Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Azt hiszem a házunkban van...

Azt hiszem a házunkban van valaki/valami, és egyre erősebbek a "jelek". Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Biztosan nem képzelődök, mert szkeptikus vagyok ilyen téren, viszont ami mostanában történik, egyszerűen már nem bírom. És az a durva, hogy egyedül én "érzem".


Az a lényeg, hogy a szobámban van egy sarok, ami nagyon furcsa. 10-11 éves lehettem, mikor abba a sarokba került az ágyam, és ne adj Isten hogy elaludjak, annyira rettegtem. Így kénytelen voltam anyukám mellett aludni, míg át nem rendeztük a szobámat. Utána semmi baj nem volt. Viszont mindig mintha valami lenne ott. Jelenleg egy szekrény van ott, és a fal és a szekrény között sok doboz meg kacat van. Fölötte egy nagy ablak. Éjjel is nem tudom hányszor fölkelek, és valami alakot látok ott. Általában nem szoktam nagy jelentőséget csinálni ilyen téren, mert egyáltalán nem hiszek a szellemekben. Az, hogy a szekrény ajtaja néha kinyitódik, zárt ablaknál mozog a függöny, egyáltalán nem zavar, csak nevetek rajta, bár elég sokszor előfordult már. Viszont kb. 1 hónapja egyre több megmagyarázhatatlan dolog történik. Éjjel 100%ig biztosra mondom, hogy valaki félrehúzta a lábamról a takarót! És nem csak beképzeltem, mert még mondtam is az öcsémnek, hogy menj már innen! de nem volt senki a szobában, hajnali 2 óra volt. Egyszer egyedül voltam itthon, és a szobámból hallottam egy nagy csattanást, berohantam, és láttam hogy egy kabát esett ki a szekrényből. Igaz a kutyám is bent volt, de kis termetű, tehát semmi köze nem volt hozzá, ráadásul egy kabát nem tud ekkora hangot kiadni. 1 hete kb. elalvás előtt nagyon melegem volt, kimentem inni egy pohár vizet, és valami köhögés/krákogás szerű hangot hallottam a szobámból. Senki nem volt bent, még a tv sem ment. De ez mind így hirtelen. a sötét alak, meg a többi már évek óta ott volt, nem rendszeresen, de néha mintha láttam volna éjjel. de ezek kb. pár hete történtek, ráadásul tegnap óta valami olyan szag van a házban, ami hihetetlenül orrfacsaró, és senki nem érzi, csak én. A legdurvább pár napja volt, mikor éjfél volt, teljesen sötét volt a szobámban, csak a telefonomat böngészgettem, és mikor elraktam a párnám alá kicsit foltokban láttam. Nem nagyon voltam álmos, tehát nyitva volt a szemem, és így mikor kezdett tisztulni a látásom, esküszöm hogy valaki ott állt a sarokban. Nem csak alak, vagy árnyék, rendesen, még a szeme is kicsit mintha világított volna. Annyira megijedtem, hogy hirtelen fölpattantam az ágyból, fölkapcsoltam a villanyt, de akkor már nem volt ott semmi. Olyan volt mint valami jelenet egy horrorfilmből. Na akkor volt az a pont, hogy elég.

Először a nagypapámra gondoltam, mert neki is vannak régi ruhái abban a szekrényben, plusz krákogás (cigizett), és ez a szag is olyasmi, mint amilyen szag van a nagymamámnál. Nem akarom megbántani, nem rosszból, de nagyon rossz az a szag :D de utána belegondoltam, hogy volt olyan, hogy abban a sarokban más valami volt, és akkor is éreztem ott valami furcsát, tehát nem a nagypapám lehet az, aki egyébként akkor halt meg amikor 1-2 éves lehettem.


Mint mondtam, elég szkeptikus vagyok, de már kezdek eléggé félni mikor kezd este lenni. Van valami szelleműzéses vagy akármilyen otthoni praktika? Távol állnak tőlem az ilyen dolgok, de el kell ismernem, eléggé beparáztam.


2012. júl. 1. 14:02
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
53%

A matematikát az ezotáriával egy lapra hozni, azért az nem semmi. Ég és föld a különbség. Az egyik bizonyítható állításokat tartalmaz, a másik meg olyan légből kapott, hogy azt ki sem lehet fejezni.


A végtelen nem szakaszos tizedestört nem hit kérdése... (te jó ég..). Az egy speciális szám, ennyi. ha az 1/3-ot ilyen alakban akarod felírni, akkor nem tudod felírni teljesne pontosan. Ha a 9,999999... - et írod, az pedig matematikailag bizonyítottan egyenlő 10-zel. Ezek érdekességek, ez a matematika szépsége. Erre azt állítani, hogy ez is filozofikus, voltaképpen olyan mint az ezotéria, hát ne is haragudj, nem akarlak megsérteni, de az nem akármekkora melléfogás.

2012. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Mutass nekem valamit ami pí mennyiségű, és hiszek neked:D
2012. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
53%

Akkor nem sikerült elolvasnod, amit írtam... a pí, még ha tizedestört alakban nem is írható fel, attól még létező szám: hiszen a kör kerületéből kapjuk meg.


Az, hogy a matematikában vannak speciális számok, az mi a bánatért indokolja, hogy az eztoréria hülyeségeihez hasonlítsd?

2012. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
46%
Azért mert nem valós szám, tehát vagy elhiszem hogy az annyi, amennyinek állítják, vagy nem. Egyébként sem az a kör valós kerülete, mert csak közelítő értéket lehet vele kiszámítani. Tehát még csak nem is a valós értéket. Nem értem mit nem értesz azon a hasonlaton, hogy mindkét tudomány tartalmaz bőven feltételezéseket. Az ezoterikus tanokból mára sokminden tudománnyá nőtte ki magát, köztük a matematika, a fizika és a kémia is. De ettől még a matematika egy jelentős része pusztán elméleti, nem valós, csak elméleti kérdésekkel foglalkozik. Olyasmitől zárkózol el, amiből a mai tudományok nőtték ki magukat:) Tudtad e például, hogy a matematika tudományát hajdan a papi réteg gyakorolta? És még a középkor olyan elismert tudósai is mint Newton Isten keze nyomát keresték a tudományukkal? Remélem most már érted az összehasonlítást. Az ezotéria nem abból áll hogy szerelmi kötéseket gyártunk, jósolgatunk, és átkozgatunk. Az hogy ez a kép alakult ki róla, elég szomorú, de nem lehet mit tenni vele. Az ezotéria filozofikus tudomány. A matematika pedig tudományos filozófia:) Csak amíg az igazi ezotéria nem zárkózik el a tudományoktól, addig a tudomány elzárkózik a filozófiától, mindaddig, amíg valaki elég fáradtságot nem öl abba, hogy a filozófiai tételt átültesse a tudományba. Ezeket az embereket anno megégették, ma csak körberöhögik.
2012. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
A matematika nagyon is jó példa.Azt ugyanis az emberek találták ki.Amúgy nem létezik...
2012. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
46%
A valós és egész számok létezhetnek is akár, bár csak az ember kezdte megszámolni őket, sőt ha valamihez viszonyítjuk, akkor a véges törtek is létezhetnek még, de ehhez már szükség van viszonyítási alapra. A negatív számok más nagyobb képzelőerőt igényelnek, mert valami ami kevesebb a nullánál, az már puszta teória, a valóságban nem létezik. A nulla megértéséhez is kell már egyfajta elvonatkoztatás, sokáig nem is létezett a matematikában.
2012. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
53%

A valóságban nem létezik negatív szám??? Hát amikor a boltban kedvezményt kapsz, vagy adóvisszatérítést? Vagy amikor a fizikában mélyföldeket definiálunk? Vagy egy sima kártyaveszteség? És télen a hőmérséklet?


Szóval, még mindig nem kaptam választ arra, hogy ez hol lenne hasonlatos az ezós mizériához...

2012. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
46%
Ezek amiket felsoroltál mind csak valamihez képest viszonyítva "negatívak" De még mindig létező egész pozitív számok. Főleg a hőmérséklet. A C°-nál a víz fagyáspontja(pontosabban a desztillált víz) a nulla. Ez csak viszonyítás. Az abszolút nulla -273 foknál van. Mindez csak viszonyítás kérdése. De attól még nem lesz az pozitívnak az ellentéte. Ez csak attól függ honnan nézed. Látod? Ez mind csak filozófiai kérdés, függ a nézőpontodtól. A nézőpontod pedig függ attól, hogy mit határozol meg kiindulási alapnak. Mind csak viszonylagosságok halmaza:) Másoknak más a viszonyítási alapja, nem értem ez miért fáj neked.
2012. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nem fáj ez. A matematika egy deklarált viszonyrendszer. Ugyanígy a mértékegységek is: az egy métert is meghatározták egyszer, hogy mérhető legyen minden.


Az eredeti kérdésre továbbra sem tudtál választ adni. Mondjuk nem is lehet, csak felhívtam a figyelmedet, hogy kicsit erős a matematikát az ezotériával egy lapon említeni...

2012. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
53%
25-ös, akkor ennyi erővel semmi sem létezik. Ilyen egyszerű.
2012. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!