Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ekkorák az elvárásaik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkorák az elvárásaik a nőknek? Azonos véleményen vagytok a hozzászolóval?

Figyelt kérdés

"ekkora elvárásaik"


Pontosításra szorul,mert provokáló volna enélkül. Teljesíthető, de a férfiak többsége nem képes ezeket teljesíteni. (Nem születik mindenki helyesnek, nem tehetős, és a később leírt tulajdonságok/erények együttesen nincsennek meg. Kis része rendelkezik ezekkel a többséghez képest.


Egy másik kérdés alatt láttam ezt a választ. Mintha az én gondolataimat írta volna le.


A legtöbb nőnek igencsak magasan vannak az elvárásai, az valahogy kiment a "divatból", mint pl. szüleim generációjánál még megvolt, hogy együtt építsenek fel valamit, együtt küzdjék végig magukat az élet nehézségein.


Mindent készen akarnak kapni, legyen ház, kocsi, jó kereset, jó beosztás, pozíció, magyarán mindenféle anyagi javak, emelett megfelelő lelki, szellemi és érzelmi érettség + jó kinézet a férfi részéről. Holott, a legtöbb mai lány a két lába között lévő repedésen kívül nem sok mindent tud felmutatni, főleg nem az elvárásaihoz mérten.


Persze tisztelet a kivételnek, mert akad bőven.


2020. márc. 5. 06:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
71%

"Őszintén, szerinted akkor hol van a hiba a rendszerben? Miért nem találod meg ezeket az említett férfiakat, ha csak annyi elvárásod van amit felsoroltál?"


Valószínűleg azért nem találom őket, mert nem vagyok hajlandó társkeresőkön futószalagon lapozgatni őket. Nyilván vannak olyan férfiak, amilyenre én is vágyom (de ahhoz még mindig tartom magam, hogy nem az egyetemista korosztályban), ha épp ez lenne a prioritásom, hogy legyen már férjem és családom és minden erőmmel azon lennék, hogy keresgéljem őket, akkor biztosan találnék egyet, de jelenleg nem ezzel vagyok elfoglalva. Nem panaszkodásnak szántam a hozzászólásom, szó sem volt arról, hogy "senki nem elég jó", csak a saját véleményemet írtam le.

Szerintem nem kell katonaság meg férfi tanárok ahhoz, hogy valakiből férfi legyen. Elég, ha van igénye az önállóságra, ha saját maga is igyekszik önálló életet élni, saját kapcsolatokat kialakítani, leválni a szüleiről. Az anyjától senki nem várhatja, hogy a 18. születésnapja után mindenre az legyen a válasza, hogy "fiam, ezt befejeztük, már felnőtt vagy, oldd meg magad, legyél önálló", természetes, hogy egy anyának még 40-50+ évesen is a "kisfia" legyen valaki. Ha az anya ragaszkodása a normális tartományon belül van (szóval nem valami érzelmi zsaroló, bántalmazó anyáról beszélünk), akkor a kisfiúnak is feladata, hogy kamaszként elkezdje leépíteni az anyját. Ha a "gyerek" képtelen felnőttként viselkedni, akkor jó, hogy a saját anyja is inkább úgy viszonyul hozzá, mint ahhoz a kisfiúhoz, akit 4 évesen vezetett kézen fogva a micimackó csoportba, mint egy felelősségteljes, érett, felnőtt férfihoz.

Szerintem manapság a nők nagy része nem várja el, hogy valami izompacsirta, kőszikla ősember legyen a párja, aki visszakézből elintézi a kardfogú tigrist, miközben felhúzza a sátrat és egy könnycseppet sem hullat, csak megvonja a vállát, ha a felesége épp belehalt a szülésbe. A femininebb, érzelmesebb férfiak is simán találhatnak manapság párt. Nem elvárt, hogy tudjon tetőt fedni meg gázt szerelni valaki, bármihez lehet szerelőt vagy szakembert hívni. Oké, hogy kevésbé férfiasak hagyományos értelemben a férfiak, de a nők is változtak és ezt többnyire elfogadják. Van viszont egy szint, amiből már a többség képtelen engedni, ami mellett már akkor sem képes nőnek érezni magát egy kapcsolatban, ha nagyon erőlködik. Ez felnőttként a lustaság, önállótlanság, életképtelenség a tenni akarás teljes hiányával társulva. Ezek egyike sem a "sors" vagy a "neveltetés" következménye, hanem egyszerűen csak akarat kérdése.

2020. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:

#51


Eléggé sokan vagytok akik nem a saját korosztályukból keresgélnek, ezt már el is mondtam. 21-25 éveseknek sok tini csaj marad.


Természetesen a macsó és agyhúzáshoz tapasztalt férfiakra vágynak a lányok. Érettebbnek érzik magukat, mert idősebb a párjuk és már egy olyan életszakaszban van ,ami számára még ismeretlen, hogy a csudába ne volna izgalmas és vonzó.


Nem hibáztattam senkit, mindenki avval van akivel jól érzi magát.

2020. márc. 5. 13:40
 53/61 anonim ***** válasza:
83%

44%os tényleg úgy gondolod hogy minden nő jó és támogató családból jött? Vagy a nők nem sérülnek már gyerekként? Őket nem piszkálják a menő srácok és lányok nem nyomják el a szülei nem traumatizálódik? Nem rombolják porig egyetlen kislány önbizalmát és önképét sem?Minden lány megkapja az alapokat ahhoz hogy nőies legyen? Minden lány elégedett magával és tud jól öltözni és van hozzá önbizalma is hogy megtegye? Minden nő jó helyzetből indul csak szegény férfiakat kell sajnálni?

Csak kérdezem mint a saját démonaival küzdő nő. Vagy egy nőnek könnyebb a változás? Könnyebben tudja alakítani a saját jellemét?

Kérdező én egy olyan lány vagyok aki volt kapcsolatban közel 10 évvel idősebb férfival. Majdnem hat évet szóval nem csak úgy járogattunk. Nem az tetszett meg nekem hogy jobb az anyagi helyzete hanem az ahogy viselkedett. Magabiztos vicces karizmatikus. Lehet ez a korával is összefügg de hogy az anyagi helyzetéhez meg ahhoz hogy érettebbnek éreztem volna vele magam semmi köze nem volt az tuti. Sőt sokat vaciláltam hogy ekkora korkülönbséggel van e értelme az egésznek. Az hogy annyi idős volt inkább hátráltatta a dolgot mint előre vitte. Sokszor voltam én a szinte gyerek a társaságban pedig igyekeztem felzárkózni de soha nem éreztem magam igazán jól mikor a barátaival voltunk.

Nem lehet minden embert és minden kapcsolatot egy kalap alá venni.

2020. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:
#53 nem hegyeztem ki az anyagiakra a mondandóm, ha elolvastad azt, amiket írtam akkor egészen biztos, hogy látható.
2020. márc. 5. 14:25
 55/61 anonim ***** válasza:
75%

Hogy őszinte legyek csak bele bele kaptam a 6 oldalnyi írásba az utolsó kommented (meg az itteni alap hangulatot és véleményt) ismerve reagáltam. Bár ha nem erre gondoltál nem tudom mit takar a más életszakasz. Gondolom nem arra gondoltál hogy napi 8 óra munka miatt menőbb az idősebb pasi. Esetleg a külön élés de ahhoz meg nincs sok köze a lánynak hisz legfeljebb hétvégén kap belőle kicsit de ha kollégista saját maga is meg tudja élni az élményt nem kell hozzá idősebb férfi. Őszintén nem tudom mihez kötni ha nem a saját vagyon és annak szabad beosztása volt a mondat mögött. Viszont én sem csak a pénzre éleztem ki a kommentem.

És tartom hogy nem lehet ennyire leegyszerüsíteni az emberi kapcsolatokat.

2020. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
76%

33 vagyok

34-es azaz 44%-os: Öhm én megtaláltam az elvárásaimnak megfelelő férfit amit leírtam a kommentben. De most kapásból tudnék mutatni legalább 5 másik ilyen férfit akiknek én is szimpi vagyok és megfelelnek a leírtaknak.


Előző barátommal amúgy többek között azért szakítottam,mert úgy viselkedett ,mint egy kisgyerek és erre büszke is volt. Annak a résznek megfelelt,hogy férfias külső,egész jó állás,önellátás,akar családot. De képtelen volt bármit tenni azért,hogy előrébb lépjen,ha vitára került a sor mint egy 8 éves olyan hisztis,makacs volt..csak a játékok és filmek érdekelték. Ahogy mekapott engem csak szexre használt és ennyi..amikor meg közöltem ,hogy vége hirtelen erőt vett magán azóta új állása van,sportol,komolyabb ,állítása szerint már játszani sem játszik...


Tényleg nem értem amúgy itt gyakorin néhány férfi miért írja ezt a hülyeséget,hogy milyen nehéz barátnőt találni balbala, nem tudom én környezetmben kb 1 db szingli pasi van,ellenben elég sok tanult,önálló,diplomás női barátnőm él egyedül. hm vajon miért?

2020. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

#55

20 évesnek más célok,tervek, döntések, szituációk, helyzetek jellemzik az életét, egyetem, képesítések szerzése, kevésbé önálló még és ebből fakadóan valamilyen szinten bizonytalan is lehet, hiszen a nagy betűs életből még nem szerzett tapasztalatokat. Evvel ellentétben egy 26-7 év feletti férfi már igen, nincsen kedvem megint felsorolni az egészet, de teljesen ellentétes célok vezérlik már az életét és tapasztaltabb, ha tapasztaltabb valaki akkor több önbizalma is lehet, hiszen ha már rutinos vagy te is valamiben, akkor nem jelent számodra kihívást egy ismert szituáció, ezért nem jelenik meg a bizonytalanság. Ez is az ,ami tetszik egy fiatalabb lánynak egy idősebb paliban. Megmagyaráztam a szót.


Ezért is tetszik egy 18 éves lánynak az idősebb 20-21 éves vagy idősebb. De egyátalán nem normális dolog az, ha ilyen csajokkal tölteném az időmet, mivel partnerre vágyom és nem egy csajszira akit lehet fektetgetni.


A lányoknak pedig azért tetszhet ez, mert olyan dolognak válnak a részeseivé amihez közük nem lenne még, imponáló az, ha egy éretebb férfi oda van érte.


Remélem érthető, ahogy jött a gondolat úgy írtam le.

2020. márc. 5. 15:04
 58/61 anonim ***** válasza:
85%

40-essel egyet értek!

Értem azt is, hogy így úgy sérültek bizonyos férfiak (nem mindha nem lenne ilyen nő), de ha már felismeri, hogy az amiben felnőtt vagy amiben élt, akkor igazán őszeszedhetné magát. Sok embernek sikerült, mert nem itt picsog.

Nekem hülye apám volt, általánosban végig csesztettek és nem voltak barátaim, rossz tanuló voltam és sorolhatnám. Mégis őszeszedtem magam!

Én érdekes mindig a rendes edi bedi pasikban csalódtam a legnagyobbat!

És igen, tettem az alakomért (kb 15 kiló plusz volt rajtam még 5 éve), dolgoztam 2 munkahelyen, építettem a saját karrierem (tudom a buszozás nem nagy karrier, de nekem ez volt a vágyam). Csak érettségim van, de mégis tájékoztodtam eleget, erőt vettem magamon és tepertem. Nekem is voltak szociálzácios gondjaim, de lám tettem ellene.

Régóta szülőktől külön élek, gyerekem nevelem (az rendes pasi lelepett, mert beijed, de a gyerek az minden vágya volt).

Van autóm, hobbim, vettem kutyát, vannak barátaim..igaz kevés.

Most talán rendes párom is. Jó nő lettem elvileg. A párom meg 175 magas, átlagos alkat és van egy kis hasa is. De külön él, önálló, nyitott. És jé még érzelmes is. Gyereke sincs.

Valogathattam én is, de tettem is érte!

Nem picsogni kell, kifogásokat keresni meg mást hibáztatni!

N27

2020. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szívesen fizetek, nem azon a pár ezer Ft múlik.


Vállalom ezt mint férfi. Ellenben kevés nő az, aki később főz nekem valamit, vagy bármilyen más nőies dolgot csinál nekem mint férfinek."


Ezt nem értem, és ez egy rejtett elvárás amúgy. Én nagyon szívesen visszahívnám a férfit, hisz nekem is van pénzem, és sokkal könnyebb nekem is lecsapni pár bankót az asztalra, mint robotolni a konyhában. De neked a nőiesnek hitt dolog kell. Te az időmet akarod, te megúszod pénzköltéssel.

2020. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
0%

59#


Ok de akkor ez így egy normális férfinak miért jó, hogy amíg ő határozott, magabiztos, kezdeményez nálad, fizet a randin addig ő csak érezze magát megtisztelve, hogy egyáltalán szóba állsz vele és férfiként semmilyen nőies dolgot nem kap vissza cserébe.


Pedig Te megkapod Tőle a férfias dolgokat, sőt gondolom el is várod.


Egy férfi miért nem kaphat egy mai nőtől semmilyen nőies dolgot?

2020. márc. 6. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!