Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hagyományo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a hagyományos családmodellről?

Figyelt kérdés
Férj, feleség, gyerekek, közös otthon, apuka dolgozik, anyuka otthon van.

2020. júl. 13. 21:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 9-es, az volt ám az igazi boldogság, amikor kényszerből leéltek együtt egy életet emberek, mert nem szabadott elválni, de minimum megbélyegzéssel járt. Nem baj, ha ver a férjed, vagy dugja a szomszédasszonyt, esetleg alkoholista és egy büdös paraszt, így jártál, válás nincs. Milyen szép is volt így leélni együtt évtizedeket... Ja, nem.
2020. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valami köztes dologként fogadnám el, pl. úgy, hogy otthon maradok a gyerekkel, de otthonról dolgozom. A hagyományos értelemtől Isten mentsen meg, erre nagyon jó példa a Tess-Egy tisztanő c. regény és film.


Aki nagyon unja az agyát, itt van a pdf verziója:

[link]


Vagy a film:

1979-es verzió

[link]


2008-as minisorozat:

[link]

2020. júl. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Persze #9!


Ha nincs tiszta, vasalt ruha és meleg étel, akkor a T. férj olajon is van. Mert az ugye alapvető dolog, hogy a nejed a szexben kívül az anyád lesz.

2020. júl. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
8%
Alapból ez lenne a legműködőképesebb családmodell. Sajnos mára elérték, hogy a megélhetéshez a nőnek is dolgoznia kell.
2020. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%

A hagyományos családmodell ott bukik meg, hogy a nők is dolgoznak. Szerintem nagyon kevés férfi tudná ma Magyarosrszágon vállalni a tradicionális modellt anyagilag, mert nem átlagbért kell ahhoz keresni, hogy egy nem dolgozó nő fizetését is megkeresse egész életén át + a gyerekeket is egyedül tartsa el.

A régi modell nagyon kényelmes a "férfiaknak" (a nő kiszolgálja őket, mint egy gyereket), de ezt inkább már potyázásnak, pofátlanságnak nevezném.

2020. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azért nincs létjogosultsága annak, hogy az anya otthon maradjon, mikor a gyerekek már mind intézményben vannak, mert a gépesített háztartás nem igényel annyi munkát, viszont a világ két keresőre van berendezkedve. Nyilván vannak, akiknek van jó nagy passzív jövedelmük, illetve van, ahol a férj tényleg nagyon jól keres, hát persze ilyenkor kényelmes. Csakhogy ott van az is, hogy valódi megbecsültsége ebben a berendezkedésben a keresőtevékenységnek van. Hiába süt csodás tortákat és tart patikatisztaságot egy nő, "meglesz a helye". Nem mindenki bírja ezt hosszú távon. Ezen kívül szerintem a legfontosabb, hogy ha egy nőnek nincs saját jogon tevékenysége, saját élete, minden a család körül forog, akkor nagyon nehéz lesz az elengedés, sokan ezért csüngenek a gyerekeiken már jóval azután is, hogy azok elkezdenék a saját életüket, és nem hagynak nekik magánszférát.
2020. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
97%

Elavult.


Írták, hogy mára elérték, hogy a nőnek dolgozni kelljen a megélhetésért.

Nos, régen sem volt minden család gazdag, volt, akik kifejezetten a nyomorban éltek. Nem élt mindenki fényesen egy keresetből régen sem, ahogy gabona sem mindig termett elég.



Ráadásul én nőként örülök, hogy feszegethetem a határaimat, és megláthatom, mire vagyok képes.

Ez egészen jól megy, hiszen már van egy diplomám, és egyetemen kívül is tudásra tettem szert. Az egyik hobbimban már elég magas szinten gondolom magam, de azt is szeretném iskolai keretek között tanulni, és megszerezni a hozzátartozó szakmát.


Nem tudnám úgy elképzelni magam, hogy a legnagyobb kihívás az legyen az életemben, hogy a bugyikkal vagy a felsőkkel kezdjem a vasalást...

2020. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
41%

A nő miért ülne otthon? Az hol lenne igazság a férfiakkal szemben?


Na de a kérdésre: így néz ki egy teljes élet. Boldog házasság, ügyes gyermekek, szép otthon, béke és szeretet. Szerintem jobbat senki nem kívánhat

2020. júl. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!