Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy monogám kapcsolat szerinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy monogám kapcsolat szerintetek inkább alapul önzésen, mint egy nyitott?

Figyelt kérdés

Monogámia alatt ebben az esetben NEM azt értem, hogy mindkét fél "megengedné" a másiknak a "kikacsintgatást", csak éppenséggel egyiküknek sincsen igénye arra, hogy éljen a lehetőséggel. Hanem azt a kapcsolatot, ahol szabályként le van fektetve, hogy a felek csakis egymással kerülhetnek intim közelségbe, és lényegében meg kell zabolázniuk az ösztöneiket ahhoz, hogy a kölcsönös hűség állapotát fenntarthassák, plusz féltékenyek lennének, ha kiderülne, hogy a párjuk lefeküdt valaki mással.

Ha az utóbbi minta elterjedtségének az az oka, hogy birtokolni szeretnénk egymást a szó lehető legtöbb értelmében (én ezt feltételezem), akkor hogyhogy nem az emberi "gyarlóságot" látjuk ebben a működésben, amin felül kellene emelkedni? Hogyhogy az számít erkölcsösnek még a szexuális forradalom utáni időkben is, ha kisajátítjuk egymást?

Nem provokációnak szánom a kérdést, bár számítok rá, hogy valaki jelenteni fogja. Őszintén érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről.


2020. ápr. 7. 03:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

En most kicsit mas oldalrol fogom megkozeliteni a kerdest, mert az erzelmi hatterrol mar sokan irtak elottem.

Europaban a monogamia a keresztenyseg hozomanya, errol szol a hazassag. Viszont kozel sem olyan romantikus indittatasbol alakult igy az elet, mint ahogyan azt sokan gondoljak. Annak erdekeben, hogy a gyerekek nagyobb esellyel eljek meg a felnott kort, illetve a nemi betegsegek terjedesenek lelassitasaban is fontos szerepet kapott a monogam kapcsolatminta. A mai napig nem vesztettek ervenyuket ezek az igazsagok. Ugyan a fejlett orszagokban mar boldogulnak az egyedulallo szulok is, azt nem lehet letagadni, hogy joval nehezebb helyzetben vannak azoknal a csaladoknak, melyekben ket embertol szarmazik bevetel.

A nemi betegsegek kapcsan erdemes megnezni milyen utemben szaporodott meg a fertozesek szama az ezredfordulo utan. Hatalmas problemat jelent a 21. szazadban meg a fejlett nyugaton is, hogy egyre felelotlenebbul letesitenek szexualis kapcsolatot egymassal az emberek. Egyreszt tobben mennek bele kalandokba, masreszt egyre tobben mondanak le az ovszer hasznalatarol ilyen olyan okokra hivatkozva.

Ez olyan problema, ami az egesz emberiseget erinti es pont emiatt gondolom ugy, hogy erzelmek ide vagy oda, nagyon kockazatos nyitott kapcsolatot letesiteni valakivel. Ugyanigy megcsalas eseteben is nagy a kockazat, hogy a felrelepo fel atad valamit a parjanak. Raadasul meg az ovszer sem nyujt 100%-os vedelmet sok fertozes eseten-most nem a hibaszazalekrol beszelek, az mas tema-, ilyen pl a szifilisz is.

En pontosan ebbol az apropobol nem is tudnek megbocsajtani egy megcsalast, konkretan egyenertekunek tekintem egy gyilkossagi kiserlettel a fentiek fenyeben.

2020. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Egy jó (monogám) kapcsolat pont, hogy nem az önzés és a korlátok miatt lesz monogám.

2020. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Témához passzol, de nem írtam le.


Rengeteg nővel beszéltem viselkedés elemzés céljából, aki ilyen és ehhez hasonló kifogásokkal akarta felmenteni magát a tettei és érzései alól, hogy a mértéktelen önzőségét azt megpróbálta önzetlen cselekedetként feltüntetni, eléggé érdekes dolgokra képesek a bennünk megszülető torzításaink, ilyenen alapul ez a gondolati levezetés is.

2020. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!