Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért hiszel a természetfelett...

Miért hiszel a természetfeletti lények létezésében?

Figyelt kérdés

Mi a biztosíték hogy amit hallasz, amit mondanak erről mások, az igaz is? De egyáltalán miért akarsz hinni benne?

Milyen előnyöd származhat belőle?



2012. júl. 24. 23:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
De igen is érdekel, mert ha nem érdekelne, nem írnád le kétszer is, hogy nem érdekel más szavakkal és akkor mi értelme lenne kitalálni a történeted, ha megtartanád magadnak? Szóval igen is érdekel mások véleménye.
2012. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
Pontosítok, azt írtam, hogy nem érdekel a véleményed, másodjára pedig, hogy senki véleménye nem érdekel. Ezt úgy értettem, hogy aki piszkálni szeretne azzal nem foglalkozom. Mindenki más aki érdemlegesen hozzá tud szólni szívesen veszem. És igazad van nem találok ki történeteket csak azért, hogy megtartsam magamnak, de másért sem. Aki privátban keresett meg, annam megírtam, hogy nem az a korosztály vagyok és van jobb dolgom is, mint hazugságokat kitalálni.
2012. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Antimod ***** válasza:
93%

"Nagy valószínűsége van annak, hogy te kamuzol"


Mindjárt mindenki kamuzik, aki olyanról számol be, amit a tudomány jelenleg nem tud megmagyarázni, ugye? Fogadd el, a tudomány mindig ilyen öntelt volt, minden korban azt hitte, hogy birtokában van a mindentudásnak, és ami kívül esik, az nem létezhet. Persze anno több vallásos elemmel egészítették ki ezt, ma pedig vannak a tudományos elméletek, amelyek ráhúzzák a már ismert törvényeket az ismeretlen dolgokra, és kizárólag azokon keresztül próbálják megmagyarázni mindent.


Egyébként nekem írt privátot az illető, amit utólag is köszönök. Egyébként még nem sok ilyen esettel találkoztam, amit elmesélt, de mi okom lenne nem hinni neki? És mi oka lenne hazudnia nekem?

2012. júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen 13-as!
2012. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
én azért hiszek a term. feletti lényekben pontosabban a szellemekben mert egyszerűen elképzelhetetlen hogy a lelked ne élne tovább ugyan is valahogy élni kell a halál után is.
2012. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Elmesélnéd 13-as. Hisz épp az a kérdés, mi igazolhatja a természetfeletti lény létezését? Talán a történtekből kielemezve megállapítható lenne.
2012. júl. 26. 07:39
 17/41 Antimod ***** válasza:

"Elmesélnéd 13-as"


Én nem vagyok rá felhatalmazva, kérdezd attól, aki nekem is elmondta. :)

2012. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy a test halála után a lélek-fazon az természetfeletti lénnyé válik? És ha csak egy átlagos természetet alkotók (energia részecskék) formációja? Az nem nevezhető lénynek, sem természetfeletti misztikumnak.
2012. júl. 26. 08:47
 19/41 Antimod ***** válasza:

"Miből gondolod hogy a test halála után a lélek-fazon az természetfeletti lénnyé válik?"

Nem válik természetfölöttivé, természetes marad...


"És ha csak egy átlagos természetet alkotók (energia részecskék) formációja?"

Minden az, bármerre nézel. Minden és mindenki.


"Az nem nevezhető lénynek, sem természetfeletti misztikumnak."

Pontosan.

2012. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Nem vagy felhatalmazva-- jó megértem de miképp lehet attól kérdezni aki megtapasztalta? Hisz ha titokzatoskodunk akkor soha nem derül ki az igazság?


Holott nem az a legfontosabb, hogy az ember tisztába legyen azzal, hogy ha leélte ezt az ilyen-olyan életét, akkor tisztába legyen azzal, mire számíthat utána.


S gondolj bele születik egy ember éli az életét jól-rosszul aztán elpatkol és kikerül a lelke a nagy semmibe-- és csodálkozik azt se tudja merre hova száguldozzon -- vagy is elpusztíthatja saját magát a lélek a butasága miatt. Nem gondolod?


De itt van az élet leélése, az se mindegy miképp éljük le becsületesen, vagy gazemberként-- a vallások szerint. De a vallások dogmái, ideológiája világképe annyira különbözik, hogy akkor most melyiknek van igaza?


Éljem le az életem gazemberként ügyes tolvajként rablógyilkosként, mert tök mindegy csak mindenem legyen, vagy bamba módon tök becsületesen, kuporgatva és gürizve-- na és akkor mi vár reám? -- mi a biztosíték arra nézve, hogy a sokat nélkülöző testem erős lelket képes felnevelni? --és ha nem akkor megsemmisül minden?


Ezért kérdeztem és ezért fontos lenne tudni-- miképp kell élnünk hogy valóban a lélek halhatatlanná válhassék és hova fog kerülni?

2012. júl. 26. 08:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!