Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókori népeket látogatta...

Ha az ókori népeket látogatta fejlett idegen civilizáció, miért nem teszik azt ma is?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy megfigyelőként már jelenvoltak a Föld keletkezésénél is, amit dokumentáltak is, és mindezt megmutatták az egyik kapcsolattartó személynek, Mózesnek. Innen a teremtés 6 napja. Az összes ókori civilizáció úgy írja le az isteneket, mint égből érkező, repülő "szekéren" közlekedő valós fizikai lények. Legismertebb példa az indiai Vimanák, melyek égi városokról (űrállomásokról?) is beszámolnak, sőt a Biblia is tele van ilyen leírásokkal. "Elizeus úgy meséli el, hogy Illést "egy tüzes szekér, tüzes lovakkal […] forgószéllel" vitte fel az égbe." Vagy az a füst oszlop és lángoszlop (hajtóművek?) ami a zsidókat kivezette Egyiptomból A próféték (közvetítő emberek) szinte kivétel nélkül hegyeken találkoznak az "Úrral", sőt eredeti héber formában az isten többesszámban van, így inkább Isteneknek kellene nevezni.. Ott van példának Éden is, mely egy biogenetikai labor volt, vagy Ádám oldalbordája, ami ugyan-úgy néz ki mint egy X (férfi) kromoszóma hiányzó része, vagyis egy Y (női) kromoszóma. Jézus születésének csodája pedig tökéletesen ráillik a mai mesterséges megtermékenyítésre, így ő valóban "Isten" fia (nem biológiailag). Ma mindezek miért nem történnek meg? Persze a Biblia leírja hogy Noé idejében az Istenek elhagyták a Földet, de hol vannak ma? Vagy a Jézus 2. eljövetelekor térnek vissza? A próféciák szerint: Második eljövetelekor Jézus a mennyei seregekkel az oldalán fog érkezni. Mennyei seregek? Talán egy idegen flotta?
2011. dec. 2. 15:20
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/299 anonim ***** válasza:
59%

Hát Judit, igaz amit Noémiről írsz, de azért igaza van veled kapcsolatban :)

Én amit 100%-osan kizárok az a teremtés. Nekem hiába magyarázod el 100 mondatban hogy mit gondolsz nem fogom elhinni, a másik meg az hogy a hosszú kommenteket amúgy sem vagyok hajlandó végigolvasni csak pár sort elolvasok, ami érdekesebbnek tűnik.


A másik az idő megállítással kapcsolatban:

Én is láttam a Heroes című sorozatot, az egyik kedvenc sorozatom volt és hát én sem úgy gondoltam. A fénnyel kapcsolatban nincs igazad. Ha megállítod az időt minden fajta mozgást megállítasz, kivéve a sajátodat. A Nap nem mozdul el a fény sem mozdul el. Nem fog besötétülni, ugyanúgy fényes lesz. Minden pontosan ugyanúgy fog megállni ahogy volt. Ezzel nem a heroes féle időmegállítást támasztom alá, bár szerintem ahhoz hasonló lenne. A másik pedig az elektromos dolgok, pl. számítógép.

Ha meglenne állítva az idő vajon beindulna a számítógép vagy nem? Szerintem nem, hiszen az áram is megáll ahogy van. Nyomkodhatnánk a gombot nem történne semmi. De jó életmentő dolog lenne.

A teleportációval kapcsolatban:

A heroes féle teleportáció szerintem 100%-ban lehetetlen. Csak úgy minden nélkül egy kis erőlködéssel nem lehet elteleportálni. Mindenképpen kell egy gépezet, amivel szétválasszuk az alkotóinkat a legkisebb egységre. Koordináta kell meg a másik helyre is egy ugyanolyan gépezet, ahol kijön az ember, remélhetőleg nem hagyott el egy testrészt sem...

A másik még az időben utazás, a múltba és jövőbe. Na ez is szerintem lehetséges, de nem filmekből gondolom ezt, bár igaz a sci-fi a kedvencem. Ezt átgondoltam, nem csak a mi időnkben van idő, egy ezred másodpercnyire előttünk is van egy ugyanilyen világ, meg 5 percnyire is van, meg előttünk is van. Ám én úgy gondolom, hogy ha egyszer elmentünk a múltba vagy jövőbe már nem tudnánk visszajönni, maximum ha építenénk ott is egy olyan igen összetett profi gépet, de ha az meg is van akkor is rohadtul nehéz lenne azt a pontos időt megadni, amiben éppen lennénk a jelenben. És hát elég nagy az esélye a halálnak, mert ugye ha utazunk az időben ugyanazon a helyen leszünk, ahol a jelenünkben voltunk. Lehet, hogy ha a múltba utazunk éppen egy dínótojás előtt állunk, amit egy Tirex éppen készül felfalni. Ha a jövőbe utazunk akkor pedig könnyen előfordulhat, hogy az űrben kötünk ki fulladozva, vagyis a fejünk azonnal felrobbanna, mivel a Föld elpusztult. Ám még így is a legnagyobb probléma szerintem a visszaút lenne.

Visszatérve Istenre, Judit, még mindig nem győztél meg a te elméletedről.

2011. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/299 anonim ***** válasza:

Na jó. Én azon a véleményen vagyok hogy lehetségesnek tartok sok mindent. Szerintem attól hogy tudunk valamit, az még nem zárja ki másnak a létezését. És nem feltétlen úgy mint a bibliában. Nem szeretem hogy sokan akik ezeket a dolgokat alapból elutasítják mindig a bibliával jönnek és általában azokat a dolgokat kigúnyolva próbálják cáfolni a létezését "valaminek" amik ebben a könyvben le vannak írva, miközben attól hogy a bibliáról kiderülne hogy nem igazak amik le vannak írva, még lehetséges...


De!


Judit34. Te olyan arrogánsan oltod le a másikat, mintha amit te mondanál az maga lenne a szentírás (már arra is gondoltam hogy szimpla provokációból csinálod). Miközben minden amit mondasz feltételezéseken alapul, nincsenek rá bizonyítékok. Érted? A világunk egyik lényege, hogy mindenben logikát keresünk, mindennek valamilyen szabályszerűségre kell épülnie, mert ha nem így lenne, akkor csak egy káosz lenne minden, és nem is létezhetne semmi. A tudomány pedig azért tudomány, mert abból áll, amit TUDUNK. Nem abból amit feltételezünk. Vannak dolgok amiket még nem tudunk. De ez nem jelenti azt hogy nincs rá "e világi" magyarázat. Amit te csinálsz az olyan mint amit a felvilágosodás előtti időkben csináltak az emberek. Emlékszel hogy annak idején azt mondták lapos a Föld? Hogy nem mozog, mert ha mozogna éreznénk? Vagy hogy a villámokat Zeusz csinálja, a napfogyatkozás pedig a gonosz műve? De mindről kiderült hogy van rá magyarázat. Te is ugyanezt csinálod. Mert nem tudunk valamit egyből ráfogod hogy úgy van ahogy te mondod. De honnan tudod? Mert azt mondták? Megmérted? Kiszámoltad? Vagy csak hiszed? Szerintem az utóbbi. Félre ne érts, ahogy az elején leírtam, nem tartok lehetetlennek bármilyen elméletet (bár némelyeket kevésbé valószínűnek). De, amit én használok az csak egyszerű logika, és józan ész. Sajnos már eleve a kérdésben is rengeteg olyan dolog van leírva, amire nincs bizonyíték, így már eleve problémás az egész. Pl.: tudjuk hogy itt voltak megfigyelőként. Nem, nem tudjuk. Legalábbis én nem hallottam róla hogy bármelyik megbízható forrás is azt mondta volna, hogy tud róla. Bár lehet hogy itt vannak jobban informáltak is. De már egy korábbi válaszomban írtam, hogy előfordulhat és az ok amiért ma nem jönnek, vagy legalábbis nem tudunk róla, hogy ha ma leszállna egy űrhajó, már nem az lenne az első amire gondolnánk, hogy istenek, hanem máshonnan származó idegen lények, amelyeknek a technikai fejlettsége hasonló a miénkhez vagy már túlhaladta azt (ha már ide el tudnak jönni, akkor biztos). És semmiképpen sem áldoznánk nekik juhot vagy akármit, hanem azon gondolkodnánk hogy honnan jöttek ezek és mit akarnak. Tehát csak akkor jönnének (nyíltan elénk állva), ha már fel akarnák fedni magukat.

2011. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/299 anonim ***** válasza:

"Tehát csak akkor jönnének (nyíltan elénk állva), ha már fel akarnák fedni magukat."


Szerintem ezzel így vannak az idegenek is, várják hogy más idegen faj meglátogassa őket.


Am az előző kommentelővel nagyjából egyetértek, de csak nagyjából...

2011. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/299 A kérdező kommentje:
Halottatok a dzsungel és az az állatkert hipotézisekről? Azokban is van igazság...
2011. dec. 3. 20:26
 75/299 Judit34 ***** válasza:
90%

senkit nem oltok. ha arrogánsnak tűntem, elnézést kérek. arról írtam, h Noémi csak fikáz, s nem érvel, nem bizonyít. én tételesen, tematikuson felsorakoztattam logikus, érthető érveimet, ő meg fikázott. ennyi.


ha cáfolni akarja, és tudja, tegye meg! de ne fikázzon, az nem párbeszéd, és végképp nem vitatkozás-érvelés.

2011. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/299 anonim ***** válasza:

Judittal értek egyet, az elég gyerekes viselkedés, hogy valaki hosszan leírja amit gondol a másik meg kicsúfolja.

Mi vitatkozunk, mivel ellentétes a véleményünk, de még sem én, sem Judit nem fikáztunk ki senkit. Sem egymást, csak vitatkozunk, hogy melyikünknek van igaza.

Ahogy már privibe is megírtam, elfogom olvasni a hosszú kommenteket is, de nem mondom hogy megfog válaszolni a véleményem.

2011. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/299 anonim ***** válasza:
változni*
2011. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/299 Judit34 ***** válasza:
90%
az is elég ha elolvasod, és elgondolkodsz rajta.
2011. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/299 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg elgondolkoztató amit írtál. Mi volt mindenek előtt. Az Ősrobbanás előtt.

A mai elmélet szerint úgy keletkezett az Ősrobbanás, hogy 2 galaxis összeütközött.

De most gondoljunk bele a következőbe, amibe hiába gondolunk bele akármennyire is, nem elég magas az intelligencia szintünk, hogy felfogjuk.


Mi ez a Világ? Ahol most mi élünk? Mi volt a világ keletkezése előtt? Miből jött létre a leges-legelső égitest. A semmiből? Nem mondom, hogy Isten hozta létre, de valami folyamat végbe kellett hogy menjen.

A kérdés, hogy mi volt mindenek előtt. A világ, azaz az Univerzum keletkezése előtt csak nagy fehér volt minden? Mert a fekete, amit látunk ha felnézünk az is egy anyag, ami az Ősrobbanás óta tágul, és az a mi Galaxisunk. Lehet, hogy nem is fekete volt a nagy semmi, hanem fehér? Mert a feketeség az égen az is egy anyag. Nehéz felfogni, de így van. Mi volt a kezdet? Nagy fehér semmi, mind egy üres papír. Vagy lehet, hogy több Univerzum, azaz világ is van, nem csak ez az egy amiben a mi Galaxisunk van, meg még több ezer?

Nem lehet felfogni, hogy mi ez az élet... Gondoljatok bele, mi ez az élet, miben vagyunk. Mi ez az egész??? Nem lehet felfogni.

2011. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/299 Judit34 ***** válasza:
90%

Az élet nem keletkezhet spontán módon

A kiemelkedő intelligencia és kreativitás együttműködése nélkül az élettelen vegyi anyagokból nem keletkezhet élet. Az élet spontán keletkezésének elméletét már a mikrobiológia ismert megalapítója,Louis Pasteur is elutasította. Sajnos ennek ellenére ma is folyik a

megalapozatlan evolucionista spekuláció. Elmondható: Az evolúció elmélete nélkül az ufológiának nem lenne ekkora hatása az emberek fantáziájára.


tehát: "logikus" pl. Pasteur munkásságát (is), és bizonyítékait figyelmen kívül hagyni, csak azért mert szimpibb az evó (mégha hülyeség is) mint a teremtés? (ti. Isten létezése)


ennyit az evolúcionista logikáról. ez nem kötekedés, csak rávilágítás a materialista "gondolkodásmnódra" amit nem az ész, hanem az érzelmek vezérelnek. Isten nincs, mert nem akarom, hogy legyen.

2011. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!