Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb, hogy lehessen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fontosabb, hogy lehessen jókat enni a nővel, vagy az, hogy vékony/normál testalkatú maradjon?

Figyelt kérdés
Csak mert ahogy észrevettem, sokan vannak, akik nem értik, hogy a kettő egyszerre nem lehetséges mindenki számára, és húzzák a szájukat, ha az egyik nem valósul meg.
2020. jún. 29. 14:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok az a fajta, aki minden szart összezabál és ebben társaságra számít. De azt az embert is kivágnám, aki bőséges, egészséges ételek helyett koplal meg egy salátalevelet rág egész nap, hogy jól nézzen ki. Ahelyett, hogy rendesen kajálna és nem halna meg vitaminhiányban, nélkülözve mindenféle testmozgást.
2020. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

17.


Én is ebben nőttem fel, és sok helyen nincs is változás. Nálunk már lett, először anyám ismerte fel ezeket, általa mi is. Én köretnek általában nem is eszem mást, csak paradicsomot, párolt babot vagy borsót, brokkolit. Krumplit és rizst csak ritkán - és azóta olyan piszok finomnak hatnak olyankor, a ritkaságuk miatt. Régen meg csak benyomtuk, mert "uh, már megint krumpli".


Szerencsére én sok egészségesebb receptet kaptam anyámtól, mikor elköltöztem otthonról, sok olyan készítek ami eredetileg "káros", de kiváltva 1-2 hozzávalót, már nem annyira. Meg nem kell egyszerre kiszedni mindent, aztán benyomni, hanem ellehet osztani két körre az evést - én egy ideje így csinálom. Első kör délben, második kör vacsorára. Olcsóbb is így.


De emlékszem a több ÓRÁS zabálásokra gyerekkoromból, családi rendezvényeken, főleg karácsonykor. És végigettük az egészet. És nem könnyű kajákat, hanem töltött káposzta, rántott hús, rántott csirke, töltött csirke, pörkölt, dagadó, random egytálételek. És mellé jó sok krumpli és rizs alapú köret, kenyér(! érted kenyér is mellé), rengeteg savanyúság, és persze jó sok sütemény, mint desszert. Nem is csoda, hogy minden rokonom elhízott, vagy el volt hízva régebben. (Kivéve a csipegetős nagymama és a gyomorbeteg nagynéném aki kajálás után fél órával már a másik végletet intézi). Nehéz volt ettől elszakadni, talán a nagyszüleim és a régi "nagy" rendezvények háttérbeszorulásával jött el ennek az ideje. Manapság anyám már nem az a korosztály, akinél ha vendégeskedem akkor traktál, ha megmarad valami akkor elcsomagolja aztán elhozom haza. Én szintén nem támogatom az ilyen végtelen zabálásokat már. Idén eddig egy tízes mínuszban vagyok a decemberhez viszonyítva - ez nem sok az alapsúlyomhoz képest, de azért kellemes erre gondolnom. Csak messze a cél.


Nagymamám (nem a csipegetős, hanem a másik), lelkibeteg lesz, ha nem szedek kétszer nála. Így ottani taktikám, hogy elsőre csak a felét szedem annak amennyit tervezek és másodjára a többit. Így ő is nyugodt lehet - ő még az a korosztály aki úgy nevelkedett, hogy a "nő értéke" az ilyen főzés meg a többi dolog és megalázó, ha nem szednek kétszer a vendégei. Könnyű lenne ítélkezni felette a mai kornak, de azért gondoljunk arra is, hogy 70 éve amikor fiatal volt még nagyon más volt a világ.

2020. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a másik véglet is problémás, amikor valaki kikiáltja magát vegánnak, vagy gluténmentesnek és onnantól ő automatice "jobb ember", mint mások, hiszen ő az "Egészséges Étkezés Bajnoka", még akkor is ha utána vedel vagy cigizik.
2020. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy 70 kg-os 170 centis lány, ugyan olyan normál sportos testalkatúnak néz ki, ha izomba van, mint egy 75/180 magas normál, sportos testalkatú férfi aki szintén izmos és sportol. 70-75 kilósan sportos alkattal, aránylag aktív életmód mellett 2500 kcal kB kell a szintentartáshoz, ennyi limitből meg meg valósítható bőven az enni egy jót, különösen, hogy egy tipikus ebéd kB max 800 kcal.
2020. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
69%
Én eddig a "nem lehet vele jókat enni" kifejezést csak azokkal kapcsolatban hallottam, akik állandóan mániákus módon diétáztak és savanyú képpel ették a salátájukat és közben húzták a szájukat, ha a másik valami kalóriadúsabbat evett.. Ebben az esetben meg is értem, de amit te írsz magadról, messze nem ez a kategória.
2020. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

22# Nyilván ez a felfogás a régi világ hozadéka, ezért nem is kell őket elmarasztalni, csak néha kell a változás… Ma már nem krumpliban meg kenyérben mérjük a jólétet (bizonyos értelemben igen, de nem ilyen direkt módon, mint ahogy a „kieszem a vagyonából” kifejezést sem szó szerint értjük már, míg egykor lehetett tényleges alapja)

Nálunk inkább én vagyok a kezdeményező, bár nekem ehhez hozzá jött néhány év külföldön tartózkodás, ezzel együtt más szokások, receptek ellesése. Azóta sokkal kevesebb fűszert, sót, cukrot használok, egyrészt jobban kijön az összetevők íze, másrészt a korábban megszokott „hagyományosnak” mondható otthoni ételek ma már iszonyat sósnak, fűszeresnek, zsírosnak tűnnek. Szóval nálam nem valamiféle divatvegánságról van szó (igen, itt is lehet túlzásokba esni, de távol álljon tőlem minden, ami ilyen-olyan mentes. Szóval na, sajnálom én is a nagyüzemi módon tartott állatokat, de a húsról nem mondok le. Ez van. Meg amúgy is nagyrészt háztól vesszük)

2020. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nálam sem üti a kettő egymást.
2020. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
38%

Hülye felfogás, hogy a kettő nem lehet egyszerre.


Mozogni kell sportolni edzeni valamit.


Az ország 100%-a elhízott lenne ha senki nem sportolna vagy mozogna.

2020. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

28.


A sportolás csak egy bizonyos rétegnek megfelelő, különösen a csapatsportokra értem, az ottani mentalitás, artikulálatlanul ordítás, vereség esetén egymást hibáztatás, trágárkodás - nem mindenkinek jön be.


A sima mozgás már jobb, csak sokba kerül, ha az ember kulturált keretek között szeretné megtenni, egy erre a célra kialakított "konditeremben", és nem ilyen random gátakon futkosni, vagy rosszabb esetben az út szélén, kitéve a paraszt autósok gúnyolódásainak, különös tekintettel a "vicces" újgazdag fiatalokra. Persze nem megfizethetetlen a konditerem - csak lehetne olcsóbb is. Nem szép dolog, hogy mindent a felső tízezer pénztárcájához szabnak.

2020. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

29# Azért elég sok lehetőség van, városban is lehet pl. futni, biciklizni, vannak futópályák, bicikliutak, ha meg vidéken laksz, ez nem is kérdés.

Csapatsportolni is lehet, ha lemész a haverokkal focizni, annak jó esetben nem lesz artikulátlanul ordítozás a vége. Egy kis trágárkodás ha máshol belefér, miért pont itt ne férne bele? A konditerem részével egyetértek

2020. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!