Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az összeesküvést-elméletet...

Az összeesküvést-elméletet kiáltó hitetlenek most mit szólnak, hogy kezd bebizonyosodni a földönkívüli élet?

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 23:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/210 anonim ***** válasza:
94%

A modern tudomány és technika fejlődéséhez az utóbbi 50 évben konkrétan 0%-ban járult hozzá az ezotéria vagy spiritualizmus.


Semmiféle konkrét találmányt nem tudsz felsorolni, mert ilyen nem létezik. Megcáfolhatnád egyszerűen, de nem tudod.


A modern tudomány csak és kizárólagosan a tudonányos módszertanra és modellekre épül. Emiatt vagyunk képesek felszállni az űrhajóval, kommunikálni a műholdakkal, és vizsgálni a kvantumfolyamatokat, mikroszkópikus jelenségeket.


Ne keverjük az ezoterikus agymosást a tudósok fantáziájával és kreativitásával.


A modern tudósok és mérnökök nem ezotéria, ufó és összeesküvéshívők, ennek ellenére rendelkeznek kellő képzelőerővel, hogy előremutatóan fejlődjék a tudomány.


Tehát semmit sem köszönhetünk a spiri-ezo agymenésnek. Ez nagyon egyszerűen bizonyítható.

2019. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/210 anonim ***** válasza:
10%

Tudomány tudomány.

Az nem probléma, ha a tudomány nem tud megmagyarázni valamit (ami nem illik bele a képbe azt eltünteti, de még így is több száz ilyen van) csak az ha nem tudja bizonyítani. De amire nincs magyarázat azt vizsgálni se lehet, vagyis bizonyítani se.


Utolsó te folyamatosan a technológiai fejlődésről beszélsz, nem is értem hogy miért...

2019. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/210 A kérdező kommentje:

43


A tudomány azért nem tud megmagyarázni sok mindent mert a tudomány mi vagyunk, ez az egész csak a mi fejünkben van.


És ebből következően ha a tudomány valamit nem tud megmagyarázni abból az következik, hogy mi emberek túl ostobák vagyunk ahhoz, hogy megmagyarázzuk.


Még mindig nem értem, hogy a tudomány miért csak azzal foglalkozik amit meg tud magyarázni és azt amit nem miért zárja ki teljesen, tagadja létezését is?

2019. szept. 22. 15:17
 44/210 A kérdező kommentje:

42


Én válaszoltam a kérdésedre, most mutatnál annyi tiszteletet, hogy az én kérdésemre is válaszolsz ami így szólt:


A tudomány eddig az összes megmagyarázandó jelenség hány százalékát magyarázta meg minden kétséget kizáróan?


A tudomány is nem arról szól, hogy vannak elméletek amit igaznak tartanak néhány évig, évtizedig, aztán amikor előrukkolnak egy jobb elmélettel akkor a korábbit lecserélik?


Ezen az alapon mi a tudomány? Okoskodók találgatása?


Ne érts félre, nem bírálom a tudományt mert az nagyon is hasznos kicsiben, megkönnyíti mindennapjainkat, gyógymódokat talál stb, de a nagy kérdések megmagyarázásra jelenleg teljesen alkalmatlan.

2019. szept. 22. 15:21
 45/210 anonim ***** válasza:
96%

Nem válaszoltál a kérdésemre. Egyetlen olyan találmány sincs ami az ezo-spiri-áltudomány vonalon alakult ki!


Azóta sem hoztál egyetlen példát sem, mivel ilyen nincs. A Star Trek sci-fi univerzuma mérföldekkel többet tett hozzá a fejlődéshez, a fantáziánk tágításával... mint az ezo-spiri hit. Holott mindenki tudja, hogy a Star Trek sci-fi.


A világban folyamatosan keletkeznek megmagyarázhatatlan jelenségek, amire rendre lesz is magyarázat idővel.


Lényegében kijelenthető, hogy a szinte mindenre van/lesz előbb utóbb tudományos magyarázat. Jelenleg azon bizonyítékok amik megismételhető és hiteles forrásból származnak, és megmagyarázhatatlanok, azok elenyészőek a kollektív tudáshoz képest.


Ilyen ez a videó is, kb 1%-a ezeknek a jelenségeknek. A 99%-áról kiderül, hogy kamu, tévhit, illúzió, hamisítvány stb.


Mi az tehát amit meg kéne magyarázni? Szellemek, UFO észlelések, telepátia, ősi piramisok stb... 99%-a nem is említhető magyarázandó jelenségnek, vagy bőségesen van rá tudományos magyarázat. Csak épp a műveletlenség vagy az emberi butaság miatt ezek nem ismertek, vagy fel sem fogják az emberek, mert nagyob bonyolult fizikai-matematikai alapok kellenek hozzá.

2019. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/210 anonim ***** válasza:
97%

Arról meg nem tehetek, ha fel sem fogod mi a tudományos módszertan lényege. Ez a legnagyobb baj az ezósokkal, hogy nem értik mit akarnak cáfolni.


A természettudomány lényege a természet megfigyelése és a megfigyelhető jelenségek, folyamatok feltárása. Méghozzá bárki számára megismételhető megfigyeléssel és kísérletezéssel, moddellalkotással.


Itt van egy óriási csacsiság és félreértés részetekről. A modern tudomány egy folyamatosan, dinamikusan alakuló tudáshalmaz. Nem állítunk soha semmit 100%-os bizonyossággal (a matematikán kívül), nem jelentünk ki vakon semmit. A tudomány folyamatosan fejlődik, és bárki aki hoz újabb bizonyítékokat és helytállóbb modelleket, az vitában cáfolhatja a korábbi tudást. Nem zárunk ki semmit.


Ezért tesszük hozzá, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint ez helyes. Ami igaz is, és az eredmények felhasználhatóak műszaki fejlesztésre is. Továbbá a modern tudomány folyamatosan pontosodik, már nem jellemző hogy felülírunk mindent.


Jó példa hogy a klasszikus fizika ugyan úgy működik és számolhatunk vele, annak ellenére, hogy tudjuk a modernebb kvantummechanika mikroszkópikus szinten borít minden eddigit. Csak egy pontosabb leírása a világnak.

2019. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/210 A kérdező kommentje:

Á nem érted. Itt senki sem vallja magát ezósnak. Meg nincs is olyan kategória hogy ezósok. Ez nagyon előítéletes, beskatulyázó, tiszteletlen szó.


Én sosem vallottam magam ezósnak meg sosem olvasok ezotéria témakörben.


A kérdésemet is a Tudományok témakörben tettem fel csak át lett ide helyezve mivel a régi többségi tagoknak nem tetszett ott.


Szóval nem tudok az "ezósok" nevében nyilatkozni, talán vedd fel velük a kapcsolatot és kérdezd meg őket.

2019. szept. 22. 16:15
 48/210 anonim ***** válasza:
97%

Lehet beskatulyázó, ugyanakkor egy higgadt tudományos szemléletbe nem fér bele az, hogy egy videó alapján bármit kijelentsünk a földönkívüli életről.


Akkor legyeb ufó összeesküvés-elmélet hívő ezós helyett (egyre megy egyébként)


Egyszerűen nincs elég bizonyíték, ez semmilyen formában nem állja meg a helyét. Nem zárja ki és nem is cáfolja az idegenek létezését, vagy földi tevékenységét.


Hidd el én szeretném a legjobban a fénynél gyorsabb utazást, a Vulkániak eljövetelét a Földre és a galaxis felderítését egy Enterprise jellegű hajón. Minden nap azt várom, hogy a hírekben megjelenjen egy valódi first contact videó. (Annak ellenére, hogy tudományos pályán dolgozok már sok éve, és a tudományos módszertant tartom az egyetlen igazság felé vezető útnak)


... sajnos azonban a realitás sokkal életszagúbb és szürkébb, mint amit a fantáziánk ditkálna.

2019. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/210 anonim ***** válasza:
0%

47: Előre leírt maszlag szöveg, mindegy lett volna ha kimásolod a wikipédiáról. Te most leírtad a tudomány fogalmát meg a működését. De nem cáfoltál semmit se és nem mondtál semmi újat.

Az meg már tényleg csacsiság hogy szerinted 99%-ban már mindent megmagyaráztak.

2019. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/210 A kérdező kommentje:

49


De nem én jelentem ki, hanem már lassan hivatalosan is :)


Kicsit felpörögtek az események, már nem csak a Roswell-legendából áll az ufó-kutatás. Ezt Amerika is beismerte a Haditengerészet nyilatkozata által, ők is kutatják és komolyan veszik valószínűségét.


A titkos Pentagon program végén pedig arra jutottak a programban résztvevő kutatók, hogy nagy valószínűséggel nem vagyunk egyedül. Ennek nyugodtan utána lehet olvasni, nem titok. És ezeket nem én állítom, hanem csupán beidézem ide a valós fejleményeket.

2019. szept. 22. 16:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!