Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkorák az elvárásaik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkorák az elvárásaik a nőknek? Azonos véleményen vagytok a hozzászolóval?

Figyelt kérdés

"ekkora elvárásaik"


Pontosításra szorul,mert provokáló volna enélkül. Teljesíthető, de a férfiak többsége nem képes ezeket teljesíteni. (Nem születik mindenki helyesnek, nem tehetős, és a később leírt tulajdonságok/erények együttesen nincsennek meg. Kis része rendelkezik ezekkel a többséghez képest.


Egy másik kérdés alatt láttam ezt a választ. Mintha az én gondolataimat írta volna le.


A legtöbb nőnek igencsak magasan vannak az elvárásai, az valahogy kiment a "divatból", mint pl. szüleim generációjánál még megvolt, hogy együtt építsenek fel valamit, együtt küzdjék végig magukat az élet nehézségein.


Mindent készen akarnak kapni, legyen ház, kocsi, jó kereset, jó beosztás, pozíció, magyarán mindenféle anyagi javak, emelett megfelelő lelki, szellemi és érzelmi érettség + jó kinézet a férfi részéről. Holott, a legtöbb mai lány a két lába között lévő repedésen kívül nem sok mindent tud felmutatni, főleg nem az elvárásaihoz mérten.


Persze tisztelet a kivételnek, mert akad bőven.


2020. márc. 5. 06:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
85%

Nem unjátok még a picsulást? Növesszetek cerkát és menjetek csajozni!

“Nagy elvárások"? Lehet hogy azoknak a plázaqrváknak akiket te kinézel magadnak ez az alap. Az átlag csajok normálisak. Ja hogy őkelmének nem jó az átlag? Ez ilyen. Mindegy. Picsuljatok meg rinyáljatok itt a "Nagy elvárású" csajokról és száradjatok meg egyedül. Mert nehezen hiszem hogy a 17-18 éves csajoknak kocsi kell még lakás.. Mert a NORMÁLIS emberek kB ebben a korban kezdenek csajozni. 30éves szüzeken nem lehet segíteni.

2020. márc. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
89%

Én nem emelném piedesztálra a "régi szép időket". Nőként annyira nem is voltak szépek legalábbis az általam látott párkapcsolatok nem minta értékűek abból az időből sem.

A másik hogy régen 18-20 évesen meg volt az ember párja és a 0-áról kénytelenek voltak együtt fejlődni. Ez viszont össze is láncolta őket (negatív értelemben is).

Ma nem ritka hogy 25-30 de akár 40 évesen jönnek össze az emberek. Így teljesen érthető hogy többet is várnak el. Hozzá teszem a férfiak szegénységi bizonyítványa hogy nem várnak el azonos feltételeket. Szerintem egy 30 körüli embertől nemtől függetlenül elvárható hogy tudjon félre tenni külön éljen a szülőktől és legyen stabil munkahelye emellett haladjon valamerre az élete. Ezt egy húszas évei elején járó vagy még fiatalabb embertől nem várja el az ember. És én itt látom nagy különbséget a 40-50 évvel ezelőtti világhoz képest.

Illetve változtak a társadalmi elvárások és igények. Már nem cél mielőbb szülni ami akkoriban még mindig (bár kihaló félben) jelen volt. Így nem fontos mielőbb párt keresni ellenben felértékelődött az önmegvalósítás és a karrier. Ha nem a család az érték nem is keresik annyian. Ellenben mindig az az értékesebb aki jobban hozzá a társadalmi elvárások szerinti értékeket.

Összességében tehát ez nem annyiból áll hogy a gonosz nők olvasták a Cosmo magazinban hogy így kell és tessék így csinálják. És nem is a szegény ártatlan gyámoltalan férfiak teljes kizsákmányolására szőtt gonosz összeesküvés ez mint azt itt sokan próbálják bizonygatni.

A mostani párkapcsolati helyzetet nem lehet összehasonlítani az 50 évvel ezelőttivel mert gyakorlatilag minden megváltozott.

2020. márc. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
90%

Pont fordítva van....ha belegondolok az idősebb szülők nagyszülők generációja hol együtt építette fel a dolgokat? Nagyim sosem

Dolgozott háztartásbeli volt...anyukám is csak később

Ma már a legtobb fiatal nő önálló dolgozik ,férfi nélkül is megáll a saját lábán.

Valahogy Nemhiszem m,hogy regen jobb volt !!

2020. márc. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
84%

A nők azt várjak el nagyrészt amit maguk is fel tudnak mutatni ne nekem kelljen eltartani egy férfit pl...

Nah ez aztán nagy elvárás .

2020. márc. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
20%

Senki nem a régi időket sírja vissza, de ami van az már a ló túlsó oldala. Nagyon sok nő viselkedése nem nőies egyáltalán, olyanok már sokszor mint egy férfi.


Ugyanakkor ő elvárja, hogy Te legyél férfias: határozott, magabiztos, céltudatos stb.


Ők viszont nem tudnak már főzni, nem alázatosak, nem kedvesek ( sőt bunkóak), semmi gyengédség nincs bennük, nem odaadóak, nem támogatóak stb.

2020. márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
82%

Én 5 évig volt egyedulálló mert nem találtam olyan férfit aki:

•nem alkoholista

•nem drogozik (fuvezest se birom)

•nem bulizasbol all az elete meg mindig 30+osam

•tanult

•tájekozott érdekli mi történik körülötte a világban

•ambiciózus

• határozott

•szereti a kultúrális programokat



Számomra ezek pl nem nagy elvárások mert ezek a tulajdonságok rám is igazak.

Szerintem ilyen egy normális, intelligens férfi.

5 év után ossze futottam egy sraccal: nincs lakása, nincs kocsija, 169 cm, nem izompacsirta,megis beleszerettem, teljesen egy az értékrendünk, fenti pontok ihazak rá...és nem várok el többet a másiktól mint magamtól...

2020. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy a véletlen műve lenne az, hogy a 25 év alatt annyi szingli lenne. Ismerőseimnek a listáját direkt megnéztem. 10/6 egyedülálló, köv 10/5 stb. Nem reprezentatív, de jelzésértéke biztosan van abból a szenpontból, hogy nem tudnak kapcsolatokat kialakítani az emberek.
2020. márc. 5. 07:16
 8/61 anonim ***** válasza:
60%

6# Te vagy az egyik kivétel. Sok boldogságot Nektek!


Egyébként minden feltételednek megfelelnék. Két éve vagyok egyedül. Most inkább nem kezdem el sorolni, hogy milyen nőkbe botlottam bele.

2020. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
14%
Igen, ez így van. Még a csúnya, elhízott, igénytelen, minimálbért kereső, szüleikkel lakó nők is elvárják, hogy jóképű, magas, kigyúrt, gazdag legyél. Arról nem is szólva, hogy a nők nagy része egyedül életképtelen: nem tud és nem is hajlandó semmilyen házimunkát elvégezni, és túl buta ahhoz, hogy olyan állást kapjon, amiből el tudja magát tartani.
2020. márc. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de a szelektálásnak pont az a lényege, hogy ne tudjon megfelelni az elvárásoknak a férfiak többsége. Pont azért, hogy csak azzal az eggyel jöjjön össze, aki igazán megfelel. Miért kéne olyan elvárásokat támasztanom, aminek minden jött-ment megfelel, ha ennek az az eredménye, hogy nem érzi egyikünk sem jól magát a "kapcsolatban", és csak az időnket húzzuk, megfosztva egymást annak a lehetőségétől, hogy találjunk egy igazán hozzánk illő párt? A férfitól is elvárom (haha, igen amúgy, ez nálam egyike a hatalmas magas elvárásaimnak), hogy masszívan válogasson, hogy ne elégedjen meg a "nők többségével", hanem neki tényleg olyan kritériumai legyenek, amiknek nagyon kevesen felelnek meg. Az senkinek se jó, ha annyi az elvárás, hogy rendelkezzen a megfelelő nemi szervekkel és még lélegezzen.


Az meg, hogy anyagi vonalon ki mit vár el, egyéni preferencia és élethelyzet, kor függvénye. 20-25 évesen még egyáltalán nem elvárás szerintem sehol a saját ház, a jó kocsi, a magas beosztású munkahely, hiszen a legtöbben még csak akkor kezdenek neki a pályakezdők hányattatott életének. De 30-35 évesen már ha még nincs gyereke, akkor azért nincs ideje megvárni, amíg a férfi önmegvalósít, ha meg már van gyereke, akkor meg azért, mert nem opció nem ellátni. Plusz azért addigra már a legtöbb nő szerintem igenis fel tud mutatni valamit, amit ő maga is önerőből szerzett meg, még ha az nem is olyan hatalmas objektív érték, de addigra már azért a nőknek is van karrierje, van viszonyítási alapja, hogy nekik hogy jött be az élet, és ehhez tudják mérni a férfiak sikerét is.

2020. márc. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!