Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Rejtélyes igazságok c....

A Rejtélyes igazságok c. filmet csak én hiszem kicsit gyanúsnak, vagy más is? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Imádom, egyik, sőt, megkockáztatom, kedvenc sorozatfilmem, de néha eléggé gyanús.

Ezalatt azt értem, hogy oké, hiszek a szellemekben, de ott azért olyan dolgokra nyomják rá a "fact"-et, ami azért már komolyan mondom, egyszerűen meghaladja azt a határt is, amin belül a természetfeletti világ képes hatással lenni az emberekre.

A "fiction" feliratot meg sokszor olyanra nyomják rá, amik viszont egészen hihetőek.


Néha már horrorba megy át egy-egy rész, és azokra "fact"-et adnak.


Lehet, az a helyes magyarázat ezekre, hogy néhány ember extrém képzelgéseket lát akkor, amikor meghal valaki, valaki segíteni akar neki, és ezáltal olyan dolgokat csinál/lát, amiket ő maga sem hinne el, de a helyzet mégiscsak megmutatja neki? Az amolyan horrorosabb részeknél pedig mindig az van, hogy csakis a főszereplő látja magát rossznak, rondának, félelmetesnek...

Ez még úgy kábé meg is nyugtathatná a gyengébb lelkű nézőket, viszont sok olyan rész is van, amiben ártatlanokkal történnek a rossz dolgok.


Csak én gondolom így a sorozat lelkes nézői köüzül, vagy más is belegondol néha, hogy ez már azért kicsit túlzás?


Normálisan, légyszíves!


(ugyan még csak 11 vagyok, de mivel a sorozat hatására elkezdtem érdeklődni a másvilág iránt, eleget tudok róla, és ezért tudom ilyen szemmel nézni a filmet. Ja, és kérlek ne írjatok olyanokat, hogy ilyen idősen még nem ilyen filmeket kéne néznem, meg hasonlók, mert engem ez érdekel, és már szeretnék végre normális válaszokat kapni erre a kérdésemre...)


2010. nov. 7. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Én is szerettem ezt a sorozatot, még régebben a Viasaton néztem. Igazad van, néha túlzásnak tűnnek a történetek, de azért elgondolkodtató, hogy mi van, ha mégis igaz, amit igaznak mondanak a végén.


Nekem egyébként te is egy rejtélyes igazságnak tűnsz.Mostanában nem jellemző, hogy ilyen normálisan tudjon fogalmazni egy tizenéves, főleg, hogy még csak 11 éves vagy:-)


A pillangó hatás című filmet ismered? Készült két folytatása is, de az első film a legjobb, a második nem túl jó. Viszont a harmadik szerintem van olyan jó, mint az első, csak kissé más stílusú.

Van nekem is néhány naplóm és képem, arra gondoltam, hogy kipróbálom, hátha vissza tudok menni arra az időpontra:-)

2010. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem olvastam végig a rengeteg választ, de bemondják mindig az elején, hogy a történetek a valóságon ALAPULNAK. Eléggé kiszínezik szerintem.. Így jobban eladható.
2010. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
Tényleg, mint már néhány (vagy csak egy, lehet) előző válaszoló is mondta; nem biztos, hogy megtörténtek, csak nem a forgatókönyvírók találták ki, hanem már íródott róla elbeszélés, regény, novella...
2010. nov. 23. 06:42
 44/75 anonim ***** válasza:
Én is szeretem ezt a sorozatot. Szerintem nem hülyeség, hiszen megmondják melyik a hamis és melyik az igaz. Elmagyaráznak mindent.
2010. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim válasza:
Számomra igencsak félelmetes volt a sminkes csaj története.:| Amikor azt néztem 8 voltam.Anyum azzal nyugtatott hogy ez csak hasonlít,egy beképzelt fikcióra...én elhittem viszont 5 hónapig csakis azzal a csajjal álmodtam,nagyon féltem...amint lehunytam a szemem ő került elém..ezek után kb.egy évig nem néztem de most újra csak nézem a Life Network-ön.Már nincsenek annyira horrorizált részek,de bevallom ha leadnák megint az a sminkes rész,nagyon megijednék,pedig már 13 vagyok.
2010. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
ez az? [link]
2010. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

A sminkes pont múlthéten szerdán vagy csütörtökön volt. Az öcsémmel mi spuriztunk, mert őt még nálam is jobban megrémisztette.

De azért az a képregényrajzolós sem olyan nagyon rossz félelmetességet tekintve. Bár a sminkesnek a nyomába sem ér!

2010. nov. 29. 06:34
 48/75 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvenc műsorom,d e mikor befwejezték, majdnem sírva fakadtam. XD Am én is 11 vagyok, nekem az a kedvenc részem, amikor a kiscsajnak meghal a cicája, Gyöngy, aztán a szellemével beszél a kiscsaj, eteti, simogatja, majd amikor a pszihiáter lefotozza őket, kihivatják a fotókat, látszik rajta a macska.

És azt mondták, igaz, Párizsban megtörtént egy ilyen... Ez igazéból hit kérdése, mármint nem vallási, hanem csak úgy miben hiszel, de nem tudom, nekem az a kedvenc részen. XD

2010. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:
Az tényleg nagyon jó rész!
2010. dec. 17. 13:10
 50/75 anonim ***** válasza:
én úgy tudom h azokra adnak igazat,amiben van egy kis valóság,azt mondják mindig h megtörtént egy hasonló eset
2011. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!