Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azt hiszem a házunkban van...

Azt hiszem a házunkban van valaki/valami, és egyre erősebbek a "jelek". Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Biztosan nem képzelődök, mert szkeptikus vagyok ilyen téren, viszont ami mostanában történik, egyszerűen már nem bírom. És az a durva, hogy egyedül én "érzem".


Az a lényeg, hogy a szobámban van egy sarok, ami nagyon furcsa. 10-11 éves lehettem, mikor abba a sarokba került az ágyam, és ne adj Isten hogy elaludjak, annyira rettegtem. Így kénytelen voltam anyukám mellett aludni, míg át nem rendeztük a szobámat. Utána semmi baj nem volt. Viszont mindig mintha valami lenne ott. Jelenleg egy szekrény van ott, és a fal és a szekrény között sok doboz meg kacat van. Fölötte egy nagy ablak. Éjjel is nem tudom hányszor fölkelek, és valami alakot látok ott. Általában nem szoktam nagy jelentőséget csinálni ilyen téren, mert egyáltalán nem hiszek a szellemekben. Az, hogy a szekrény ajtaja néha kinyitódik, zárt ablaknál mozog a függöny, egyáltalán nem zavar, csak nevetek rajta, bár elég sokszor előfordult már. Viszont kb. 1 hónapja egyre több megmagyarázhatatlan dolog történik. Éjjel 100%ig biztosra mondom, hogy valaki félrehúzta a lábamról a takarót! És nem csak beképzeltem, mert még mondtam is az öcsémnek, hogy menj már innen! de nem volt senki a szobában, hajnali 2 óra volt. Egyszer egyedül voltam itthon, és a szobámból hallottam egy nagy csattanást, berohantam, és láttam hogy egy kabát esett ki a szekrényből. Igaz a kutyám is bent volt, de kis termetű, tehát semmi köze nem volt hozzá, ráadásul egy kabát nem tud ekkora hangot kiadni. 1 hete kb. elalvás előtt nagyon melegem volt, kimentem inni egy pohár vizet, és valami köhögés/krákogás szerű hangot hallottam a szobámból. Senki nem volt bent, még a tv sem ment. De ez mind így hirtelen. a sötét alak, meg a többi már évek óta ott volt, nem rendszeresen, de néha mintha láttam volna éjjel. de ezek kb. pár hete történtek, ráadásul tegnap óta valami olyan szag van a házban, ami hihetetlenül orrfacsaró, és senki nem érzi, csak én. A legdurvább pár napja volt, mikor éjfél volt, teljesen sötét volt a szobámban, csak a telefonomat böngészgettem, és mikor elraktam a párnám alá kicsit foltokban láttam. Nem nagyon voltam álmos, tehát nyitva volt a szemem, és így mikor kezdett tisztulni a látásom, esküszöm hogy valaki ott állt a sarokban. Nem csak alak, vagy árnyék, rendesen, még a szeme is kicsit mintha világított volna. Annyira megijedtem, hogy hirtelen fölpattantam az ágyból, fölkapcsoltam a villanyt, de akkor már nem volt ott semmi. Olyan volt mint valami jelenet egy horrorfilmből. Na akkor volt az a pont, hogy elég.

Először a nagypapámra gondoltam, mert neki is vannak régi ruhái abban a szekrényben, plusz krákogás (cigizett), és ez a szag is olyasmi, mint amilyen szag van a nagymamámnál. Nem akarom megbántani, nem rosszból, de nagyon rossz az a szag :D de utána belegondoltam, hogy volt olyan, hogy abban a sarokban más valami volt, és akkor is éreztem ott valami furcsát, tehát nem a nagypapám lehet az, aki egyébként akkor halt meg amikor 1-2 éves lehettem.


Mint mondtam, elég szkeptikus vagyok, de már kezdek eléggé félni mikor kezd este lenni. Van valami szelleműzéses vagy akármilyen otthoni praktika? Távol állnak tőlem az ilyen dolgok, de el kell ismernem, eléggé beparáztam.


2012. júl. 1. 14:02
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.

hát éppen ez az, hogy a nagypapám aki 95-ben halt meg, az ő ruhái is benne vannak abban a szekrényben. de mikor még nem volt ott a szekrény, akkor is féltem attól a saroktól, tehát nem hiszem hogy köze van hozzá.

A sót már ma mindenképpen kipróbálom, köszi a tanácsot :)

Nem tudom, én arra is gondoltam, hogy lehet csak én látom/hallom/érzem az ilyen dolgokat, mert mióta élek az az én szobám, és én alszok ott, és nem is nagyon szokott napközben sem lenni ott másvalaki. és mivel én már gyerekkoromtól kezdve félek attól a saroktól (még ha rosszat álmodtam akkor is az volt, hogy ott van egy szörny és megöli a családomat, utána meg engem) és lehet azóta ismer? komolyan, ötletem sincs mik lehetnek ezek a dolgok. félek hogy kezdek bedilizni, mert már a webkamerát is beállítottam a sarokba, és mivel a számítógép háttal van a sarokkal, mindig megnézem a kamerán hogy nem-e néz valaki, mert egyfolytában úgy érzem nem vagyok egyedül. pedig eddig kiröhögtem az ilyen embereket, de be kell valljam, mostmár én is hiszek/félek a szellemektől.

egyébként bocsi a sok regényért :) és nincs vizsgaidőszakom

2012. júl. 1. 21:24
 12/42 anonim ***** válasza:
23%
Ahogy itt olvasgatok: hát minek is néznek az emberek meséket, egy fórumon bőven összejön ennyi mesébe illő baromság... legutóbb Stephen King regényeiben olvastam ennyi abrakadabrát a démonok ellen, csak mondjuk ő egy író, aki kitalál sztorikat, de hogy emberek ezeket be is nyelik az elképesztő.
2012. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
29%
Én nem akarom megbántani a szkeptikusokat, de tényleg ne itt oltogassák azokat akik hisznek a témában. A kérdező, gondolom nem találja ennyire viccesnek, ami történik vele. Egyébként megkérdem: mi van akkor, ha többen is ugyanazt a természetfeletti fenomént tapasztalják egy helyiségben, egyszerre?
2012. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
A szkeptikusok csak annyit akarnak, hogy emberek kinyissák a szemüket: olyan dolgokat beszéltek be magatoknak néha, és olyan dolgokban hisztek, hogy majd az fogja megoldnai, hogy az elképesztő. És leginkább nektek rossz, ha ilyenekben hiszetk, és nem hallgattok a józan észre, nem nekünk. Mi vesszük a fáradtságot, hogy megpróbáljunk nektek segíteni azzal, ha szólunk.
2012. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, utolsó hozzászólásodon elgondolkozva most már jobban átlátható a helyzet.Nagyon könnyen lehetséges, hogy épp te teremtesz oda valamit abba a sarokba, a félelmeid, gondolataid által.Ettől függetlenül persze lehet, hogy valóban van ott "valami" amiről te nem tehetsz, de ha folyamatosan rá koncentrálsz, félelmet táplálsz iránta, akkor ez a dolog egyre erősödni fog!Meg kéne próbálnod egy ideig, mondjuk, pár hétig elkerülni azt a szobát,, vagy ha erre nincs mód, akkor próbáld átrendezni, vidámabbá tenni.a nagypapa cuccaitól szabadulj meg.Tegyél a félelmetes sarokba valami szép poszter, vagy csobogót, valamit, ami kellemessé teszi és tereld el róla a figyelmedet.Így talán érezhető lesz a javulás.
2012. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
A szkeptikusokat miért zavarja, ha egyes csoportok maguk között ilyenekről beszélnek, és ilyesmiben hisznek? Megértem ha azokat elítélik, akik újságban hirdetik magukat jó pénzért szerelmikötnek, meg hasonló, de az miért zavarja őket ha valakinek van egy ilyen hite? Nem az ő dolguk hogy felnyissák az általuk tévedésben élőnek ítélt emberek szemét, ez az adott emberek dolga. Egyébként pedig a szkeptikusok a tudományban hisznek, ugyanúgy, mint az ezotériával foglalkozók a maguk igazában. A tudomány korántsem ad választ minden kérdésre, és ha például a matematikát vesszük alapul, a nagy része nem is valós. Viszonylagosságok, és valótlan dolgok halmaza. Erre példa a végtelen nem szakaszos tizedes tört. A valóságban nem létezik ilyen, csak a matematika filozófiáján belül, és csak azért, mert egyes egész számok nem oszthatók egymással. Innentől kezdve azon múlik a dolog hogy elhiszed e hogy léteznek végtelen nem szakaszos tizedes törtek, vagy nem hiszed el. Ízlés kérdése. Persze minél képzettebb valaki a matematikában, annál több ilyennel találkozik. Én csak iskolai képzésben részesültem, de már ott sokminden sántított. A matematika is csak filozófia(javarészt), mint az ezotéria, vagy a parapszichológia. Úgyhogy kedves szkeptikusok, ne akarjátok olyan buzgón felnyitni mások szemét, mert ti is sok képtelenségben hisztek:)
2012. júl. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Régen is rengeteg természetfelettinek hitt dolog volt és a tudomány nagy részét megválaszolta és ahogy fejlődött a tudomány egyre több kérdésre adott választ.Nekem mindegy, hogy ki miben hisz, inkább az az idegesítő, mikor az ezósok be akarják mesélni a sok hülyeséget a rendes embereknek. Az ezósok olyanok, mint a szerepjátékosok,csak ők nem pár órát játszanak egy kisebb társasággal, hanem folyamatosan és az egész világot játéktérnek tekintik.
2012. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Csak olyanoknak lehet bemesélni bármit is, akik eleve hisznek benne. Akiben fel sem merül ezotériával kapcsolatos kérdés, azt nem is lehet győzködni. Az elvakult babonás ezoterikusokat sem értem meg, ugyanúgy ahogy a vakmaterialistákat sem, nincs különbség, ugyanaz a végletesség.
2012. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Én ezt inkább azokra értettem, akik a tv-ben ilyen betelefonálós műsorokban vannak. Szánalom az egész.
2012. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Rejtelmesrengeteg: csúsztatsz a gondolatmenetedben. Először is, a szkeptikus nem az, aki mindent elvet, hanem az, aki addig nem hisz el valamit, amíg annak nincs valami látható hitele.


Azt írod: a tudományban hiszünk, de az nem ad mindenre választ. Mi ezzel tisztában vagyunk. A tudománynak van egy követhetúő folyamata, állítások hangzanak el, majd ami bizonyítást nyer, az bejön a köztudtaba, és így fejlődik tovább, pontosan a kételkedésen keresztül.


Ezzel szemben az ezotéria az első pillanattól kezdve, ahogy valaki agyában megfogan, tényként kezel mindent. Mindent! Legyen az bármi, ami tartalmazza a "rezgés", "energia", "harmónia" és "aura" kulcsszavakat, a többiről nem is beszélve, abban elkezdenek vakon hinni.


Persze hogy mindenki abban hisz, amiben akar. Ezért vannak a vallások. Hogy létezik-e Isten, az hitkérdés. De az ezotéria legtöbb állítását a legalapvetőbb tudományos ismereteinkkel simán lehet cáfolni, és a többi is minimum kétséges. Akkor miért jó benne hinni? Nem célravezetőbb szerinted olyanban hinni, ami létező dolog? Nem káros szerinted, hogy emberek az életük valós alakítása helyett olyanokban hisznek, ami számukra semmit nem tud nyújtani? Persze bele tudják magyarázni hogy igen, de a tények azt mutatják, hogy ezek a mechanizmusok nem működnek. Sőt, közel sincsenek ahhoz, hogy hatást fejtsenek ki.


Miért állítod, hogy mi nem a jó célt szolgáljuk, amikor embereket megpróbálunk a földre visszahúzni, hogy ember, nőj már fel, a mesékben hiszel. Tudósaink, olimpiai bajnokaink, orvosaink tengődnek, a sarlatánok meg baromi jól keresnek emberek hiszékenységén.

2012. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!