Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azt hiszem a házunkban van...

Azt hiszem a házunkban van valaki/valami, és egyre erősebbek a "jelek". Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Biztosan nem képzelődök, mert szkeptikus vagyok ilyen téren, viszont ami mostanában történik, egyszerűen már nem bírom. És az a durva, hogy egyedül én "érzem".


Az a lényeg, hogy a szobámban van egy sarok, ami nagyon furcsa. 10-11 éves lehettem, mikor abba a sarokba került az ágyam, és ne adj Isten hogy elaludjak, annyira rettegtem. Így kénytelen voltam anyukám mellett aludni, míg át nem rendeztük a szobámat. Utána semmi baj nem volt. Viszont mindig mintha valami lenne ott. Jelenleg egy szekrény van ott, és a fal és a szekrény között sok doboz meg kacat van. Fölötte egy nagy ablak. Éjjel is nem tudom hányszor fölkelek, és valami alakot látok ott. Általában nem szoktam nagy jelentőséget csinálni ilyen téren, mert egyáltalán nem hiszek a szellemekben. Az, hogy a szekrény ajtaja néha kinyitódik, zárt ablaknál mozog a függöny, egyáltalán nem zavar, csak nevetek rajta, bár elég sokszor előfordult már. Viszont kb. 1 hónapja egyre több megmagyarázhatatlan dolog történik. Éjjel 100%ig biztosra mondom, hogy valaki félrehúzta a lábamról a takarót! És nem csak beképzeltem, mert még mondtam is az öcsémnek, hogy menj már innen! de nem volt senki a szobában, hajnali 2 óra volt. Egyszer egyedül voltam itthon, és a szobámból hallottam egy nagy csattanást, berohantam, és láttam hogy egy kabát esett ki a szekrényből. Igaz a kutyám is bent volt, de kis termetű, tehát semmi köze nem volt hozzá, ráadásul egy kabát nem tud ekkora hangot kiadni. 1 hete kb. elalvás előtt nagyon melegem volt, kimentem inni egy pohár vizet, és valami köhögés/krákogás szerű hangot hallottam a szobámból. Senki nem volt bent, még a tv sem ment. De ez mind így hirtelen. a sötét alak, meg a többi már évek óta ott volt, nem rendszeresen, de néha mintha láttam volna éjjel. de ezek kb. pár hete történtek, ráadásul tegnap óta valami olyan szag van a házban, ami hihetetlenül orrfacsaró, és senki nem érzi, csak én. A legdurvább pár napja volt, mikor éjfél volt, teljesen sötét volt a szobámban, csak a telefonomat böngészgettem, és mikor elraktam a párnám alá kicsit foltokban láttam. Nem nagyon voltam álmos, tehát nyitva volt a szemem, és így mikor kezdett tisztulni a látásom, esküszöm hogy valaki ott állt a sarokban. Nem csak alak, vagy árnyék, rendesen, még a szeme is kicsit mintha világított volna. Annyira megijedtem, hogy hirtelen fölpattantam az ágyból, fölkapcsoltam a villanyt, de akkor már nem volt ott semmi. Olyan volt mint valami jelenet egy horrorfilmből. Na akkor volt az a pont, hogy elég.

Először a nagypapámra gondoltam, mert neki is vannak régi ruhái abban a szekrényben, plusz krákogás (cigizett), és ez a szag is olyasmi, mint amilyen szag van a nagymamámnál. Nem akarom megbántani, nem rosszból, de nagyon rossz az a szag :D de utána belegondoltam, hogy volt olyan, hogy abban a sarokban más valami volt, és akkor is éreztem ott valami furcsát, tehát nem a nagypapám lehet az, aki egyébként akkor halt meg amikor 1-2 éves lehettem.


Mint mondtam, elég szkeptikus vagyok, de már kezdek eléggé félni mikor kezd este lenni. Van valami szelleműzéses vagy akármilyen otthoni praktika? Távol állnak tőlem az ilyen dolgok, de el kell ismernem, eléggé beparáztam.


2012. júl. 1. 14:02
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
23%

Kedvezmény, adó visszatérítés...ezek is csak fogalmak.az ember -találta ki-őket, mint ahogy tulajdon képpen a matematikát is.A nyelveket, a zenét és még sok minden mást, ami az ember és találékonysága nélkül nem létezne ebben a világban.

A "természetfeletti " jelenségek viszont léteznek, akár ki akar találni ilyesmit az ember, akár nem.

2012. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Ez úgy igaz, hogy vannak jelenségek, amire a tudomány még nem adott magyarázatot. De ez így van rendjén.


Azért nem kötelező az első magyarázatot rögtön hanyatt-homlok elhinni, az ember azért használja már az agyát, ha már lett neki.

2012. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Azért ez valahol nagyon elszomorító ám... a matematika nem létezik, a zene is csak kitaláció, még az adóvisszatérítésed is... bezzeg a természeetfeletti lények, azok aztán léteznek!
2012. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Tudod, mi a még szomorúbb?Hogy hiába találok ki természetfeletti lényeket, mégsem jönnek létre.Bezzeg a matematika, az igen...az létrejött.

Meg a szellem a szobámban, az is létezett, láttam.Csak sajnos nem én találtam ki :(

2012. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
51%
Nem erős, csak te érzed annak, ez csak téged háborít fel:) Tulajdonképpen te nem sokat tudsz a valódi ezotériáról, így nem tudod mi az amihez a matematikát viszonyítom:) Te csak a babonákat, és a divatos hülyeségeket ismered, nem az ezotériát. Ha pedig nem idegesítene, nem is foglalkoznál a kommentjeimmel. Az igazi ezotéria ugyanúgy kutató tudomány, mint bármelyik másik, ami belőle nőtte ki magát. Aki valóban foglalkozik ezotériával nem fogad el tényként mindent, hanem megvizsgálja egy viszonyrendszer szerint, amit a kidolgozói nem az ujjukból szoptak, hanem hosszú időn keresztül kutattak. A régi korok nagytudású emberei nem babonákban hittek, hanem bizonyítható, és kikövetkeztethető dolgokban, bár a módszertanuk kevésbé támaszkodott mérőeszközökre. Ezen bizonyítási eljárások végeredménye az, amiben te hiszel. A tudomány. Mert ha nem fogadod el a tudomány egyes elméleti tételeit, akkor senki nem fogja tudni neked bebizonyítani azok létezését. Ugyanúgy, mint hogy te nem fogadod el az ezoterikus tudomány tételeit, így nem bizonyítható be számodra a létezésük. A nagy része annak, amit tudománynak vélsz, valamihez képest létezik csak, egy viszonylagos adat. Ami pedig viszonylagos, az csak filozófiai szinten érdemel említést, bár ezt előszeretettel felejtik el az emberek. Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy a tudomány fölösleges. Épp ellenkezőleg. Nagyon hasznos. én például olyan iskolába jártam, ahol emelt szinten tanítottak nekünk biológiát. Megtanultam, szerettem, érdekel a mai napig is, de érdekes módon az ezotéria nem ütközik össze bennem a biológiával, mert összeegyeztettem a viszonyítási pontokat. A matematikában nem merültem el ennyire, mert az már túl elméleti volt számomra. Nem mondom, hogy kezdj el kutakodni az igazi ezoterikus tanok után, mert biztos vagyok benne hogy kínszenvedés lenne számodra, mert láthatólag ragaszkodsz a valóságodhoz. De ha egy kis kutatást végeznél nyitottan, nem elzárkózva, akkor sok olyasmit felfedezhetnél ami elgondolkodtat. Persze nem a nők lapjában kell ezotéria után kutakodni. Persze ezt nem fogod megtenni, mert fölöslegesnek tartod, és ez a vita csak egyre dühít. Úgyhogy részemről lezártnak tekintem, mert nem fogjuk egymást meggyőzni, ellenben teleszemeteljük a kérdező üzenőfalát. Érdemi választ te nem fogsz adni a kérdésére, én meg már kifejtettem a véleményemet.
2012. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
53%

Nem, én értelmes párbeszédre törekszem veled, de amit most írtál, azt abszolút a mindentudás szemszögéből írtad. Te tévedhetetlen vagy.


A legegyszerűbb és egyben legsilányabb hozzáállás azzal megpróbálni leszerelni a másikat, hogy tulajdonképpen te valami olyasmiről beszélsz, amihez ő nem ért. Mert van valami "igazi" ezotéria.


Te honnan tudod, hogy én mit ismerek, hogy én miben vagyok tájékozott? Én pontosan tudom, mit állít az ezotéria, nem, nem a nőklapjás, hanem az, amit te igazinak nevezel. Látod, ezt nem tudtad.


És még mindig nem mondtam, hogy eleve elvetnék dolgokat, hiába próbálod rám bizonyítani.


És fenntartom a véleményem. ugyanis ettől még a tény tény marad: amiben te hiszel, az nemhogy bizonyítva nincs, de az esetek többségében éppen a cáfolat került bizonyításra.


Igen, valóban vannak kutatások, amelyeken érdemes elgondolkodni. A biológiában, a csillagászatban, a matematikában, van egy csomó folyamatban lévő vita. Ezeknek én is ugyanúgy várom az eredményét, mint te.


Persze ha valakinek már végképp nincs érve, akkor jöhet az, hogy minden viszonylagos, tehát megint megpróbálod egy kalap alá vonni a valós tudományokat a kitalációval. Tulajdonképpen minek is foglalkozunk bármivel, hiszen minden viszonylagos, kész, ennyi, ilyen egyszerű. Nem is értem, ennyi erővel komoly tudósok miért nem a démonok jelenlétét vizsgálják a rákkutatás helyet. Hisz végülis minden oly viszonylagos.

2012. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
42%
Úgy látszik, minden szkeptikusnak az agyára megy a tudomány.Miért van mindnek alapvető szövegértési nehézsége??Istenem!
2012. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
Nagy baj, ha én azt mondom, hogy pont lesz@rom a matematikát? Tudom, hogy mindenhez matematika kell, vagyis majdnem mindenhez.De akkor is. Menj a matematikai pokolba és hagyj minket lógva. Remélem érthető voltam és kiszámítható.
2012. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
57%
A stílus maga az ember, kedves 38-as.
2012. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Akárcsak a közhelyek puffogtatása is kedves 39-es.
2012. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!