Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A Rejtélyes igazságok c....

A Rejtélyes igazságok c. filmet csak én hiszem kicsit gyanúsnak, vagy más is? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Imádom, egyik, sőt, megkockáztatom, kedvenc sorozatfilmem, de néha eléggé gyanús.

Ezalatt azt értem, hogy oké, hiszek a szellemekben, de ott azért olyan dolgokra nyomják rá a "fact"-et, ami azért már komolyan mondom, egyszerűen meghaladja azt a határt is, amin belül a természetfeletti világ képes hatással lenni az emberekre.

A "fiction" feliratot meg sokszor olyanra nyomják rá, amik viszont egészen hihetőek.


Néha már horrorba megy át egy-egy rész, és azokra "fact"-et adnak.


Lehet, az a helyes magyarázat ezekre, hogy néhány ember extrém képzelgéseket lát akkor, amikor meghal valaki, valaki segíteni akar neki, és ezáltal olyan dolgokat csinál/lát, amiket ő maga sem hinne el, de a helyzet mégiscsak megmutatja neki? Az amolyan horrorosabb részeknél pedig mindig az van, hogy csakis a főszereplő látja magát rossznak, rondának, félelmetesnek...

Ez még úgy kábé meg is nyugtathatná a gyengébb lelkű nézőket, viszont sok olyan rész is van, amiben ártatlanokkal történnek a rossz dolgok.


Csak én gondolom így a sorozat lelkes nézői köüzül, vagy más is belegondol néha, hogy ez már azért kicsit túlzás?


Normálisan, légyszíves!


(ugyan még csak 11 vagyok, de mivel a sorozat hatására elkezdtem érdeklődni a másvilág iránt, eleget tudok róla, és ezért tudom ilyen szemmel nézni a filmet. Ja, és kérlek ne írjatok olyanokat, hogy ilyen idősen még nem ilyen filmeket kéne néznem, meg hasonlók, mert engem ez érdekel, és már szeretnék végre normális válaszokat kapni erre a kérdésemre...)


2010. nov. 7. 14:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

Először még egy osztálytársam kezdte nekem emlegetni a sorozatot.Hihetetlen volt,amennyire elhitte a szekrényest meg az ehhez hasonló,számomra hihetetlen dolgokat.Azt mondom azonban,hogy a legmegmagyarázhatatlanabb dolog is lehet igazság.Például ennél a szekrényesnél lehet,hogy arra alapozták a sztorit,hogy 'minden kisgyerek fél a sötétben,és hogy akkor vetítsük le a történetet egy kicsit rémisztőbben.' vagy pedig valóban ugyanígy volt minden annak a kivételével,hogy lehet,hogy volt a szekrényben egy kijárat..vagy hasonló.Szerintem itt ferdíthették el a dolgokat.:) Szóval oké,hogy hihetetlen a sztori,ahogy leadják,de ettől függetlenül lehet igaz egy része..

Amúgy sokszor említi a műsorvezető,hogy néhány sztorit már megírtak novellákban,regényekben,vagy filmet csináltak a sztorikból..stb.:')


17/L

2013. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:

"Nem kicst, nagyon gyanús :D


Volt egy rész, arról hogy egy kutya elkóborolt, majd a ház elött elütötték , aztán pár nappal késöbb eltemették, következő nap a kisfiú ment iskolába, és majdnem elütötték, de a kutya, kai már halott volt megmentette ... és erre igazat nyomtak :S Ja és a kutya aztán feléledt, magyarul ott maradt , nem volt halott"


A tegnapi adásban erre hamisat nyomtak :D

2013. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim válasza:

Az első válaszoló tökéletesen megfogalmazta, én is mindig ezt mondtam mindenkinek, mondjuk ennyire frappánsan sosem sikerült megfogalmazni. Felesleges elolvasni ezt a 11 oldalt, a lényeg ott van.


Még annyit megjegyeznék, hogy az igaz sztorik közül, a lehetetlenebbek azok természetesen városi legendák. Ugye hallottunk már ilyenekről? Vannak ilyenek, hogy valaki elkezdi mondani, hogy a fiam eltűnt a szekrénybe, aztán szájról-szájra terjed, színesítik, aztán itt amikor feldolgozzák, már itt se úgy teszik, mint ahogy a valóságba megtörtént, ha egyáltalán megtörtént, és nem csak valaki hírverésként mondta vagy mert kattant volt. A véletlen egybeeséses dolgok, hogy pl. volt, hogy valaki véletlen valahogy pont megérezte azt a dátumot amikor a Titanic elfog süllyedni (bocs már pontosan nem tom a story-t, de vmi ilyesmi volt) meg volt, hogy egy napon születtek, elcserélték őket és később összejöttek, tehát ezek amik megtörténhettek és valószínűleg meg is történtek, és nem csak legendák.

2015. jún. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:

Nem gyanús - voltak amik megtörténtek. Az óriásról szóló sztori és a 14 évvel a Titanic katasztrófája előtt megírt könyv például igaz (Morgan Robertson írta meg), úgyhogy akármilyen hihetetlen is, amik igaz történetek rekonstrukciói, azok valamikor valóban megtörténtek.

Azért írok rekonstrukciót, mert nyilván a valóságban gondolom máshogy történt, és csak az írásos feljegyzés alapján tudják úgy eljátszani.

Érdemes egyébként az eredeti angolt letölteni, a magyar szinkron tömve van félrefordításokkal.


#18, az az epizód pont hogy hamis volt. Szerintem te a "Precious" című macskás epizóddal kevered, az speciel igaz volt.

2015. júl. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim válasza:
Nem gyanús!
2016. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!