Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkorák az elvárásaik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkorák az elvárásaik a nőknek? Azonos véleményen vagytok a hozzászolóval?

Figyelt kérdés

"ekkora elvárásaik"


Pontosításra szorul,mert provokáló volna enélkül. Teljesíthető, de a férfiak többsége nem képes ezeket teljesíteni. (Nem születik mindenki helyesnek, nem tehetős, és a később leírt tulajdonságok/erények együttesen nincsennek meg. Kis része rendelkezik ezekkel a többséghez képest.


Egy másik kérdés alatt láttam ezt a választ. Mintha az én gondolataimat írta volna le.


A legtöbb nőnek igencsak magasan vannak az elvárásai, az valahogy kiment a "divatból", mint pl. szüleim generációjánál még megvolt, hogy együtt építsenek fel valamit, együtt küzdjék végig magukat az élet nehézségein.


Mindent készen akarnak kapni, legyen ház, kocsi, jó kereset, jó beosztás, pozíció, magyarán mindenféle anyagi javak, emelett megfelelő lelki, szellemi és érzelmi érettség + jó kinézet a férfi részéről. Holott, a legtöbb mai lány a két lába között lévő repedésen kívül nem sok mindent tud felmutatni, főleg nem az elvárásaihoz mérten.


Persze tisztelet a kivételnek, mert akad bőven.


2020. márc. 5. 06:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
90%

"Csakhogy nincs megfelelő férfiminta, nincs katonaság, alig vannak férfipedagógusok."


Jó, hogy nem a háborúkat sírod vissza. Elmehetsz most is katonának, ha azt akarod, hogy férfiasságot verjenek beléd, vannak sportcsapatok, mindenféle kihívás (pl. túlélőtúrák, versenyek), pszichológusok, egyéb terapeuták stb.

2020. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
91%

Én amúgy eleve nem értem, mi köze egymáshoz a katonaságnak meg a férfiasságnak...

Apám és apósom is volt katona, apukámat imádom olyannak amilyen, de ő az egyik leghisztisebb, legnyafisabb mimóza ember akit ismerek, apósom meg nem mer egyedül boltba menni és plüssmacikkal alszik. Igazi klasszikus férfitulajdonság mind. :))))

2020. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
88%

"fiatalabb csajok pedig azért buknak a húszonéves férfiakra, mert az is idősebb, mint a korosztályuk. "


Érdekes, barátnőmnek egy évvel fiatalabb a pasija.

Csak itt a gyk-an hiszik így, hogy tömegesen az idősebb férfiakra buknak a lányok.

2020. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
18%

41-42#

Sorkatonaságra gondoltam, nem háborúra :)


Igen magamtól elmehetek, de sokszor amikor az ember már eljut idáig addigra már késő. Akkor már kialakult a dolog. A katonaságot azért említettem, mert nagyon sok fiú régen akkor akaratlanul is kikerült anyuci kezei közül és kénytelen volt kicsit önállósodni.

2020. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
10%

40#


Te soha nem voltál még egy olyan férfi helyében, aki társkeresési nehézségekkel küzd önhibáján kívül ( mert olyan alapokat, mintákat kapott)


Neked elég volt a testeddel foglalkozni, elég volt passzívan várni a fiúkat, nem kellett kezdeményezned. Ezerszer könnyebb helyzetben vagy, csak nem fogod fel, mert Neked ez a természetes.


Persze nekünk meg kell küzdeni, a nőknek meg nem. Férfi kell válnunk. Nektek elég csak fiatalnak lenni és hoppá máris lesznek sikereitek a társkeresés terén. Fel se fogod, hogy a férfiaknak ez nagyon nem így megy.

2020. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

Férfiassághoz annyit, hogy régen könnyebb volt férfivá válni, aki nem hiszi

Philip Zimbardo - Nincs kapcsolat

Olvassa el. Tök mindegy, hiába hívja fel a figyelmet rá, akármekkora pszichológus a büdös életbe nem fog változni semmi.


Volt aki az egyéneket hibáztatta a kommentjében, hogy nem válik férfivá.

Erre azt tudom mondani, hogy gyerek nem tud tenni semmit, nem választhatja meg tudatosan, hogy milyen minta van előtte.

18+-osan meg már nem egyszerű újra szocializálódni.


Régen férfivá kellett válni, ma ez nincs így. Kinézték a férfiak maguk közül a fiatalembereket, érdem szerint lehetett valaki férfi, ha kivívta a tiszteletet akkor ülhetett egy asztalhoz a fiatalember a férfiakkal. Miután tett le valamilyen teljesítményt vált férfivá. Ugye ezt anyuci szoknyája mellett nem lehet kivitelezni.


Az előző hozzászólásomban leírtam, erre reakció nem érkezett, megismétlem.


Elvárják azt, hogy egy férfi férfi legyen, amennyiben magas az EQ-ja akkor nem tekintik annak, mert milyen az amikor egy férfiember az érzelmi játszmákat átlátja és nyíltan tud beszélni azokról az érzelmekről amiket megél. De közben ott van az elvárás, hogy jó lelkitárs legyen, ez lehetetlen, hiszen a kettő üti egymást. Ekkor a nők részéről már jön a lemondás, hogy legyen csak férfi.


Ekkor meg jön a sápitozás, "nem érti az érzéseimet, milyen bunkó, de nagy paraszt, hogy lehet így reagálni az érzéseimre, milyen kötsög hogy az elkészített ételem nem ízlik neki, hogy lehet erre a helyzete így reagálni, nincs benne empátia"stb....

2020. márc. 5. 12:44
 47/61 anonim ***** válasza:
92%

#44

Igen, én is a (sor)katonaságra gondoltam, éppen ezért írtam azt, hogy "Apám és apósom is volt katona".....

Az önállóságot se tudom ebben a kontextusban értelmezni.... mi abban az önállóság, hogy gondolkodás és duma nélkül csináld amit mondanak? :D

2020. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
18%

46#


"Volt aki az egyéneket hibáztatta a kommentjében, hogy nem válik férfivá.

Erre azt tudom mondani, hogy gyerek nem tud tenni semmit, nem választhatja meg tudatosan, hogy milyen minta van előtte.

18+-osan meg már nem egyszerű újra szocializálódni."


Egyetértek. Pont ebben vagyok benne. Nem vagyok felelős azért amilyen gyerekkorom volt, amilyen mintákat kaptam a szüleimtől. Felelős vagyok azért, hogy mindez megváltozzon. Viszont ez bármennyire is akarom iszonyatosan nehéz megváltoztatni egy kár kialakult személyiséget.


Könnyű lelúzerezni valakit nőként vagy olyan férfiként aki megfelelő alapokkal indított.

2020. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
18%

#47


Ok rendben igazad van. Felejtsük el a sorkatonaságot. Ettől viszont még az igaz, hogy rengeteg fiú nem kapja meg a megfelelő férfimintát, elkényeztetik, olyan alapokkal indul, amiről ő nem tehet.


Ezek után segítség, empátia helyett még sokan ( nem mondom, hogy Te) lelúzerezik, megalázzák stb.


Igen ezt neki kell megoldani. Viszont ez nagyon nehéz.

2020. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
67%
* egy már kialakult...
2020. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!