Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Rejtélyes igazságok c....

A Rejtélyes igazságok c. filmet csak én hiszem kicsit gyanúsnak, vagy más is? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Imádom, egyik, sőt, megkockáztatom, kedvenc sorozatfilmem, de néha eléggé gyanús.

Ezalatt azt értem, hogy oké, hiszek a szellemekben, de ott azért olyan dolgokra nyomják rá a "fact"-et, ami azért már komolyan mondom, egyszerűen meghaladja azt a határt is, amin belül a természetfeletti világ képes hatással lenni az emberekre.

A "fiction" feliratot meg sokszor olyanra nyomják rá, amik viszont egészen hihetőek.


Néha már horrorba megy át egy-egy rész, és azokra "fact"-et adnak.


Lehet, az a helyes magyarázat ezekre, hogy néhány ember extrém képzelgéseket lát akkor, amikor meghal valaki, valaki segíteni akar neki, és ezáltal olyan dolgokat csinál/lát, amiket ő maga sem hinne el, de a helyzet mégiscsak megmutatja neki? Az amolyan horrorosabb részeknél pedig mindig az van, hogy csakis a főszereplő látja magát rossznak, rondának, félelmetesnek...

Ez még úgy kábé meg is nyugtathatná a gyengébb lelkű nézőket, viszont sok olyan rész is van, amiben ártatlanokkal történnek a rossz dolgok.


Csak én gondolom így a sorozat lelkes nézői köüzül, vagy más is belegondol néha, hogy ez már azért kicsit túlzás?


Normálisan, légyszíves!


(ugyan még csak 11 vagyok, de mivel a sorozat hatására elkezdtem érdeklődni a másvilág iránt, eleget tudok róla, és ezért tudom ilyen szemmel nézni a filmet. Ja, és kérlek ne írjatok olyanokat, hogy ilyen idősen még nem ilyen filmeket kéne néznem, meg hasonlók, mert engem ez érdekel, és már szeretnék végre normális válaszokat kapni erre a kérdésemre...)


2010. nov. 7. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%
azokra nyomják rá a factot amelyeket elbeszélések alapján filmesítettek meg, és nem a forgatókönyv írok találták ki. amúgy hol adják?
2010. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Jah, tényleg én is észrevettem hogy a leghihetetlenebbek az igazak, a hihetőbbek meg a hamisak. Egyszer pl. volt egy olyan hogy egy kisfiú félt valami szekrényben lakó emberevő szörnytől, és ezért gúnyolták a barátai. Egyszer a barátai felmentek a szobájába, ahol volt az a bizonyos szekrény, és a kisfiú az egyiknek azt mondta hogy ha olyan bátor menjen be a szekrénybe. Be is ment. Aztán mikor kinyitották, csak a ruhái voltak ott. Na és erre azt mondták hogy igaz :O Persze :D
2010. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

1. sajnos nem rég hagyták abba a játszását, de én nekem dvd-n van meg rengeteg rész. Amúgy köszönöm.


2. Azt a részt még nem láttam.

De például a legnagyobb sokk számomra az a rész volt, amiben egy nőt meg akart kérni a szerelme, és erre elment egy sminkeshez, akinek miután végzett a munkájával a csaj azt mondta, nem fizeti ki, mert nem tetszik neki, erre a csaj megátkozta, és délután a srác sem kérte meg, amire az volt az indok, hogy a csaj kezdett nagyon bunkó lenni, de ezt ő úgy fogta fel, hogy biztosan kezd mégiscsak hatni az az átok, aztán belenézett a tükörbe én komolyan mondom, egy a durvább horrorfilmekbe illő arc nézett vissza rá.

Ez egy éve volt.


Aztán persze ez igaz volt. Én úgy igazán itt kezdtem el foglalkozni komolyabban a szellemekkel, természetfeletti dolgokkal, stb., és itt kezdtem el egy kicsit arra is gondolni, hogy nem biztos, hogy itt mindig igazat mond a Johnatan Frakes.


De még tudnám sorolni

2010. nov. 7. 14:57
 4/75 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Régebben én is néztem ezt a sorozatot, én is szerettem. Én teljes mértékben hiszek a természetfeletti dolgokban, erőkben, mert azok vannak, léteznek, számos példa van rájuk a világban. Viszont az is lehetséges, hogy konkrétan ez az egész sorozat egy kitaláció, egy ,,fikció", és csak a nézettségért megy, de az is lehet, hogy nem. Rengeteg ehhez hasonló élményt jegyeztek már fel, és amik a sorozatban vannak kicsit durvább részek is, amikre azt mondták, hogy igazak, én valószínűnek tartom, hogy megtörténhettek, hiszen senki sem tudta eddig megszabni azt a határt, amin belül képes a természetfeletti világ az emberekre hatni. És szerintem nem fogják tudni. Az emberek nagy nagy többsége pedig még az ilyen dolgokban sem hisz. De örülök, hogy vannak még olyan emberek, mint te, akik már ilyen idős korban érdeklődnek efféle dolgok iránt, és nem egész nap a számítógépes játékaikat nyomatják, meg az idétlen mai meséket bámulják, hanem tágul kicsit a látókörük, mint neked, és nem lesznek majd annyira földhözragadt gondolkodásúak. És szerintem nagyon értelmes is vagy, a veled egykorúak sokan egy épkézláb mondatot sem tudnak alkotni. Szóval így tovább!

2010. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
a lifenetworkon adják most is, tegnap is néztem:)
2010. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
100%
de abból az átkozósból kiderült hogy csak beképzelte a csaj, az meg simán hihető szerintem, de attól a pofától én is megijedtem még úgy 4 éve 11 éves koromban
2010. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Én is pont annyi vagyok!

Igen, tudom, anyukám is ezt mondta (öcsém akkor még csak nyolc volt, ott megfogadta, hogy soha többé nem nézni, aztán másnap persze már negyed órával a műsor kezdete előtt ott várt a tévé előtt, őt nagyon megviselte, hetekig átjárt hozzám este aludni).


De azért akkor is bizarr ez az egész. Ilyet azért ember semmilyen átok miatt nem igazán tud beképzelni.


Vagy mégis? (mindenesetre, nem lettem volna szívesen a helyében)

De

2010. nov. 7. 15:04
 8/75 A kérdező kommentje:

Annak, aki az én hosszú kommentem után írt, mondom, hogy én szoktam írni regényeket, már hármat teljesen befejeztem, a negyediken dolgozok.


Amúgy ha az osztálytársaimnak, barátaimnak mondom, hogy ha este a pizsibulin becsapódik az ajtó,(zárt ablak, zárt ajtó), az nem biztos, hogy természetes erő miatt van, kiröhögnek, legjobb barátnőm az ilyen beszólásaimért kezd egy kicsit eltávolodni tőlem, de én akkor is hiszek ebben.

De azért azon az estén egy kicsit merevvé tettem a levegőt, mert az ajtó háromszor is bezáródott, haha, de azért viccen túl, én komolyan gondolom, sőt, biztos vagyok benne, hogy ott valami erő munkálkodott.

2010. nov. 7. 15:09
 9/75 anonim ***** válasza:
jaaa ezt én is észrevettem:S
2010. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
ez csak film !!
2010. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!