Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Több lánynál azt látom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több lánynál azt látom, hogy szeretik, ha egy férfi küzd az álmaiért, de mi van akkor, ha valakinek csak az az álma, hogy legyen egy boldog párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Nem vágyok ennél többre csak arra, hogy szeretettel teli párkapcsolatban éljek, ahol tényleg úgy szeretjük egymást ahogy vagyunk, kapcsolaton belül nincsenek elvárásaink egymás fele, ha probléma van akkor azon vagyunk, hogy higgadtan megoldjuk azt és ami a legfontosabb, hogy barátként is tekintsük egymásra ne csak párként. Nekem azért nincsenek egyéb álmaim, mert szeretem a spontaneitást, szeretem megélni a jelent, amikor azokkal az emberekkel töltöm el az időmet, akiket kedvelek, olyan dolgokat csinálok amiben az örömet lelem.


Meg nem is értem azt, hogy minek kéne küzdeni valamiért, ha valaki nagyon akar valamit annál jobban kicsúszik a kezéből. Semmit se szabad akarni. Az egy ostoba újkapitalista hóbort, hogy mindent csak akarni kell.


2019. nov. 19. 15:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18%
#10-es, másikért felelősséget vállalni csak akkor kell, ha az a másik a gyereked, érte is csak addig, amíg kiskorú. Vagyis, ha valaki nem képes elviselni a tudatot, hogy a saját boldogságáért egyedül ő maga felel, az nem méltó arra, hogy felnőttnek tartsák.
2019. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
53%

#11, bocs, de abszolút nem értek egyet... gondolom ismered:

"– Isten veled – mondta a róka. – Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű: jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

– Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan – ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.

– Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat.

– Az idő, amit a rózsámra vesztegettem… – ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.

– Az emberek elfelejtették ezt az igazságot – mondta a róka. – Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél. Felelős vagy a rózsádért…"

2019. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

10: felelősséget csak azért vállalok, akinek azzal tartozom. A szeretteimért. Azokért az emberekért és dolgokért, akiket én választottam az életembe, akikért tettem és akiket magamhoz édesgettem. Egy idegen ember ezzel a kijelentéssel gyakorlatilag kéretlenül rám nyomja a felelősséget. Már akkor, mikor egymásnak semmivel nem tartozunk még. És ez a kijelentése magában foglalja azt is, hogy én csak azért szerethetem, csak azt értékelhetem benne, ami én vagyok. Tehát azt, hogy függőmmé, alárendeltemmé tettem és minden öröme és célja az én kiszolgálásomban manifesztálódik. Nem gondolod, hogy egy ilyen viszony két ember között rettenetesen mérgező? Mert én igen.


Én egy társat szeretnék, szabad akarattal, véleménnyel, szabad ötletekkel, szabad "szellemmel". Olyan embert, ako szenvedéllyel tud beszélni olyan dolgokról, amik előttem léteztek az életében és amik őt azzá tették, amibe beleszerettem. Akinél nem attól kell félnem, hogy ha úgy alakul, kinyírja magát, amint külön utakon járunk. Nekem ez egyáltalán nem vonzó, ellenben kifejezetten taszító és "para". És nem azért, mert nem vállalok érte felelősséget, hanem azért, mert követeli tőlem, hogy helyette is vállaljak, jóformán idegen emberként. Nem egészséges egy emberre feltenni mindent. Szeretheted, imádhatod, de nem bálványozhatod.

2019. nov. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
22%
#12-es, sem a szerzőt, sem a gyerekkönyvnek álcázott érzelgős giccshalmazát nem kedveltem soha. Számomra még csak viszonyítási pontként sem jöhet szóba, nem hogy viszonyítási alapként (holmi zsinórmérték). Pfff. Ezzel az erővel miért nem mindjárt Zámbó Jimmy valamelyik örökbecsű dalszövegét idézted...
2019. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és még annyit, hogy én ugyan az irodalmat, kevés kivétellel, úgy általában véve nem szeretem, de abban biztos lehetsz, hogy a valódi, hardcore irodalomrajongók között, mint akik pl. a litera.hu-ra járnak föl rendszeresen, elsöprően több olyat találsz, aki utálja A kis herceg-et, mint aki bármilyen szinten kedveli.
2019. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
53%

#13, én nem hiszem, hogy a felelősségvállalásnak és a bálványozásnak lenne közös metszete, az ember nem szokott felelősséget vállalni egy bálványért... ma a nyugatinak nevezett civilizációban divat lett betegesen rettegni a függéstől... ami vicces, mert minden emberi közösséget az egymástól való kölcsönös függés hozott létre... (az individualistáknak az a nagy közös ismertetőjele, hogy jégkorszak esetén kihalnak...)

Ami káros, az az egy irányú függés...

2019. nov. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%

#15, fogalmam sincs, nem követem a könyvek tetszési indexét. Mindenesetre közérthetőbb, mint az a pár filozófus, akik egyébként tű pontosan megjövendölték a posztindusztriális elidegenedést és nyomort, a mai nyugati társadalmak fő rákfenéjét.

Én mindenesetre csak lebeszélni tudom a Kérdezőt, hogy az ilyen típusú nők kegyeit keresse, jól nem járhat vele...

2019. nov. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
22%
#17-es, én sem a bestsellerlistákról beszéltem, de ha figyelmesebben olvastad volna a hozzászólásomat, akkor ez neked is napnál világosabb lett volna.
2019. nov. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%
#18, ha te olvasol figyelmesen, rájössz, hogy én se említettem listákat... egyébként most őszintén, mit nyerhet egy férfi szerinted egy olyan nővel, aki tényleg úgy gondolja, mint ami a #11-ben van leírva?
2019. nov. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

Listákat nem, de tetszési indexet igen. Akkor azt mire értetted?

Őszintén nem érdekel, hogy mit nyerne "egy férfi". (Bár az eddig általad írtak alapján szerintem az, aki neked még férfi, nálam soha nem érdemelné ki azt a kategóriát.) De mi közöm van nekem bárki másnak a privát személyes párválasztási szempontjaihoz, áruld már el.

2019. nov. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!