Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek többsége nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek többsége nincs tisztába azzal, hogy a személyiség az nem fix? Emiatt kreálnak ideálképeket?

Figyelt kérdés

Ezért nem tudom komolyan venni azt, mikor valaki valamilyen személyiség típussal jellemzi magát és ideálképeket kerget a partneréről. Szerintem nincsenek személyiség típusok. Lehet valaki jelenleg otthonülő típus, de miután párra lel aktívabb életet fog élni, párkapcsolat előtt depresszívebb azután boldogabb és lehet, hogy párkapcsolatban jobban fognak főzni és ügyesebbek lesznek a házimunkákban. Ezeket csak példának hoztam fel mondhattam volna másokat is. Egy jó párkapcsolat fejleszti az ember személyiségét, boldogabb, szabadabb lesz és jobban fog szeretni.


Tudatlanság és ostobasság kijelenteni azt, hogy mondjuk ne legyen a másik otthonülő típus vagy depresszív, mert megkell ismerni a másikat beszélgetni vele és, ha meglesz a megfelelő szeretetteljes légkör akkorúgyis minden megy a maga útján. Ideálképek kreálása sose fog szeretetteljes, boldog párkapcsolathoz vezetni, ezért hülyeség listázni azt, hogy milyen legyen a másik.


2019. aug. 16. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Hülyeség amit irsz. A jellem , a személyiség az benne van az emberbe. Gyerek korában csiszolodik és felnőt korára megszilárdul. Aki elveszti a fejét egy nő miatt az egy senki volt előtte is.

És te se reménykedj mert nem fog senki melléd állni, hogy segitsen. Ha depis vagy , nem kellesz senkinek. Ha nem kellesz senkinek depis leszel. Ilyen az élet a 22-es csapdájába. Hiába akarod te bizonygatni hogy jó és boldog tudnál lenni, senkit nem éddekel, és nem is hiszik el.

2019. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ember, ha nem tudatos egy egész életben egy ideálképet követ. Akkor leszek csak "JÓ" ember, hogy ha ilyen és ilyen vagyok. Azt nem veszi észre, hogy ez egy elérhetetlen cél, és ő alapjáraton már úgy tökéletes ahogy. Csak el kell fogadnia a "rossz" oldalát, amit megvet a másikban, vagy lenéz.
2019. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Minek akarsz elpazarolni az életedből hosszú napokat-heteket-hónapokat-éveket olyanra, aki alapjáraton nem a te világod?

Hány életed van, hogy 'hátha majd mellettem megváltozik' állásponttal nyugodtan tengeted a napjaid?


Ideálképeket kreálni ésszerű keretek között igenis teljesen jó. Ha nekem fontos az, hogy a másik szeresse az állatokat, akkor nem fogok próbálkozni olyannal, aki nem szereti. Nem fogok abban bízni, hogy 'majd mellettem megszereti őket'.


Nem formálni akarom a másikat, hanem egy kész felnőtt embert szeretnék társamnak. Aki egyben önálló egész. Nem pedig féllábú óriás.


Magyarázhatod magadnak, hogy

*'ha lenne valakim, akkor eljárnék erre arra'

*'ha lenne valakim, akkor nem lennék depressziós'

*'ha lenne valakim, akkor lennének céljaim'.


Ez max a libsi embereket fogja meghatni. Egy határozott (és értelmes) ember azt fogja mondani, hogy ha egyedül nem tudsz olyanná válni, ami életképes, akkor csak lehúznád a másikat.

2019. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj, ha valaki otthonülős típus, akkor az párkapcsolatban is olyan lesz. Ha eddig nem kirándult pl. az erdőben, ő ezután se fog, hacsak ő saját maga nem akar megváltozni.

Sokan nyaralás alatt csak fekszenek a strandon, mások be bejárják az adott település nevezetességeit.

Ha valaki depressziós volt kapcsolat előtt, a problémája kapcsolat alatt is meglesz és a párkapcsolat csak fájdalomcsillapító, a valódi problémát nem oldotta még ezáltal meg.


Csak akkor van változás, ha az adott személy rendelkezik annyi önismerettel, hogy felfedezi hibáit és azt tudatosan kijavítja.

2019. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En azt tapasztaltam , jelszavam is lett, hogy alapvetöen ugyanolyan a kapcsolat eleje közepe es vege is


Pl ha sokat beszelünk akkor a kapcsolatban is van kommunikaco es nem par szoval zarjuk le sem

Ha valaki nem nyilik meg alig beszel a kapcsolatban is a sajat hangom fogom hallani meg amikor vege is lesz

Ha vki extrovert miattam nem fog "bezarkozni"sem ugyanigy a depis introverttöl nagy durranast sem värhato hogy mienk lesz a vilag meg ilyenek

Ha vkiben bizalom nelkül megyek bele eselyt adva a kapcsolat alatt sem tud bizalmat kihozni belölem a vegen meg kb ala is irta a bizonyitvanyat

Ha valakivel hierarchia van pl valahol többnek hiszi magat nalam valahogy ha fejen allok sem fog ez valtozni mindig is hierarchikus lesz a kapcsolat

Stb

2019. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Még kevesen tudják, hogy a személyiség csak egy illúzió.
2019. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*szoval az alapjai, a "filingje"a kapcsolatnak soha nem vàltozik. Azaz fix. Jöjjön akarmi az életben.epp kezdödik vagy vege az alap ugyanaz. (a felek szemeyisegének egymasra hatàsa nem függ attol hogy epp összejönnek együtt vannak vagy szakitanak akarmi van lsd pl akivel az elejen tudtal jokat kommunikalni azzal a kapcsolatban is megy es a végén is. Stb)
2019. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Én sem szeretem hallani/olvasni, mikor az emberek beskatulyázzák önmagukat, illetve másokat. Pedig ez itt gyakorin tapasztalatom szerint nagyon jellemző.

Egyrészt, a személyiség folyamatosan változik, külső illetve belső hatásokra egyaránt. Nem fix, ez tény. Van, aki egy kapcsolatban teljesedik ki igazán. Persze egymagunknak is teljesnek kell lennünk, de a másikkal együtt teljesebbek lehetünk. Ez a lényege.

Másrészt, nincs két egyforma ember. Ily módon két "otthonülő" sem ugyanolyan. Meg kell ismerni, nincs értelme kategorizálni, megbélyegezni egy tulajdonság alapján. Maga az ember sokkal több, és minden ember csodálatos a maga nemében.

19/l

2019. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Egyetértek veled helyes, hogy így gondolkozol! :)


"Minek akarsz elpazarolni az életedből hosszú napokat-heteket-hónapokat-éveket olyanra, aki alapjáraton nem a te világod?


Hány életed van, hogy 'hátha majd mellettem megváltozik' állásponttal nyugodtan tengeted a napjaid?"


Az a baj, hogy te úgy tekintesz a másikra, mint egy üzleti befektetés, nem azt nézed, hogy mennyire érzed jól magad vele, hanem mennyire jársz vele jól. Jól esne, ha valaki rád is így tekintene és nem tudna szeretni? Elhiszem, hogy kapitalizmus van, de rég rossz az, ha valaki az emberi kapcsolatokat is piacosítja. Ez minden csak nem szeretet.


"Figyelj, ha valaki otthonülős típus, akkor az párkapcsolatban is olyan lesz. Ha eddig nem kirándult pl. az erdőben, ő ezután se fog, hacsak ő saját maga nem akar megváltozni."


Ezt őszintén honnan tudod? Együtt voltál a világ összes "otthonülős típusával" és levontad ezt a következtetést? Ha valaki szereti a másikat, akkor pozitívan viszonyul a másik hobbijához és nem azt mondja, hogy ez mekkora hülyeség, hanem örömmel csatlakozik hozzá. Amikor azt mondom, hogy az ember párkapcsolattal szabadabb az azt jelenti, hogy kapuk nyilnak meg előtte és olyan dolgokat szerethet meg amit eddig nem szeretet. Ez nem párkapcsolat függés semmi köze hozzá, egy jó kapcsolattól az ember kiteljesedhet, és ezt nem rosszindulatúan kéne értelmezni, hogy óriás csecsemőből felnőtt lesz.

2019. aug. 16. 17:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy te úgy tekintesz a másikra, mint egy üzleti befektetés, nem azt nézed, hogy mennyire érzed jól magad vele, hanem mennyire jársz vele jól. "


Teljesen rossz a következtetésed.

Akivel jól érzem magam, azzal hasonlóak a nézeteink és a személyiségünk.

Nem fogom jól érezni magam olyannal, aki nem szeret kirándulni. Itt pedig én lezárom a dolgot, te pedig még elpazarolsz rá kitudja mennyi időt, mert 'hátha megszeret majd kirándulni mellettem'.


Nem üzleti befektetés az ember. Viszont nem fogok x64-re fordított szoftvert megpróbálni futtatni x86-os oprendszeren...csak időpocsékolás.

2019. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!