Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki az, akinek kételkedik a...

Ki az, akinek kételkedik a szellemvilág létezésével kapcsolatban a történetünk elolvasása után?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt Szüleimnél töltöttünk egy hétvégét. Előzményként tudni kell, hogy Szüleim nem hisznek a szellemvilágban és az eseményt megelőző hónapban vásároltak egy antik hatású nagy tükröt a hálószobába, illetve egy kínai ébresztőórát, amit én állítottam be (nem az első ilyen óra volt). Bár ébresztőt nem tettem rá, minden nap 02.00 és 14.00-kor megszólalt (annak ellenére, hogy 24 órásra volt állítva).

Utólag tudtuk meg, hogy néha bekapcsolt magától a TV is, ami addig ment, amíg ki nem nyomták.

Ez volt eddig a hallomásból szerzett információ.

Azon a bizonyos hétvégén a "tükrös" hálóban aludtunk, amikor is felébredtem egy gépiesen csengő szóra, mely úgy hangzott, mintha egy mellettem álló ember súgta volna oda. Felültem az ágyból - az akkor még sötét szobában, majd átgondoltam a dolgot és kezdtem visszafeküdni, hogy biztos magamban beszéltem, vagy álmodtam. Ebben a pillanatban megszólalt Feleségem: - Te is hallottad? Megmondom őszintén, Férfi létemre a hideg futkosott a a hátamon.

Ezután feloltottam a lámpát, 02.00 volt és kiderült, hogy Feleségem ugyanazt a szót hallotta, amit én is.

A csavar a történetben: az a bizonyos szó egy név volt, méghozzá a családunkon belül nekem adott becenév, amiről még Feleségem sem tudott...

Megfogtuk a cuccainkat, átmentünk a másik szobába, reggel Édesanyám megdöbbenten vette észre, hogy nem vagyunk a hálóban. Mikor reggel elmeséltük a történetet, kinevettek minket, mint mindenki, aki hallotta.

Elég ha mi tudjuk, hogy ez nagyon is komoly volt - azóta sem aludtunk ott.



2012. febr. 22. 12:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
A "tükrös" vagyok , engem nem győzték meg. Elhiszem azt , hogy "hallottad" a hangot . De , még az is lehet ( ,meg ezer más kézzelfogható dolog), hogy beszéltél álmodban , a feleséged hallotta és beleszőtte saját álmába . Ilyen létezhet. A szar KÍNAI órának , meg a tükörnek meg semmi köze az egészhez.Édesanyád is azért nevetett ki , mert ő se tapasztalt a házban 30 év alatt hasonlót se.
2012. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Ok, vegyük azt, hogy ez ok, gépiesen beszéltem (mindketten így hallottuk) - bár kétlem.

Még mindig ott van a tv, amit Édesanyám mesélt, hogy otthon voltak és bekapcsolt magától, mákos volt a kép, míg a kábeltévé be van kötve (a távirányítója el volt romolva, elem sem volt benne)...Amikor ők nyomták be, azonnal az egyik csatornát látták.

2012. febr. 22. 13:39
 13/40 anonim ***** válasza:
Ilyen TV-s dolgok nálunk is megtörténnek , néha kacifántosabbak is , De, mivel nem hiszek a gonosz szellemekben , nem is tulajdonítom nekik a történteket.
2012. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Elég hihető. A szellemek, ha mást nem is, de az elektromos eszközöket tudják manipulálni.

Nálunk már jártak szellemek, többször. Ezt most nem részletezném a szkeptikusok miatt.

Egy nagyon drága CO-érzékelő sípolt időnként kb. ugyanakkor. A "szelleműzés" után érdekes módon megjavult. Egyszer a házimozi hangszórói kezdtek el zúgni, majd áramtalanítás után tovább zúgtak, amikor vége lett, a tévé hangszórói zúgtak tovább. Az is fura nekem, hogy egy több, mint egy éve feltöltött mobiltelefon volt a szekrényen és esténként világított fehéren a képernyője, majd bekapcsoltam és a töltés maximumon volt. Nincs az az akksi ,ami egy évnél többet kibír. A lakás egy bizonyos pontján maguktól bekapcsoltak az elektromos játékok, ha ott voltak hagyva, más helyen nem. Érdekes, hogy a legutolsó szelleműzés óta semmi ilyesmi nincs nálunk.

2012. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
90%
Íme a példa,hogy amit az ember nem ért meg ,arra egyből agyament szellemekre gondol. És ha tegyük fel TÉNYLEG nem emberi dolog van benne,abból miért következne a szellemvilág? Ami nem emberi az már szellem??? Ez logikátlan. Bár az én véleményem az,hogy ez egy megrendezett kérdés,amit egy szellemhívő talált ki és bármit is mond az ember valamit megint kitalál,hogy az "igazát" bizonyítsa. Ha azt mondom véletlen a mamád benyomta a tv kapcsolót,erre megkapnám,hogy nyaktól lefele le van bénulva vagy bennt sem volt a szobába....
2012. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos, ki kell, hogy ábrándítsalak: nincs az a történet, ami egy szkeptikust meggyőzne a szellemvilág létezéséről. Csak akkor hiszik el, ha a saját bőrükön tapasztalják. Ezt nem rosszindulatból írom, mindenkinek szíve joga, hogy eldöntse, miben hisz. :)

Személy szerint én hiszek benne. Saját magam is tapasztaltam már a létezését, és a családomban, ismeretségi körömben is jópáran - közülül jónéhány szkeptikus is. Azóta nem szkeptikusok. :D

2012. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Mirk ***** válasza:

Elhiszem, hogy igazat mondasz.


De majd akkor fogok hinni benne, ha a saját bőrömön tapasztalom.

Az a probléma ezzel az egész témakörrel, hogy bizonyítani lehetetlen, csak megtapasztalni lehet esetleg.

De olyasmi amit néha néha megtapasztal egykét ember nem tekinthető bizonyítottnak. Ha minden ember megtapasztalná az lenne.

2012. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Ha családon belüli becenév volt, akkor szerintem nem az újonnan vásárolt cuccokkal került oda "valami", inkább olyan rokon, családtag "suttoghatott", aki tudta ezt a beceneved,persze komolyabb dologról is lehet szó esetleg,de ez majd kiderül, ha esetleg tapasztaltok még furcsaságokat a későbbiekben is.
2012. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%
A szkeptikusok akkor sem hiszik, ha a saját bőrükön tapasztalják.
2012. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
8%

Mondnom kell nektek valamit. Egyetlen egy természet feletti lény sem foglalkozik materiális dolgokkal.

Az a gond, hogy mindenből szenzációt csinálnak.


Én magam is átéltem ilyesmit és végén kiderült, hogy csak érzéki csalódás volt. Igaz én voltam olyan bátor és kisértettem dolgot.


Egy a lényeg ez tuti, hogy fel fújt dolog.

2012. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!