokat, annak semmi köze a valósághoz. Gondolom a hullámfüggvény-összeomlásra gondolsz(ebből is látszik, hogy fingod sincs, miről beszélsz...).

Nos, azt nemes egyszerűséggel magának a mérésnek az elvégzése okozza. Amit elvégezhet egy gép is, semmi köze ennek a tudathoz.

Úgyhogy ez nem jött össze.

3. ??? Milyen részigazság?

4. Mi köze _egy_ "kutató" arroganciájának a tudomány tévedéseihez?

Talán azért volt humbug, mert előtte semmilyen bizonyíték nem volt arra, hogy hatásos.

5. Ha egy témát nem érint a tudomány, akkor az nem tudományos, és értelemszerűen tudományos elméletek sem sincsenek róla.

Az általad említett dolgok egyébként továbbra is olyanok, amelyekre az égvilágon semmilyen bizonyíték nincs, mert pár ember "tapasztalata", mint már mondtuk, nem az.


Tehát mind az 5-re hülyeségeket írtál.

Még valami?:)

2020. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/162 anonim ***** válasza:
3%

109 egy dolog biztos, te nem vagy tudós.

Még azt se mondanám hogy féltudású vagy mert a 108 legalább konkrét példákat írt.

Te meg csak fröcsögsz meg pattogsz össze-vissza hogy tudomány tudomány!


A tudomány nem vizsgálja az ezós dolgokat. Felesleges mindig hivatalos bizonyítékot követelni.


Az is biztos hogy ha holnap bejelentenék a tudósok hogy mégis lapos a föld, te azonnal elhinnéd.

2020. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!