Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Rejtélyes igazságok c....

A Rejtélyes igazságok c. filmet csak én hiszem kicsit gyanúsnak, vagy más is? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Imádom, egyik, sőt, megkockáztatom, kedvenc sorozatfilmem, de néha eléggé gyanús.

Ezalatt azt értem, hogy oké, hiszek a szellemekben, de ott azért olyan dolgokra nyomják rá a "fact"-et, ami azért már komolyan mondom, egyszerűen meghaladja azt a határt is, amin belül a természetfeletti világ képes hatással lenni az emberekre.

A "fiction" feliratot meg sokszor olyanra nyomják rá, amik viszont egészen hihetőek.


Néha már horrorba megy át egy-egy rész, és azokra "fact"-et adnak.


Lehet, az a helyes magyarázat ezekre, hogy néhány ember extrém képzelgéseket lát akkor, amikor meghal valaki, valaki segíteni akar neki, és ezáltal olyan dolgokat csinál/lát, amiket ő maga sem hinne el, de a helyzet mégiscsak megmutatja neki? Az amolyan horrorosabb részeknél pedig mindig az van, hogy csakis a főszereplő látja magát rossznak, rondának, félelmetesnek...

Ez még úgy kábé meg is nyugtathatná a gyengébb lelkű nézőket, viszont sok olyan rész is van, amiben ártatlanokkal történnek a rossz dolgok.


Csak én gondolom így a sorozat lelkes nézői köüzül, vagy más is belegondol néha, hogy ez már azért kicsit túlzás?


Normálisan, légyszíves!


(ugyan még csak 11 vagyok, de mivel a sorozat hatására elkezdtem érdeklődni a másvilág iránt, eleget tudok róla, és ezért tudom ilyen szemmel nézni a filmet. Ja, és kérlek ne írjatok olyanokat, hogy ilyen idősen még nem ilyen filmeket kéne néznem, meg hasonlók, mert engem ez érdekel, és már szeretnék végre normális válaszokat kapni erre a kérdésemre...)


2010. nov. 7. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
100%

ÉN nagyon szeretem a sorozatot,az egyik kedvencem,ugyanis jó a hangulata,rendkívül szórakoztatóak a történetek,és néha hátborzongatóbbak a mai tucathorrorknál. Viszont komolyan venni nem igazán lehet. A gond az,hogy nem támasztják semmivel(az,hogy "Ez az eset megtörtént a Keleti parton a 70-es években,és Robert Tralins(RIP) dokumentálta nem bizonyíték),azokat,amikre a "fact"-ot mondják.


Apropó,egy kérdés: Egy haverom mesélt valami történetről,amiben egy láncfűrészes alak mászott ki a tükörből...Valami nekem is rémlik,de nem nagyon emlékszem rá. Valaki esetleg el tudná mondani,hogy volt-e ilyen rész egyáltalán?

2010. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt a részt még én sem láttam, de mivel rájöttem (pontosabban itt írta valaki, én meg megnéztem a tévéműsort a honlapján), hogy a Life Network-ön minden hétköznap adják, (én persze nézni fogom), ha meglátom, írok neked privit.


Amúgy a mai epizódban semmi természetfeletti nem volt.

1. egy életre kelt gorilla

2. két srác találkozott egy csajszival, aki már halott, mint utóbb kiderült (de az elején én azt szűrtem le, hogy az a baj, hogy a lány nem hallja a nyomulósabb srácot, mivel csak a másik kérdéseire válaszolt)

3. egy zsaru képtelen volt megfejteni egy bűnesetet, de az álmában látta a lefolyását, csak a gyilkos arcát nem. A nőt, aki a parton sétált, lelőtték közelről, és amikor összeesett, belekarmolt a gyilkosba eléggé keményen. Aztán amikor felébredt, le volt izzadva, és ezért levette az ingét, és ott voltak a karmolások. Meg ezen kívül minden bizonyíték helyén volt. A kép összeállt. A srác alvajáró volt. (ezt eléggé nehéz volt elítélni, nekem csak Johnatan magyarázata, és a Hannahanna méhei című regény segített xd. Abban is hasonló van)

4. egy templomi kórus tagjainak tilos volt elkésni a próbáról, mivel a kórusvezető akkor nagyon berágott, és éppen ezért még SOHA egyikük sem késett el. De egy nap a két srác, akik együtt mentek, dupla defektet kaptak, a harmadiknak nem indult el a kocsimotorja, a lánynak megállt az órája, és a kórusvezetőnőt pedig egy útlezárás miatt nem engedték át az úton. Valamiért pont ugyanakkor értek oda, és rájöttek, hogy pontban hét óra után egy perccel, beomlott a templom. (ha hét órakor lett volna, nem lett volna hiteles, mert ha hétre érnek oda, általában abban a percben még nem érnek be. De úgy látszik, a rendezők is így gondolkodtak, mint én)

5. egy elátkozott szék története. Ezt nem fejtem ki bővebben, aki beleült, pár napon belül meghalt. Meg aztán a tulaj elkérte az azelőtti tulajdonosok listáját, és ehelyett egy festményt kapott, ami Napóleont ábrázolta ugyanabban a székben. A dátum egyezett, hogy pont a Waterloo-i csata előtti napon ült benne.


A megoldások:


1. hamis (ezt igaznak hittem)

2. hamis (ezt is igaznak hittem)

3. igaz (ez jó volt)

4. igaz (szintén, ez szerintem majdnem csak mindennapi szerencse, már bocsánat)

5. igaz (filóztam, de végül eltaláltam)


Most már lassan mindent igaznak hiszek, azt vettem észre magamon!



Minden válaszírónak köszönöm, és várom a további válaszokat!

2010. nov. 11. 20:25
 23/75 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a részt pont tegnap néztem :)

Persze, a sok szellemes hülyeség igaz, amikor meg Isten segít rajtuk, az csak szerencse, mi? Hát persze.

Mindenesetre a kérdésre visszatérve, a történetek nem feltétlen valósak, sokszor csak annyit monda, hogy valós eseményeken ALAPSZIK. Tehát például annál a székesnél is, szerintem csak kitalálták az egészet, sé ennyi volt csak igaz belőle, hogy volt egy szék, amibe beleülve meghalt pár ember. Tehát nem kell szó szerint venni.

Ez egy jó sorozat. Amúgy ha tudsz letöltési linket első vagy 3. évadhoz légyszi adj :D

2010. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:
Rendben.
2010. nov. 12. 06:48
 25/75 anonim ***** válasza:
A Pirateclub.hu-n szerintem fent van mind a 4 évad. Igaz storage-es szóval lassan jön,de legalább magyar.
2010. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező :D igen én ezt az 5részt ma láttam a life networkon 13órától 14ig van mindennap a life networkon és este 19től 20ig.

igen igen az első kettőt énis igaznak hittem nagyon hihető volt :D bár a gorillásban kicsit kételkedtem de hittem benne

az alvajárót nem hittem igaznak mert nem tudom xD!

a 4. a kórus azt sem azért mert persze mindenki elkésik közben a teplom felrobban

aztán jön a halottnő akinek van 2srác aki belevan zúgva aztán másnap rájönnek hogy öngyilkos volt és már rég halott na ezt nem hittem el


NEM BIZTOS HOGY JÓ A SORREND DE AZÉRT ÉRTED UGYE? :)

2010. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:

Jajjjjjj a halott csajos az első kettő válaszban van :DDDD

az 5ödik a halott szék na ezt elhittem elég hülyeség festeni 1kitalált képet :DDDD

amúgy régen a viasaton adták, énis néztem :)

2010. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

Én is ott "szerettem bele".

A halott csajosban én komolyan azt hittem, hogy egyszerűen nem látja a kisebbik fiút, mert mindig csak arra nézett, de nem pont rá, és csakis a másik kérdéseire válaszolt.

Amúgy a gorillás tökre hihető.


Tegnap pedig négy volt igaz, egy meg hamis, én az elsőt is igaznak hittem. :(

Mostanában már mindent elhiszek!


De az utolsó, a sakkos, az nagyon tetszett, az olyan kedvesen volt megírva szerintem, a tanú csajt egy kicsit megsajnáltam, a kannás meg a szellemes az úgy volt, a hallássérült srác meg különös volt, de mégis logikus.

Nem volt olyan érdekes, mint szokott lenni, de legalább nem volt félelmetes! :)

2010. nov. 13. 10:17
 29/75 anonim ***** válasza:

a tegnap estit nem láttam :( szüleim dr.houset néztek ....

és énis a viasaton szerettem bele szerintem sokkal értelmesebb és érdekesebb mint ezek a szellem vadászok meg ez a mágus a cool tévén nem? egy kis előadás de máris milyen jól kezdődik :DD

ha minden film ilyen lenne kb akkor még a gépet is elhagynám :DDD

2010. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
jaa dee amúgy tényleg a halott csajos mint ha valami mást nézet volna :DD nem figyelt de mégis mint 1válaszoló gép :D rémes
2010. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!