Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Rejtélyes igazságok c....

A Rejtélyes igazságok c. filmet csak én hiszem kicsit gyanúsnak, vagy más is? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Imádom, egyik, sőt, megkockáztatom, kedvenc sorozatfilmem, de néha eléggé gyanús.

Ezalatt azt értem, hogy oké, hiszek a szellemekben, de ott azért olyan dolgokra nyomják rá a "fact"-et, ami azért már komolyan mondom, egyszerűen meghaladja azt a határt is, amin belül a természetfeletti világ képes hatással lenni az emberekre.

A "fiction" feliratot meg sokszor olyanra nyomják rá, amik viszont egészen hihetőek.


Néha már horrorba megy át egy-egy rész, és azokra "fact"-et adnak.


Lehet, az a helyes magyarázat ezekre, hogy néhány ember extrém képzelgéseket lát akkor, amikor meghal valaki, valaki segíteni akar neki, és ezáltal olyan dolgokat csinál/lát, amiket ő maga sem hinne el, de a helyzet mégiscsak megmutatja neki? Az amolyan horrorosabb részeknél pedig mindig az van, hogy csakis a főszereplő látja magát rossznak, rondának, félelmetesnek...

Ez még úgy kábé meg is nyugtathatná a gyengébb lelkű nézőket, viszont sok olyan rész is van, amiben ártatlanokkal történnek a rossz dolgok.


Csak én gondolom így a sorozat lelkes nézői köüzül, vagy más is belegondol néha, hogy ez már azért kicsit túlzás?


Normálisan, légyszíves!


(ugyan még csak 11 vagyok, de mivel a sorozat hatására elkezdtem érdeklődni a másvilág iránt, eleget tudok róla, és ezért tudom ilyen szemmel nézni a filmet. Ja, és kérlek ne írjatok olyanokat, hogy ilyen idősen még nem ilyen filmeket kéne néznem, meg hasonlók, mert engem ez érdekel, és már szeretnék végre normális válaszokat kapni erre a kérdésemre...)


2010. nov. 7. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim válasza:
én most kezdtem el újra nézni az egészet :D ugy kb másfél orája, már tulvok az első 2 részen :D nem nagy szám eddig egyik sem, bár a szekrényes kiscsávós itt volt a 2. epizódban :D de ettől függetlenül már libabőrös a kezem xD
2011. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 Regina válasza:

na akkor... tudom eléggé régi, de én most fedeztem fel. Én is imádom a sorozatot, és 11 éves voltam kb. amikor elkezdtem nézni.

A történetek nagyrésze szerintem igaz (azokra gondolok melyre rá nyomják.)

Pl. az elátkozott szék historia... egy kicsit élvezem, hogy utánajártam ennek, mert érdekelt. A szék valóban létezik, bár azt nem tudom, hogy Napoleon ült rajta, de azt tudom, hogy Angliában az egyik múzeumban megtalálható. Annyira félnek tőle az angolok, hogy föl van függesztve a múzeumba, hogy senki se üljön rá. Rátok hagyom mit gondoltok ezek után.

Vannak persze egy két történet ami fura, és egy kicsit magyarázatot vár, de nem mindig kapjuk meg.

2011. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim válasza:
Kamu az egész, méghozzá azért, mert amire rányomják a fact-et, arra is csak azt mondja, hogy a történet alapja valós. Vagyis úgy, ahogy elő van adva nem történt meg, viszont lehet egy teljesen hihető és megmagyarázható verzió igen (amiben esetleg nincs is semmi természetfeletti).
2011. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
Utolsó, a szekrényes sztorihoz mégis mi hasonlítható, ami valós?:-DDD
2011. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim válasza:
Amúgy amire fact-et nyomnak, azt is csak egy író "dokumentálta", valszeg szóbeszéd útján leírta a dolgot.
2011. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim válasza:

Apám.... Eddig úgy gondoltam minden 11-12 éves a gép előtt és játszik vagy valami marhaságot néz,de előtted le a kalappal. Példát mutathatnál másoknak!


Na de térjünk a lényegre! FIGYELEM,a sminkes sztorit valóban igaznak titulálták,de ahogy azt James elmondta az első évadban: Az igaz sztorikat is ők találják ki,úgy mint a hamisakat. A különbség a kettő között az,hogy a valósnak mondott meséknek van alapja,ami valóban megtörtént,a hamisok pedig "íróik elmeszüleménye" (Imádom mikor Frakes ezt mondja :-) )


Rengetegszer végignéztem a sorozatot,régebben beload-on fent volt mind a 4 évad,hogy ma is azt nem tudom.


Nem vagyok híve a természetfeletti dolgoknak,de hogy túlvilág van az egyszer biztos.A sorozat rendkívül addiktív,annyira letudja kötni az embert,legalábbis engem biztosan. A Youtube-on terjengő f*szágoknak pedig szabad hinni,de nem érdemes...

2011. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim válasza:
Pontosan ugyanezt mondtam én is, ergo amire igazat mondanak, az sincs dokumentálva vagy alátámasztva.
2011. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 Regina válasza:

annyi az egész, hogy utánanéznek, és találnak rá valami jegyzetet, valószínű.

Néha, ha érdekel akkor utána nézek, és akkor talán még kiderül, honnan szedték a legendát, vagy maga a történetet. Csak nehéz utána is eldönteni, hogy mit hiszünk el az egészből, és mit nem.

2012. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim válasza:
A legtöbbször azt mondja, hogy "valósak az ALAPOK" !!!! Tehát lehet, hogy meg sem történt -__-
2012. júl. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim válasza:
Szia! Én is nagyon szeretem a Rejtélyest! Már kb. 3-os korom óta nézzük a barátnőmmel .( 14-leszek)Szinte minden nap nézem. Igen nekem is feltűnt, hogy néha nagyon lehetetlen dolgokat csinálnak, de a végén szokták mondani, hogy valós alapokon, szóval, szerintem egy pici rész valós belőle, aztán a többit köré építették.A kedvencem az a rész amikor van egy csaj és megálmodja, hogy a 30. szülinapján meghal, és kiderül, hogy amikor azt hitte, hogy 30 éves akkor csak 29 volt . és amikor azt hitte hogy 31 akkor volt 30 és meghalt ( ez talán nem volt igaz) Van egy rész amitől iszonyatosan félek! A vörös szemű nénis :S amikor egy kisgyerek lát egy arcot lebegni, és vörös szeme és nem hiszik neki, aztán az anyukája is látja, aztán fogadnak egy dadát,és amikor lefekteti a kisfiút,és becsukja az ajtót, hátranéz és vörös a szeme.. :O
2012. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!